Роттердамський Еразм біографія

Роттердамський Еразм - біографія

відомий: вчений , гуманіст

Країна: Нідерланди

Категорія: наука

Знак зодіаку: Скорпіон

Дата народження: 28 Жовтня 1469г.

Дата Смерть: 12 липня 1536г. (66 років)

Біографія додана 5 Сентября 2013 р.

Еразм Роттердамський - (повне ім'я Еразм Дезидерій Роттердамський; Erasmus Roterdamus Desiderius) - гуманіст епохи Відродження (глава «північних гуманістів»), богослов, філолог, письменник. Автор «Похвали глупоті» - сатири, висміює звичаї і пороки сучасного йому суспільства. Він зіграв велику роль в підготовці Реформації, але не прийняв її.

Освіта Еразма Роттердамського

Еразм Роттердамський народився 28 жовтня 1467 року, о Роттердамі. Позашлюбний син священика, Еразм початкову освіту отримав в школі «братів спільного життя» в Девентере. У 1486 році він став ченцем, вступивши в братство регулярних каноніків-августинців. Шість років Еразм провів в монастирі, вивчаючи стародавні мови, античних і ранньохристиянських письменників. Потім він продовжив освіту в Парижі, де познайомився не тільки з богословською думкою пізньої схоластики, а й з устремліннями гуманістичної культури. Великий вплив на Еразма зробили праці італійського філолога-гуманіста Лоренцо Валли, ідеї флорентійської Платонівської академії. У 1499 Еразм вперше відвідав Англію, де зав'язав стосунки з оксфордськими гуманістами і Томасом Мором.

«Філософія Христа»

Жити гідно не забороняється нікому.

Еразм Роттердамський

Загальноєвропейську популярність Еразм принесло перше видання в 1500 «Адагий» - зібрання приказок, або крилатих слів, знайдених у античних і ранньохристиянських письменників і розглядаються в якості реліктів давньої мудрості, настанови якої, як прагнув показати Еразм, не втратили своєї актуальності. У 1501 році був написаний релігійно-етичний трактат «Зброя християнського воїна» (1504), в якому сформульовані основні принципи еразміанской «філософії Христа» (або «небесної філософії»), що підкреслювала в християнство не обрядову сторону, а моральне преображення людини відповідно до Христовими заповідями.

В Італії та Англії

З 1506 по 1509 роки Еразм Роттердамський жив в Італії, в туринському університеті був удостоєний ступеня доктора богослов'я, а перебуваючи в Венеції, тісно співпрацював з прославленим книговидавцем Альдом Мануцием Старшим. Потім кілька років він провів в Англії, читав лекції в Оксфорді. В гостях у Мора в Лондоні (1509) Еразм закінчив прославившую його філософську сатиру «Похвала глупоті» (1511): в цьому творі в жартівливо-серйозному автопанегіріке Дурниці він критикував прийнятий уклад життя, звичаї і звичаї суспільства і разом з тим проводив гуманістичні ідеї.

Базельський період

Щастя складається головним чином в тому, щоб миритися зі своєю долею і бути задоволеним своїм становищем.

Еразм Роттердамський

Згодом Е. Роттердамський придбав широку популярність і славу, ставши в очах освіченої європейського суспільства главою так званої «республіки вчених». З його думкою рахувалися не тільки в питаннях наукових і літературних, але також в релігійних і політичних, йому охоче допомагали меценати, пропонували своє заступництво світські государі і князі церкви. Однак з 1514 Еразм вважав за краще влаштуватися в швейцарському місті Базелі, де прожив до кінця своїх днів. У цьому місті у Еразма склалися дружні стосунки з друкарем Йоганном Фробеном, який став його головним видавцем.

Відгукуючись на розгорнулися в ренесансної політичної літературі дискусії про тип ідеального монарха, Еразм в 1515 році написав «Повчання християнського государя» (1516). У 1516 він склав (в жанрі мови) і видав «Скаргу світу», в якій з позицій гуманізму показував згубність завойовницьких воєн, які приносили незліченні лиха народам Європи.

Переклади з грецької мови

Іноді добре любити - означає добре ненавидіти, а праведно ненавидіти - означає любити.

Еразм Роттердамський

Велике місце в творчості Еразма Роттердамського займали переклади з грецької на латину античних і ранньохристиянських авторів - Евріпіда, Лукіана, Орігена, Іоанна Златоуста. Еразм також сприяв виданню текстів древніх письменників. Він опублікував разом з власними коментарями творіння Ієроніма, автора латинського перекладу Біблії ( «Вульгати», кінець IV століття). Особливо важливе значення мало розпочате ним в 1517 році видання грецького тексту «Нового Завіту», а потім його новий переклад на латинську мову (1519), супроводжуваний великими поясненнями і суттєво відрізняється від «Вульгати», що викликало нарікання з боку ревнителів католицької ортодоксії.

Полеміка Роттердамського з Лютером

Деякий час Еразм вдавалося триматися в стороні від бушувала в Німеччині ідеологічної боротьби, викликаної Реформацією, незважаючи на бажання обох сторін залучити його в свій табір. Однак в 1524 році, опублікувавши трактат «Про свободу волі», Еразм був втягнутий в полеміку з Мартіном Лютером, який у відповідному творі «Про рабство волі» (1 525) відстоював тезу, прямо протилежний тезі Еразма. Продовжуючи суперечку з Лютером, вчений опублікував ще кілька творів, в їх числі «Про бажаному церковному злагоді» (1533).

«Розмови запросто»

Найчастіше перемагає той, кого не сприймали всерйоз.

Еразм Роттердамський

Ряд творів Еразма присвячений проблемам виховання. Протягом багатьох років, з 1518 по 1533 рік він працював над головним своїм етико-педагогічним твором «Розмови запросто», поповнюючи його все новими діалогами, в яких освіта розглядалося в його зв'язку з формуванням морально відповідальної особистості.

Еразм Роттердамський помер 11 липня 1536, в Базелі. .

Рекомендований контент:

Роттердамський Еразм - цитати

Кількість переглядів: 6908

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация