Роз'єднані Штати Америки - про результати проміжних виборів в США

Глибоко розділений електорат виніс на виборах 6 листопада «вердикт про розкол» країни

У США підводять підсумки проміжних виборів, в ході яких повністю переобрано палата представників і третина Сенату. За попередніми результатами, Республіканська партія зберегла більшість у Сенаті, але втратила контроль в нижній палаті парламенту.

Попередні дані виборів повідомили прореспубліканському телеканал Fox News і телеканал CNN , Що підтримує демократів. За інформацією Fox News, республіканці зміцнили свої позиції в Сенаті, забезпечивши собі 52 місця з 100. CNN прогнозує тільки 51 місце для республіканської партії в Сенаті, констатуючи, що вона зберегла там свій контроль.

Дональд Трамп відреагував на результати виборів в своєму дусі: швидко, рішуче і оптимістично. У своєму "Твіттері" він назвав вибори величезним успіхом і подякував виборцям. І відразу прийняв відставку генпрокурора Джеффа Сешнс, на якій сам же і наполіг. Завойоване республіканцями більшість в Сенаті дозволяє Трампу в разі потреби безперешкодно змістити нового генпрокурора і його заступника Рода Розенштайна, який курирує розслідування спецпрокурора Мюллера.

Джефф Сешнс

CNN негайно відреагував на це невеликий, але жовчної заміткою Trump fires Sessions ( «Трамп звільнив Сешнс»), повідомивши, що з цією відставкою президент «захопив контроль над російським розслідуванням». Тут, як у краплі води, відбилася вся парадоксальність проміжних виборів, в ході якої внутрішньопартійні чвари і особисті комплекси часто-густо брали верх над інтересом національним і, як то кажуть, загальнонародним.

Те, що Дональд Трамп найбільше боявся, що втрата республіканцями контролю над Сенатом розв'яже Джеффу Сешнс і Роберту Мюллеру руки, дозволивши їм довести розслідування міфічного втручання Росії у внутрішні справи Америки до задуманого «глибинним державою» результату - імпічменту президента США і його кримінального переслідування, - це цілком зрозуміло. І те, що ледь надійшли новини про перемогу республіканців в Сенаті Трамп усунув висіла над ним неабияку загрозу, теж зрозуміло. Важче зрозуміти дезорганізованность в рядах республіканців відвертий саботаж передвиборної кампанії поруч її чільних представників.

Вранці 7 листопада симпатизує демократам The New York Times не відмова ла собі в задоволенні констатувати це в статті How the House Fell: Republican Chaos and Democratic Focus ( «Як впала палата: хаос республіканців і зосередженість демократів»). Автори публікації нагадали, що ще в серпні лідер республіканської більшості в палаті представників Кевін Маккарті попередив колег по фракції, що якщо вони не активізують свої виборчі кампанії, то партія в листопаді понесе великі втрати. Однак, замість того щоб піти раді, конгресмени-республіканці, пише The New York Times, пасли задніх подій і самі створили собі масу нових проблем.

І, врешті-решт, зазначає The New York Times, президент Трамп, можливо, завдав своїй партії останній удар, коли «відмовився від позитивного республіканського меседжу про економічне процвітання на користь розпалювання расової паніки» на тему нелегальної імміграції, - «з явно расистськими закликами , які відлякували помірних виборців і ще більше розпалювали демократів ». Автори статті мали на увазі резонансний відеоролик , Опублікований 1 листопада Трампом в своєму "Твіттері", де йдеться про те, що демократи дозволили двічі висланого з США мексиканцю Луїсу Бракамонтесу залишитися в країні перш, ніж той в 2014 році вбив двох поліцейських в Каліфорнії. Трамп опублікував відеоролик, що показує Бракамонтеса під час судового процесу, на якому той сміється і заявляє, що він «скоро вб'є ще більше поліцейських».

«Нелегальний іммігрант Луїс Бракамонтес вбив наших співвітчизників. Демократи впустили його в нашу країну ... Демократи дозволили йому залишитися », - йдеться в 53-секундному відео. А потім йдуть кадри, що показують, як тисячі мексиканців штурмують кордон між Мексикою та США. «Те, що роблять демократи з нашою країною, - обурливо. Голосуйте на цей раз за республіканців! Президент Дональд Трамп і республіканці зроблять Америку знову безпечним! »- написав президент США в" Твіттері ". Після того як цей твіт подивилися близько семи мільйонів американців, він був заблокований.

Тим часом колони незаконних мігрантів, які прориваються на територію США, цілком реальні, і те, що серед них чимало кримінальних персонажів, - також незаперечний факт. Однак ліберальних фундаменталістів Америки це мало хвилює.

Провал республіканців в палаті представників був спочатку визначений згодою лідерів Республіканської партії з позицією Трампа, що спирається виключно на біле населення сільської глибинки, а не на більш населені штати країни, де виборці дотримуються інших поглядів. Це призвело до того, що ряди республіканської партії покинули багато ветеранів. Спікер палати представників, республіканець Пол Райан, неодноразово критикував Дональда Трампа, в квітні заявив, що не буде переобиратися, і усунувся від організації фінансування виборчої кампанії на проміжних виборах.

На відміну від республіканців демократи згуртували ряди і атакували політичних конкурентів, висунувши гасла тотальної війни проти «токсичного» Трампа, як написала в Los Angeles Times репортер світської хроніки Робін Абкаріан, раніше ратувала за легалізацію марихуани «в рекреативних цілях». Прихильниця канабісу зі зловтіхою пише, що обраний в палату представників демократ Адам Шифф, у який буде найбільш імовірним кандидатом на пост глави комітету з розвідки палати представників, сказав своїм виборцям, що перетворить життя Трампа в справжнє пекло.

Адам Шифф

В рядах американських політиків, до речі, досить багато не тільки прихильників легалізації наркотиків, але і представників таких професій, які в більшості цивілізованих країн вважаються кримінальними. Так, власник семи борделів в штаті Невада Денніс Хоф, член Республіканської партії і переконаний лібертаріанець, був обраний 6 листопада в законодавчу палату свого штату незважаючи на те, що він помер місяць тому в одному зі своїх борделів. він набрав 68,3% голосів виборців, хоча на виборчих дільницях висіло повідомлення про його смерть. Великою популярністю в штаті користується його співмешканка Хайді Лінн Флейс, власниця мережі борделів і телезірка. Денніс Хоф виступав за популяризацію бордельного індустрії, за розширення права на носіння зброї і гранично жорстку імміграційну політику. До речі, виборці штатів Мічиган, Юта і Вісконсін 6 листопада підтримали легалізацію марихуани.

Жорстку антиімміграційного риторику Трампа підтримали сині комірці сільській Америки і відкинули випускники міських коледжів, пише The Associated Press. Республіканська партія спиралася на вікових білих малоосвічених чоловіків, пише видання, а демократи більше покладалися на жінок, кольорових і молодь, яка закінчила міські коледжі. Серед конгресменів-жінок вперше будуть дві мусульманки.

Глибоко розділений електорат виніс на виборах 6 листопада «вердикт про розкол» країни, пише The Hill. Екзитполів показали, що, на думку трьох чвертей виборців, американці стають все більш розділеним народом. The Hill робить висновок, що це відображає «зростаючу прірву відповідно до географічної і ідеологічною ознакою». З одного боку, зазначає видання, міські виборці винесли суворий докір непопулярного президента. З іншого боку, сільські виборці штурмували виборчі дільниці з безпрецедентною активністю, знову підтримавши президента, за якого вони голосували в 2016 році. «Сільська Америка набагато більш республіканська, ніж будь-коли раніше, - сказав член палати представників республіканець Том Коул з Оклахоми в інтерв'ю виданню. - Міська та приміська Америка є швидко зростаюча частина країни. З точки зору зміцнення позицій республіканців, нам потрібно з'ясувати, як повернути багато чого з того, що ми втратили. Це залежить не тільки від президента, але також і від нас ».

І це розкол посилюватиметься, оскільки демократи планують почати свою діяльність в оновленій палаті представників з жорстких атак на «токсичного» Трампа. «Боротьба з трампізмом тільки починається», - пише в The Washington Post колумніст Макс Бут. За його словами, в ході виборів з жахом спостерігав, як на сайті знаменитого соціолога Нейта Сільвера FiveThirtyEight вряди-годи знижувалися шанси демократів на захоплення палати і підвищувалися шанси республіканців на захоплення Сенату, але заснув сном праведника, коли стало ясно, що в палаті представників демократи перемогли. Макс Бут гнівно таврує Трампа за расизм, гоніння на іммігрантів, за те, що виборцям вселяють «підозри на адресу багатьох євреїв на кшталт Сороса і впливового афроамериканського політика» - демократа Ендрю Гіллума, мера міста Таллахассі, якому не вдалося обратися губернатором Флориди 6 листопада. Республіканська партія перетворилася з консервативної партії Рейгана-Райана в біло-націоналістичну партію Трампа, заявляє The Washington Post.

Макс Бут передрікає, що «розширене сенатське більшість Республіканської партії допоможе Трампу позбутися генерального прокурора Джеффа Сешнс і його заступника Рода Дж. Розенштейна і замінити їх лизоблюдами (lickspittles), які прагнуть перешкодити правосуддю, прикриваючись ім'ям президента. Однак демократична більшість в палаті, пише видання, унеможливить для лакеїв Трампа поховати доповідь спецпрокурора Роберта С. Мюллера.

Уже відомо, що атаку на Трампа демократи почнуть з перевірки податкових декларацій президента США. Член палати представників, член Комітету з методів і засобів Річард Ніл, який тепер збирається стати головою цього комітету, заявив, що має намір офіційно запросити податкові декларації Дональда Трампа, пише Washington Examiner. CNN повідомляє , Що ряд інших комітетів палати представників, контрольованих демократами, також займуться фінансами президента. «Трамп дізнається, що він не вищий за закон», - пригрозив демократ Джеррі Надлер.

Чим закінчиться протистояння демократів і республіканців, за яким - глибокий розкол американського суспільства? Зараз демократи не змогли перемогти в Сенаті з однієї лише причини: малонаселені сільські місцевості висувають в Сенат стільки ж представників, скільки і міські агломерації. Тобто виборча система США перекошена на користь республіканців.

Якщо взяти до уваги значну перемогу демократів в нижній палаті разом з деякими поразкою в сенаті, а також врахувати втрату республіканцями кількох губернаторських постів, то можна говорити про перемогу демократів в цьому виборчому циклі і їх впевненою заявкою на повну перемогу в 2020 році.

В чому справа? Адже, здавалося б, економіка США стрімко росте, біржові індекси прагнуть вгору, ціни на бензин були спеціально знижені до виборів, у зовнішній політиці Трамп незмінно демонструє брутальність і патріотизм. Що ж не влаштовує міських виборців?

Перемога демократів пов'язана з масштабними тектонічними змінами американського суспільства, в якому на перших ролях вже не пілоти дальніх бомбардувальників, як Джордж Буш-старший, а фронтмени паразитичного глобалізму, на зразок людей з клану Клінтонів, які представляють інтереси «глибинного держави». У найближчі роки «глибинне держава» Америки буде смертельно небезпечно для тих, кого вона вважає своїм внутрішнім і зовнішнім ворогом.

У найближчі місяці демократи спробують завдати Трампу рішучої поразки. Це буде не так просто. Адже Дональда Трампа привела в Білий дім могутня «банда генералів» на чолі з нинішнім міністром оборони США, харизматичним ветераном морської піхоти генералом Джеймсом Меттіс на прізвисько Скажений Пес. Фінансували кампанію Трампа боси американського нафтогазу, чиї інтереси він так завзято відстоює.

Попереду - жорстока «битва в шляху» між двома групами американського істеблішменту.

Якщо Ви помітите помилку в тексті, виділіть її та натисніть Ctrl + Enter, щоб відіслати інформацію редактору.

Чим закінчиться протистояння демократів і республіканців, за яким - глибокий розкол американського суспільства?
В чому справа?
Що ж не влаштовує міських виборців?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация