Роз'єми материнської плати: як підключити

  1. Роз'єм для підключення процесора на материнській платі
  2. Роз'єм для підключення відеокарти на материнській платі
  3. Роз'єм для підключення оперативної пам'яті на материнській платі
  4. Роз'єм для підключення жорсткого диска на материнській платі
  5. Роз'єм живлення материнської плати

Материнська плата є «тілом» комп'ютера, і без неї не може існувати жоден системний блок Материнська плата є «тілом» комп'ютера, і без неї не може існувати жоден системний блок. На материнській платі кріпляться і до неї підключаються всі комплектуючі, з яких складається системний блок. З точки зору складання комп'ютера підключення елементів до материнської плати не є надзвичайно складним завданням, але є важливі нюанси, на які потрібно звертатися увага. В рамках даної статті ми розглянемо, які основні роз'єми є на материнській платі, що до них підключати, в яких випадках вони є сумісними, а в яких ні, а також інші питання.

Роз'єм для підключення процесора на материнській платі

Одним з головних компонентів і «серцем» будь-якого комп'ютера є центральний процесор. Без нього запустити системний блок не вийде, і його дуже важливо правильно встановити. При виборі процесора потрібно орієнтуватися на те, яка материнська плата використовується, або навпаки. Справа в тому, що існує 9 сучасних стандартів роз'ємів процесора, що мають різну терморегулятори або несумісних один з одним з інших причин.

процесор

роз'єм

AMD

AM3 AM3 + FM1 FM2 Intel 1150 1155 1356 1366 2011

Роз'єм для процесора зазвичай розташовується в середині материнської плати. Його складно не помітити - це велика прямокутна майданчик, яка має спеціальний механізм для кріплення процесора.

Його складно не помітити - це велика прямокутна майданчик, яка має спеціальний механізм для кріплення процесора

Зверніть увагу: Найчастіше навколо роз'єму для процесора на материнській платі досить «безлюдно». Справа в тому, що зверху на процесор встановлюється кулер для охолодження «каменю» , Який може бути досить значних розмірів.

Роз'єм для підключення відеокарти на материнській платі

Рекомендуємо прочитати: Як підібрати відеокарту до материнської плати і процесора

Наступний роз'єм на материнській платі, який напевно буде потрібно при складанні комп'ютера, це роз'єм для підключення відеокарти. Деякий час назад для підключення відеокарти в материнській платі використовувалося два типи роз'єму - AGP і PCI Express. На сьогоднішній день всі відеокарти підключаються до роз'єму PCI Express.

Найчастіше роз'єм PCI Express розташовується в лівому нижньому куті материнської плати. Він може служити не тільки для підключення відеокарти, але також і для інших пристроїв.

Він може служити не тільки для підключення відеокарти, але також і для інших пристроїв

Важливо: Роз'єм PCI Express може бути представлений в декількох варіаціях: PCI Express x1, PCI Express x4, PCI Express x16. Для підключення стандартної відеокарти служить останній з перерахованих роз'ємів. Інші роз'єми можуть не завжди бути присутнім на сучасних материнських платах.

Роз'єм PCI Express X16 для підключення відеокарти може бути різних версій. Станом на 2017 рік є 4 типи роз'єму PCI Express:

  • PCI Express 1.0
  • PCI Express 2.0
  • PCI Express 3.0
  • PCI Express 4.0

Дані роз'єми відрізняються один від одного тільки пропускною здатністю. При цьому вони є зворотно сумісним.

Приклад: Підключивши в роз'єм PCI Express 3.0 пристрій, призначений для PCI Express 2.0, воно, швидше за все, буде працювати без нарікань. Але якщо зробити навпаки, то пристрою, призначеного для більш високого типу роз'єму, може не вистачити пропускної спроможності для повного або часткового виконання своїх функцій.

Варто зазначити: На деяких материнських платах можна знайти роз'єм PCI, розташований неподалік від PCI Express. Даний роз'єм зараз практично не використовується, але при необхідності в нього можуть бути встановлені додаткові елементи.

Роз'єм для підключення оперативної пам'яті на материнській платі

Рекомендуємо прочитати: Як правильно встановити оперативну пам'ять в комп'ютер?

Роз'єми для підключення оперативної пам'яті найчастіше розташовуються праворуч від процесора (іноді можуть розташовуватися з двох сторін). Таких роз'ємів на сучасній материнській платі, як мінімум, 4 штуки.

В даний час роз'єми для підключення оперативної пам'яті відносяться до протоколу DDR3. При цьому раніше використовувалися DDR1 і DDR2, які відставали від сучасного стандарту по пропускній здатності. Сумісності роз'ємів і пристроїв DDR1, DDR2 і DDR 3 немає. Тобто, встановити пристрій DDR1 в роз'єм DDR3 не вийде.

Варто зазначити: На сучасних материнських платах можна помітити, що кілька роз'ємів для підключення оперативної пам'яті виконані в одному кольорі, а дещо в іншому. Пов'язано це з тим, що різні канали виділені різним кольором. Якщо у вас використовується кілька планок оперативної пам'яті, краще їх все підключити до роз'ємів одного кольору.

Роз'єм для підключення жорсткого диска на материнській платі

На материнській платі, найчастіше в нижній правій її частині, присутні кілька роз'ємів для підключення жорсткого диска. Ці роз'єми називаються SATA, і вони бувають трьох версій: SATA 1.0, SATA 2.0, SATA 3.0. Найчастіше дані роз'єми виділені кольором, відрізняючись від усіх інших роз'ємів на материнській платі.

Всі версії роз'ємів SATA є зворотно сумісним, і їх відмінності - це швидкість. Роз'єм SATA 3.0 є найшвидшим на даний момент, тому саме він використовується в усіх сучасних материнських платах.

Роз'єм живлення материнської плати

У правій частині материнської плати розташовується ще один важливий роз'єм, який служить для живлення материнської плати. Зазвичай він складається з 20 або 24 контактів і служить для підключення до нього дроти від блоку живлення . Без харчування материнської плати через даний роз'єм, вона не буде працювати.

Вище ми розглянули найголовніші роз'єми материнської плати, до яких підключаються основні комплектуючі будь-якого системного блоку. Насправді роз'ємів набагато більше, деякі з них служать для підключення кнопок з корпусу комп'ютера, інші для підключення роз'ємів з корпусу або додаткового харчування і так далі.

Рекомендуємо прочитати: Передня панель комп'ютера: як підключити кнопку живлення, перезавантаження, роз'єми

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация