розарій | Милосердя Божа, Матір, Милосердя, Свята Сестра Фаустина, Щоденник, Санктуарії

Частина I - Радісні таємниці   1

Частина I - Радісні таємниці

1. Благовіщення Пресвятій Діві Марії

І сказав до неї: Не бійся, Маріє, бо ти знайшла благодать у Бога; і ось, зачнеш в утробі, і народиш Сина, і даси Йому ймення Ісус. Він же буде Великий, і Сином Всевишнього званий. (...) Тоді Марія промовила: Я ж Господня раба нехай буде мені згідно з словом Твоїм (Лк 1,30-32.38).

Сину Божий, Ти з милосердя до грішників приймаєш на себе людську плоть, якій приховуєш свою велич і всемогутність. Будучи Богом, Ти знаєш, що злоба людська прибили це тіло на хресті, проте з любові до нас Ти берешся виконати волю Отця Твого.
Марія, дякуємо Тобі за Твоє fiat, що відкриває нам шлях порятунку.

2. Відвідування святої Єлизавети

Тими днями зібралась Марія з поспішністю пішла в гірську околицю, в місто Юди, а увійшла в дім Захарія, та й поздоровила Єлизавету. (...) І залишалась у неї Марія щось близько трьох місяців (Лк 1,39-40.56).

Марія, Ти вирушаєш до своєї родички Єлизаветі. Долаєш довгу і обтяжливу дорогу, щоб віддатися справам милосердя, допомагаючи Св.Єлизавети в домашніх справах. Випроси для нас сповнений слухняності серце, відкрите всім, хто очікує нашої допомоги. Допоможи нам всім життям своїм виголошувати на славу Божого Милосердя радісний Magnificat, який Ти виголосила в будинку Єлизавети.

3. Різдво Господа Ісуса у Вифлеємі

Коли ж вони були там, настав їй день породити І породила вона свого первістка, і Його сповила, і поклала Його в ясла, бо не було їм місця в готелі (Лк 2,6-7).

Ісус, Спаситель світу, що лежить в убогих вифлеємських яслах, дякуємо Тобі, що Ти прийшов в цей світ, щоб поставити сьогодні нас дітьми Божими. Разом з Марією і Йосипом, ангелами і пастухами ми славимо Тебе і славили. Зроби, щоб злидні Твоя і приниження не викинете нас від Тебе, але ще більше до Тебе наблизили і навчили нас співчувати потреб наших братів.

4. Посвячення Ісуса Богу в храмі Єрусалимському

Симеон сказав Марії, Його матері: Ось призначений Цей багатьом на падіння й підняття багатьох в Ізраїлі і на знак сперечання, - і Тобі самій зброю пройде душу, - щоб відкрились думки багатьох сердець (Лк 2,34-35).

Марія, раба Господня, жертвує всім заради Нього! Ти принесла своє Дитя до храму і там присвятила Його Богу. Пророчі слова Симеона поранили Твоє материнське серце, ще тісніше поєднуючи тебе з рятівним справою Сина твого. Навчи нас, Матір Милосердя, готовності до жертви заради великих і святих справ, і перш за все - для порятунку душ!

5. Набуття Господа Ісуса в Храмі

А батьки Його щорічно ходили до Єрусалиму на свято Пасхи. (...) Коли ж поверталися, залишився юнак Ісус і Єрусалимі; і не помітили того Йосип та мати Його. (...) пройшли день дороги, стали шукати Його (...). Через три дні знайшли Його в храмі, як сидів серед учителів та слухав і запитував їх (Лк 2,41-46).

Про Марія і святий Йосип, з непідробною тривогою шукали ви свого Сина цілих три дні. До великої своєї радості ви знайшли Його у храмі. Навчіть і нас невтомно шукати Ісуса і знаходити Його в нашому земному житті. Ісусе, навчи нас цінувати діла Божі понад земних благ.

Частина II - Світлі таємниці

1. Хрещення Господнє в Йордані

Коли ж хрестився весь народ, і Ісус, охрестившись, молився, розкрилося небо, і Дух Святий нісшёл на Нього в тілесному вигляді, як голуб, і голос із неба почувся, що мовив: Ти Син Мій Улюблений, в Тобі Моє благовоління! (Лк 3,21-22).

Господи Ісусе Христе, Твоє хрещення в Йордані - знамення благодаті Божого милосердя, обретаемой в таїнстві святого хрещення. Ця благодать робить нас подібними Тобі, а значить, ми стаємо дітьми Божими, в яких Отче благовоління. Наші душі - це обителі Божі. Ісусе, невпинно поглиблюється в нас осягнення цієї великої благодаті і вчини, щоб ми завжди поводилися належно чад Отця Небесного.

2. Чудо в Кані Галілейській

На третього дня весілля справляли в Кані Галілейській, і була там Ісусова мати. Запрошений був теж Ісус та учні Його на шлюб. Як забракло ж вина, то мати Ісусова каже до Нього: Не мають вина!. Ісус каже їй: Що або Тобі, Жінко? (...) А мати Його до слуг каже: що скаже Він вам, то робіть (Ін 2,1-5).

Ісусе Милосердний, таким було перше диво, явівшее Твоє божественне всемогутність. Ти зробив його на прохання Матері, яка піклується про молодих. Вона ж вчить і нас виконувати все, що Ти скажеш нам, щоб відкрити в нашому житті дорогу Твоїм чуда. Просимо Тебе, Господи, вчини, щоб ми, подібно до Марії, вміли помічати потреби ближніх і з довірою повіряти їх Тобі, а також з вірою виконувати Твою волю.

3. Проповідь Царства Божого

І обходив Ісус всі міста та оселі, навчаючи в їхніх синагогах, проповідуючи Євангеліє Царства і вздоровлюючи всяку недугу, і всяку неміч між людьми. А як бачив людей, змилосерджувався Він над ними, бо були вони змучені та розпорошені, як ті вівці, що не мають пастуха (Мт 9,35-36).

Господи Ісусе, крім Тебе життя, вчення і чудеса найбільш повно явлена ​​таємниця милосердя Божого. В Тобі, Сину Божий, ми бачимо Отця, багатого милосердям. Зроби, просимо, щоб ми самі, пізнаючи цю таємницю і приймаючи Твою милосердя любов, життям і словом проголошували світу послання Божого милосердя.

4. Преображення на горі Фавор

Взявши Петра, Якова та Іоанна, зійшов Він на гору помолитися. І коли молився, то вигляд лиця Його переобразився, а одежа Його стала біла й блискуча. І ось два мужі з Ним розмовляли, були то Мойсей та Ілля, що з'явилися в славі, і говорили про кінець Його, який Він мав докінчити в Єрусалимі (Лк 9,28-31).

Господи Ісусе, щоб підготувати учнів до своїх пристрастей і смерті, Ти перед цим явив їм своє Божественне велич на горі Фавор. В милосердя своєму зміцнюй також і нас, щоб, підготовлені Тобою до несення власного Хреста, ми дозволили Твоєму милосердю перетворити наші життя.

5. Встановлення Євхаристії

Тіло Моє то правдиво пожива, а Кров Моя є істинним питтям. Хто тіло Моє споживає та кров Мою п'є, той в Мені перебуває, і Я в ньому. (...) То є хліб, що зійшов з небес. Не так, як батьки ваші їли манну в пустелі і померли, хто цей хліб їстиме, житиме вічно (Ін 6,55-56.58).

Ісусе Милосердний, встановлюючи Євхаристію, Ти дозволяєш нам брати участь в Твоїх Страсті, смерті і воскресіння, а понад те Сам стаєш для нас їжею, зміцнює нас на шляху до дому Отчому і дарує життя вічне. Будь прославлений за дар милосердя Твого, явлений в таїнстві Євхаристії. Зроби, щоб ми вміли як потрібно приймати цей найбільший дар милосердя Твого та самі ставали хлібом для наших братів.

Частина III - Скорботні таємниці

1. Моління Господа Ісуса в Гетсиманському саду

І, ставши навколішки, молився, кажучи: Отче! Якщо волієш пронести мимо Мене цю чашу! Втім, не моя воля, а Твоя нехай станеться. (...) І був у смертельній тривозі, ще пильніш Він молився, і піт Його, як краплі крові, що падають на землю (Лк 22,41-44).

Милосердний Ісусе, у великій скорботі Ти молився, просячи Отця відвести від Тебе чашу страждань, якщо є на те Його воля. Господи, навчи нас в будь-якій ситуації, особливо ж в стражданні, вдаватися до молитви і приймати все з рук Божих.

2. Бичевание Господа Ісуса

Пилат (...) сказав [іудеям]: ніякої провини не знаходжу в Ньому. (...) Чи хочете, відпущу вам Царя Юдейського? Тоді вони знову зняли крик, вимагаючи: Не Його, а Варавву! (...) тоді взяв Ісуса Пилат і велів бити Його (Ін 18,38-40; 19,1).

Милосердний Ісусе, в дусі ми споглядаємо Тебе, прив'язаного до стовпа і приймає жорстоке бичування за наші гріхи. Ми усвідомлюємо нині, що були викуплені від рук сатани НЕ сріблом або золотом, але дорогоцінною Кров'ю Твоєю. Агнець Непорочний побільшиш сили наші, щоб звільнилися ми з неволі пристрастей і гріха.

3. Коронування Господа Ісуса терням

Солдати, сплівши з тернини вінка, поклали Йому на голову і дали Йому тростину в правицю Його; і, стаючи перед Ним на коліна, глузували з Нього й казали: Радій, Царю Юдейський! І плювали на Нього, хапали тростину, били Його по голові (Мт 27,29-30).

Милосердний Ісусе, наскільки ж велика і страшна злоба людська, як безмежна таємниця гріха! Людина підняв руку на Бога! Творіння - на свого Творця і Спасителя! Господи Ісусе, терплячий, милосердний і смиренний! Приборкай нашу гординю і злобу, знищ в нас бажання знущатися над слабкими; навчи нас терпінню, милості і смирення!

4. Несення хреста на Голгофу

І коли насміялися над Ним, (...) повели Його на розп'яття. А виходячи, стріли одного Киринеянина, Симон на ймення, його змусили нести для Нього хреста (Мт 27,31-32).

Ісусе страждає, люди не проявили до Тебе ні краплі милосердя; вони засудили Тебе на смерть і поклали Тобі на плечі тяжкий хрест. Ти ніс його на Голгофу з великим трудом, падаючи під його тягарем, а й тоді у тебе вистачило сил, щоб по дорозі подарувати погляд коханої Матері Твоєї, втішити плачуть єрусалимських жінок і віддати Вероніці за відважне діяння милосердя. Пребудь ж з нами в випробуваннях, як би важко нас ні гнітило тягар нашого власного хреста!

5. Хресна смерть Господа Ісуса

І коли прийшли на місце, зване Лобне, там розп'яли Його і злочинців, одного праворуч, іншого ліворуч. Ісус же промовив: Отче, Прости їм, бо не знають, що роблять. (...) Було ж близько шостої години, і темрява стала по цілій землі аж до години дев'ятої (...). Ісус скрикнув голосом гучним голосом, сказав: Отче! В руки Твої віддаю Свого духа!. І, це сказавши, віддав духа (Лк 23,33-34.44-46).

Милосердний Ісусе, в безодні страждання Ти молився за мучителів, розкаявся розбійника обіцяв рай, нам же дарував Марію як Матір Милосердя. Твоє страждання і смерть знищили гріх, перемогли сатану і відчинили ворота небес. На хресті сталося справа Спокути. Дякуємо Тобі, Господи! Разом з Тобою і Твоєю скорботної Матір'ю ми бажаємо молитвою і жертвою брати участь в порятунку грішного світу, щоб наблизити прихід Царства Твого Милосердя.

Частина IV - Славні таємниці

1. Воскресіння Господа Ісуса

А Ангол озвався й промовив жінкам: Не лякайтеся, бо я знаю, що ви шукаєте Ісуса розп'ятого Його тут немає - Він воскрес, як сказав. Підіть, подивіться на місце, де лежав Господь. (...) І ось Ісус зустрів їх і сказав: радійте! (...) Нарешті з'явився самим Одинадцяти, що сиділи на Вечорі, і дорікав їм за невір'я та жорстокість, що воскреслого бачив Його не повірили (Мт 28,5-6.9; Мк 16,14).

Христе Воскреслий, Твоя перемога над гріхом і смертю - це також і наше торжество над сатаною і над тлінністю нашому житті. Твоя радість - це і наша радість! Ця істина зцілює наше омертвіння, оживляє віру в осмисленість страждань і в наше воскресіння. Ти, Господи Ісусе, повертаєшся до нас Переможцем смерті, пекла і сатани, щоб завжди бути з нами.

2. Вознесіння Господа Ісуса

І так Господь, по розмові із ними [апостолами], вознісся на небо і сів по правиці Бога. А вони пішли і проповідували всюди, а Господь допомагав їм, і стверджував слово ознаками (Мк 16,19-20).

Господи Ісусе, Ти покинув Дольний світ, щоб сісти по правиці Отця в Його славі. Ти випередив нас на шляху до небесної Вітчизни, щоб приготувати нам обитель вічної радості. Виконані довіри і вдячності, ми прославляємо Твоє нескінченне милосердя.

3. Зішестя Святого Духа

При настанні П'ятдесятниці, всі вони однодушно знаходилися вкупі. І нагло зчинився шум із неба (...) і переповнила ввесь той дім, де сиділи вони. І з'явилися їм язики поділені, немов би огненні, та по одному осів на кожному з них. Усі ж вони сповнились Духом Святим, і почали говорити іншими мовами (Дії 2,1-4).

Господи Ісусе, вознісшись від землі, Ти не залишив нас сиротами, але послав Духа Утішителя, Духа Істини, який нас веде до «всієї правди» (Ін 16,13). Перебуваючи в молитві разом з Марією, Матір'ю Твоєї, молимось про дари Святого Духа для нас і для всього світу.

4. Взяття на небо Пресвятої Діви Марії

Відтепер будуть догоджати Мене все пологи, що вчинив мені Потужний (Лк 1,48-49).
«Марія, Непорочна Матір Бога і Пріснодіва, виконавши року життя земного, була тілом і душею взята в славу небесну» (Пій XII).

Богородице Діво, Ти перша удостоїлася порятунку і стала чином Церкви у славі. Для нас, паломників до небесної Вітчизни, Ти стала джерелом розради і знаком надії. У Твої материнські руки, про Матір Милосердя, довіряємо наші душі і тіла, щоб ми знайшли вічне життя з Богом.

5. Вінчання Пресвятої Діви Марії небесною славою

Встановлена Богом як Цариця неба і землі, піднесений вище всіх ангельських хорів і ієрархій святих, стоячи праворуч свого Єдинородного Сина, Господа нашого Ісуса Христа, материнськими своїми проханнями заступається всемогутнього, отримуючи те, чого бажає, і не може бути обманута (Пій IX).

Марія, Ти - Матір Христа, чиє Царство перебуває вічно, і тому в усій повноті заслуговуєш титулу Цариці і всіх тих вінців, якими віруючі прикрашають Твої образи. З смиренної раби Господньої Ти стала Царицею Всесвіту, однак ми знаємо, що Твоя царська влада - це не панування, але щедре обдарування милостей Божих і невпинне моління про милосердя Боже для всього світу. Єднаймося з Тобою в цій молитві, Цариця наша і Матір Милосердя.

________________________________

Переклад по тексту: Ks. W. Kubacki SJ, s. ME Siepak ZMBM, Bóg bogaty w miłosierdzie. Rozważania i modlitwy do Miłosierdzia Bożego, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach.

Переклад: с.М.Беата Міхаела Єрмак OPs

Ісус каже їй: Що або Тобі, Жінко?
Чи хочете, відпущу вам Царя Юдейського?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация