Розгадуємо Генрі Форда (КВ-Лайт)

  1. Відповіді на "Розгадуємо Жана-Батиста Жозефа Фур'є"

Генрі Форд (1863-1947) - винахідник конвеєрного виробництва і восьмигодинного робочого дня (три зміни), а також засновник однієї з найвідоміших торгових марок в світі. Людина досить жорсткий і норовливий, багато його називали сварливим скнарою і божевільним диктатором. Школу він не закінчив, вважаючи це марною тратою часу, з молодих років його захоплювала тільки механіка. У 13 років батьки подарували Генрі годинник. Вони їх розібрав, а потім заново зібрав, зрозумівши суть роботи пристрою. У 15 років він уже лагодив годинник всім сусідам, в 16 влаштувався в компанію "Вестінгауз" експертом по збірці і лагодження локомобілів - багатотонних і дорогих машин, що мають швидкість всього 12 миль в годину. Генрі захотів створити щось більш легковаге і зручне і спочатку спробував сконструювати невеликий безкінний екіпаж на паровому двигуні. Але такий тип двигуна йому не підійшов, і тому Форд звернув свою увагу на новинку - газові двигуни. У той час до самої ідеї застосування двигунів внутрішнього згоряння все ставилися скептично, вірніше, як потім писав сам Форд, він не зустрів жодної людини, який би вірив в майбутнє цих пристроїв. Форд повернувся на ферму батька і став винаходити свій двигун, а потім йому підвернулася місце інженера і механіка в Детройтской електричної компанії Едісона з зарплатою 45 доларів на місяць. Тут над прагненнями Генрі також стали знущатися, але вже з іншої причини - "майбутнє за електрикою і тільки за ним". Саме тоді Форд вперше зустрівся з Томасом Алва Едісон, виклав йому свої думки, і той його підтримав: "Якщо ви досягнете мети, яку собі поставили, то я вам пророкую велике майбутнє". У 1893 році він збирає свій перший автомобіль, в основі якого використовується двигун внутрішнього згоряння. Коли він роз'їжджав на ньому по Детройту, коні шарахалися від незрозумілої гучного "тарахтелку", а цікаві буквально не давали проходу. І, до речі, хоча правил дорожнього руху тоді не було, Форд вирішив спеціально зареєструватися в поліції, тобто це був перший офіційно оформлений водій на території Америки. У 1896 році він продав свій "квадрицикл", отримавши за нього 200 доларів. У 1899-му звільнився з електричної компанії ... Далі йде історія, яку ви можете прочитати в будь-якому біографічному довіднику. Цікаві факти:

  • Моделі своїх автомобілів Форд, щоб довго не думати, називав просто буквами англійського алфавіту. Найбільш популярними стали моделі серії Т. "Кожен покупець може отримати" Форд-Т "будь-якого кольору, за умови, що цей колір буде чорний".
  • В один рік прибуток настільки перевищила очікування, що Форд добровільно повернув кожному купив автомобіль за 50 доларів.
  • Генрі Форд не любив більшовиків, але все-таки щільно співпрацював з Радянською Росією, за його сприяння під Нижнім Новгородом був побудований автомобільний завод (нині ГАЗ). Всього за період з 1929 по 1936 між радянськими організаціями і Фордом було підписано контрактів на суму, що перевищує 40 млн. Доларів.

Форд пройшов великий шлях від сина небагатого фермера до власника найбільшої індустрії першої половини минулого століття. Що цікаво, на його підприємствах було щось на кшталт радянського соціалізму при диктатурі. Тобто, всі були рівні, офісний працівник міг запросто виявитися біля верстата, на роботу брали всіх, незалежно від того, закінчив хто Гарвард або вийшов з в'язниці ( "Ми наймаємо людини, а не його минуле"), але при цьому не віталася дружба , оскільки тоді один міг прикривати іншого, до останнього Форд був проти профспілок, які могли б перешкодити роботі і так далі.

Сьогодні ми загадали одне з його висловів. А для того, щоб його розшифрувати, вам необхідно вирішити невеликий кросворд, де кожній букві відповідає тільки одна і її особиста цифра, слова загадати тільки по горизонталі. Розгадавши кросворд і з'ясувавши відповідність букв і цифр, ви отримуєте ключ до шифру.

Розгадавши кросворд і з'ясувавши відповідність букв і цифр, ви отримуєте ключ до шифру

Щоб уникнути плутанини, все слова по горизонталі позначені римськими цифрами. I. Радянська універсальна 2-ступінчаста ракета-носій. У фізиці - загальна кількісна міра різних форм руху матерії, буває механічна, теплова, електро-магнітна, гравітаційна, ядерна тощо II. Вибухова речовина, винайдене Альфредом Бернгардом Нобелем. Також під такою назвою є російська "мальчуковая" поп-група. III. Дорогоцінний камінь зеленого кольору. Його синтетичний вид використовується в квантовій електроніці. IV. Сіль або ефір сірчаної кислоти. V. Сегмент виробництва чого-небудь. VI. Штучно отриманий радіоактивний хімічний елемент, названий на честь Альфреда Бернхарда Нобеля (за правилами кросвордів, "і" та "ї" взаємозамінні).

Тепер підказка. Оскільки спочатку все виглядає важкувато, хоча самі слова дуже прості, прочитайте уважно анотацію до Генрі Форду і скажіть, хто з великих морально підтримав Форда в його починаннях. Саме це прізвище складається з перших букв усіх слів по вертикалі.

А зашифрована фраза виглядає так: 8,13,10,9,11,16 - 19,9,10,9,7_11,4,13,8,2,9,7_4,9,20,18,11,9.

Крістофер, [email protected]


Відповіді на "Розгадуємо Жана-Батиста Жозефа Фур'є"

"Мої слова вірні математично". Така відповідь на попереднє завдання. Насправді цей вислів Фур'є багатогранно, і говорить не тільки про впертість вченого, який тримав свою унікальну рукопис не видані 15 років, але і про інше ... У 1799 році експедиція Наполеона в Єгипті натрапила на знаменитий Розеттський камінь, в якому було 14 рядків у вигляді ієрогліфів, 32 рядки демотического (скорописного) єгипетського тексту і 54 рядки давньогрецького. Фур'є був один з перших, хто цей камінь побачив. Вчені відразу ж припустили відповідність цих трьох текстів, але розшифрувати давньоєгипетський мову уявлялося дуже складним. Жан-Батист тоді сказав "Тільки математика логічна. Граматична ж казуїстика ні логіці, ні аналізу не підвладна, і тому люди ніколи не зрозуміють сенсу давньоєгипетських ієрогліфів". Він помилився, але при цьому не був закостенілим консерватором і допомагав вченим в розшифровці. У 1822 році Жан Франсуа Шампольон зробив це і навіть випустив першу граматику староєгипетської мови. А чим йому допоміг Фур'є? Будете сміятися, але ... як кажуть у нас, "відмазав від армії" в 1810 році, вирішуючи це питання на рівні міністрів. В принципі, у Шампольона було і без того слабке здоров'я, але "під штик" тоді ставили всіх.

Так були знайдені принципи дешифрування давньоєгипетського письма, і будь-яку граматику можна вивчити за допомогою математичних методів. Ми теж в наших завданнях фрази шифруємо.

А щоб отримати ключ до шифру, вам потрібно було вгадати: I. Cиворотка. II. Програма III. Катерина. IV. Календар. V. Точність. VI. Рівність. Перші букви всіх слів складають по вертикалі "спектр".

Спасибі всім, хто брав участь.

Крістофер

А чим йому допоміг Фур'є?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация