Розірвання шлюбу з іноземцем на території Російської Федерації.

Інтернаціональні шлюби досить поширене явище на сьогоднішній день Інтернаціональні шлюби досить поширене явище на сьогоднішній день. На жаль, розлучення настільки ж поширені і вимагають грамотного юридичного оформлення.

Відповідно до Сімейного кодексу Російської Федерації шлюб з іноземцем можна розірвати як на території РФ, так і на території іноземної держави.

На території РФ шлюб з іноземним громадянином розривається або в суді, або в органах реєстрації актів цивільного стану (далі «ЗАГС»).

Громадянин Російської Федерації, який проживає за межами території Російської Федерації, має право розірвати шлюб з проживають за межами території Російської Федерації чоловіком, незалежно від його громадянства, в суді Російської Федерації.

У разі, якщо подружжя (один з яких є іноземним громадянином, інший російським) не мають спільних неповнолітніх дітей і згодні на розірвання шлюбу, то шлюб може бути розірваний в дипломатичних представництвах або в консульських установах України за кордоном.

У Росії шлюб з іноземним громадянином розривається за законодавством Російської Федерації за такими правилами:

Якщо обоє з подружжя згодні на розірвання шлюбу і у них немає неповнолітніх дітей, то вони подають спільну заяву в органи РАГС. В інших випадках один із подружжя подає позовну заяву до суду (мировому судді - якщо відсутній спір про дітей, а ціна позову (при заявленому спільно вимозі про поділ майна подружжя) менше п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, в районний суд - якщо такий спір присутній, і ( або) ціна позову більше п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Чоловік не має права без згоди дружини порушувати справу про розірвання шлюбу під час вагітності дружини і протягом року після народження дитини.

Розірвання шлюбу за заявою одного з подружжя незалежно від наявності у подружжя спільних неповнолітніх дітей проводиться в органах РАЦС, якщо чоловік чи жінка (не важливо в якій державі):

- визнаний судом безвісно відсутнім;

- визнаний судом недієздатним;

- засуджений за вчинення злочину до позбавлення волі на термін понад три роки.

Спори про поділ спільного майна подружжя, виплаті коштів на утримання потребує непрацездатного чоловіка, а також спори про дітей, що виникають між подружжям, один з яких визнано судом недієздатним або засуджений за вчинення злочину до позбавлення волі на термін понад три роки, розглядаються в судовому порядку незалежно від розірвання шлюбу в органах РАГС.

Розірвання шлюбу в судовому порядку провадиться, якщо судом встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження сім'ї неможливі. При розгляді справи про розірвання шлюбу при відсутності згоди одного з подружжя на розірвання шлюбу суд має право вжити заходів до примирення подружжя і має право відкласти розгляд справи, призначивши подружжю строк для примирення в межах трьох місяців. Розірвання шлюбу провадиться, якщо заходи щодо примирення подружжя виявилися безрезультатними і подружжя (один з них) наполягають на розірванні шлюбу.

При наявності взаємної згоди на розірвання шлюбу подружжя, які мають спільних неповнолітніх дітей, а також якщо один з подружжя, незважаючи на відсутність у нього заперечень, ухиляється від розірвання шлюбу в органі реєстрації актів цивільного стану, суд розриває шлюб без з'ясування мотивів розлучення.

Розірвання шлюбу в органі РАЦС проводиться через один місяць з дня подачі туди заяви. Розірвання шлюбу в суді проводиться не раніше закінчення місяця з дня подачі позовної заяви про розірвання шлюбу, але не пізніше трьох місяців.

Шлюб, розривається в органах РАЦС, припиняється з дня державної реєстрації розірвання шлюбу в книзі реєстрації актів цивільного стану, а при розірванні шлюбу в суді - з дня набрання рішенням суду законної сили.

Російське законодавство допускає також можливість розірвання в Росії шлюбу, укладеного в іноземній державі. При цьому дотримуються наступні правила:

Суди в Російській Федерації вправі розглядати справи за участю іноземних осіб в разі, якщо у справі про розірвання шлюбу позивач має місце проживання в Російській Федерації або хоча б один з подружжя є російським громадянином.

Щоб розірвати шлюб, зареєстрований в іноземній державі, він повинен бути визнаний дійсним в Росії. Шлюби між громадянами Росії та іноземцями, укладені з дотриманням законодавства держави, на території якого вони укладені, визнаються дійсними в Росії, якщо відсутні обставини, що перешкоджають укладенню шлюбу російського законодавства. Не визнаються дійсними в Росії шлюби, укладені між:

- особами, з яких хоча б одна особа вже перебуває в іншому зареєстрованому шлюбі;

- близькими родичами (родичами по прямій висхідній і низхідній лінії (батьками і дітьми, дідусем, бабусею та онуками), рідними та (мають загальних батька чи матір) братами і сестрами);

- усиновителями і усиновленими;

- особами, з яких хоча б одна особа визнана судом недієздатною внаслідок психічного розладу.

Усі надані документи, що підтверджують укладення шлюбу, повинні бути або легалізовані, тобто або завірені консулом (в консульських установах України за кордоном після легалізації їх в Міністерстві закордонних справ РФ), або на них повинен бути проставлений спеціальний штамп - апостиль (посвідчувального напис) - якщо іноземна держава є учасником Гаазької конвенції. Проставлення апостиля відбувається завжди в країні, в якій був виданий відповідний документ, тобто якщо шлюб був зареєстрований в іноземній державі, то там і проставляється апостиль. Також вони повинні бути нотаріально завірені та перекладені на російську мову.

Заява в ЗАГС подається за правилами російського законодавства, суд розриває шлюб також відповідно до російських законів.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация