Розкрито секрети давньої карти морських азіатських торгових маршрутів

Ще на початку XVII століття карта Селдена - найстаріша в світі карта морських торговельних шляхів в Азії - багато розповіла ученим про глобалізацію після висадки європейців в Азії в 1497 році. /epochtimes.ru/

На відміну від маршруту португальського капітана Васко да Гама, якому доручили знайти морський шлях з Європи до Індії в 1497 році, ця карта показує стародавні морські шляхи з Далекого Сходу до Індії. Вона була відновлена ​​і вивчена з метою виявлення матеріалів, з яких вона зроблена, і визначення того, наскільки точні маршрути. Дослідники висунули нову гіпотезу про те, де була зроблена карта.

Дослідники висунули нову гіпотезу про те, де була зроблена карта

Карта Селдена, XVII століття. Фото: Public Domain

Ця найдавніша зі збережених карт була заново відкрита в 2008 році, коли вона надійшла у 1659 році в Бодлеанській бібліотеку Оксфордського університету як дар Джона Селдена, відомого лондонського адвоката.

Ширина карти становить 1 метр, висота - 1,6 метра. Експерти, які досліджували карту, опублікували результати ретельного аналізу і експертизи в журналі Science Heritage. Керував дослідженням зітри кого зі Школи науки і технології в Університеті Нотингем Трент.

Вчені вважають, що карта була зроблена в 1607-1619 рр. Картограф позначив морські торгові шляхи давньої Азії, а потім розфарбував землю і порти.

«Це унікальний приклад китайської торгової картографії, що показує мережу судноплавних шляхів і напрямки компаса, починаючи від порту Цюаньчжоу, провінції Фуцзянь і до Японії і Індії», говориться в статті про новий аналізі та реставрації карти на Phys.org.

Використовуючи спектральні технології обробки зображень, дослідники намагалися визначити, де була зроблена карта. Людина, який намалював карту, використав гуміарабік - сполучний матеріал, загальний для Південної та Західної Азії та Європи, що відрізняється від тваринного клею, який зазвичай використовувався в Китаї.

«... Західне і південноазіатського вплив проявляється в сполучному матеріалі і використаних барвистих пігментах. Найбільш ймовірно сильне ісламське вплив. Таким чином, місце створення карти зміщується в напрямку більш західних портів. Ми припускаємо, що це Ачех на північно-західній частині острова Суматра, що виходить в Індійський океан. Цей найзахідніший порт в Південно-Східній Азії відзначений на карті, він має довгу історію присутності ісламу в Південно-Східній Азії, а також довгу історію китайських контактів », - йдеться в статті Science Heritage.

Ачех - один з шести портів, позначених червоним кружком на мапі Селдена.

Автори скаржаться на те, що не збереглися інші карти і рукописи з Південно-Східної Азії тієї епохи, тому немає з чим порівняти матеріал, пігменти і кольору, що використовуються в цій карті.

Картограф зробив ряд помилок і пізніше змінив карту, мабуть, отримавши більш свіжу і точну інформацію про торговельні шляхи. Більшість торгових шляхів зроблені точно, але деякі з них були намальовані після того, як були пофарбовані берега. Автор наносив відтінки червоного, мідно-зеленого, жовтого і індиго на карту після того, як були позначені маршрути.

Вчені говорять, що потрібно продовжувати дослідження, щоб розкрити всі секрети карти. Один з дослідників, професор Хайда Ланг з Університету Нотингем Трент, сказав Phys.org: «Ця карта є речовим доказом злиття культур. Стилістично це китайська карта, в ній використовуються деякі китайські і некитайські картографічні елементи, але барвисті матеріали і їх застосування ближче перським або індо-перським рукописів. Завдяки географічному положенню Ачеха, в ньому часто бували індійські, арабські, китайські та європейські торговці. Ми вважаємо, що карта могла бути зроблена людиною з китайської провінції Фуцзянь, можливо, мусульманином, в тісному контакті з ісламським світом ».

Автор: Марк Міллер

джерело: Ancient Origins

СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ -

ПОДЕЛИТЕСЬ З ДРУЗЯМИ!

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация