Розпочинається прийом заявок на лотерею грін-карт: що роблять переможці і як не попастися шахраям

Заявку на лотерею грін-карт заповнити нескладно. Фото: CNBC

Третього жовтня о 12:00 за східним часом починається період подачі заявок на лотерею грін-карт. Бажаючим переїхати в США потрібно буде заповнити нескладну анкету до 6 листопада і чекати результатів, які зазвичай оголошують навесні наступного року.

Напередодні початку подачі заявок телеканал RTVi поговорив з переможцем розіграшу, продюсером Семеном Лобачова, який пройшов всі етапи візової лотереї та отримав грін-карту.

Семен розповів, що брати участь в лотереї насправді нескладно: він зробив це в 2014 році - і відразу ж виграв. Необхідно заповнити коротку анкету: ім'я, прізвище, рівень освіти. Ніяких документів на цьому етапі не потрібно.

Детально про те, як Заполяї заявку, читайте в цієї статті «Рубіка» .

«Це як грошова лотерея. Тобі приходить відповідь - або «так», або «ні». У моєму випадку прийшла відповідь «так». Але це зовсім не означає, що я опинюся в США і отримаю дозвіл на проживання », - пояснює Семен.

Після виграшу він пройшов медичне обстеження на туберкульоз, СНІД та інші захворювання, взяв довідку про відсутність судимості та зібрав інші необхідні папери.

З пакетом документів Семен прийшов на співбесіду в посольство. «У моєму випадку, я повинен був довести, що у мене є певна сума грошей. У цю країну тебе не можуть впустити, їли ти не можеш сам себе забезпечувати. Це досить велика сума, близько $ 30 000. Ти повинен довести, що у тебе є гроші на перший рік проживання. Крім того, ти повинен довести, що добре знаєш англійську ».

Грін-карта прийде не відразу - спочатку вам потрібно отримає візу. Фото: Newsfirst

Якщо співбесіду в посольстві пройшло успішно, то переможець отримує візу і може летіти в США. З собою, крім іншого, потрібно обов'язково мати жовтий пакет, який суворо заборонено роздруковувати: там містяться всі довідки і документи прилетів. Його потрібно віддати співробітнику прикордонної служби під час проходження контролю.

Виграли грін-карту? Читайте в нашій статті , що робити далі.

Засновниця «Рубіка» Катерина Панова в інтерв'ю RTVi розповіла, що $ 30 000 - зовсім необов'язкова сума. «Ніде не обмовляється, скільки грошей має бути на рахунку. Є інструкція, яка публікується також російською мовою на сайті Держдепартаменту. У ній не сказано, що потрібно мати $ 30 000 на рахунку », - пояснює вона.

«Головне, що хоче почути людина в консульстві від виігрившего грін-карту - що він не буде тягарем для суспільства. Тобто, що він не буде валятися під мостом, - підкреслила Катерина. - Можна переконати людину за допомогою $ 30 000 на рахунку, без сумніву. Або можна переконати тим, що ти знаєш англійську, у тебе хороша освіта і є певний план ».

Однак певних критеріїв, швидше за все, немає. «Це скоріше інтуїтивне розуміння співробітника консульства, що ця людина скористається виграшем з користю і добре адаптується в американському суспільстві і головне - не буде тягарем для американських платників податків».

За статистикою, одержувачів віз в результаті вдвічі менше, ніж переможців лотереї.

«У два рази більше людей вигривают, ніж отримують візу. Відповідно, кожного другого відсікають », - каже Катерина.

Однак брати участь можна знову і знову: пострадянським країнам і Ізраїлю вже багато років дозволено подавати заяви на лотерею. Така можливість є не у всіх країн: якщо громадяни держави отримують досить багато грін-карт іншими способами, то їх участь в лотереї призупиняється. Не можуть подавати заявки як розвинені країни (наприклад, Великобританія), так і менш успішні, такі як Сальвадор.

У 2017 році в лотее грін-карт брали участь більше 100 000 вірмен, 200 000росіян, майже мільйон українців і понад мільйон узбеків. Виграли з цих людей лише по кілька тисяч.

Обманним шляхом перемогти у лотереї неможливо, проте можна наштовхнутися на шахраїв під час подачі завком.

«Багато людей чомусь не вирішуються подавати самі, хоча система розроблена так, щоб людина могла податися сам, навіть не знаючи мови. Вони йдуть до посередників. А посередники - спритні товариші. По-перше, вони беруть гроші за заповнення, що вже дивно, так як лотерея є безкоштовною. Якщо людина виграла, що відбувається з імовірністю менше 1%, вони просять викуп (близько $ 5 000). Якщо не виграв, що відбувається з ймовірністю в 99%, вони подають заявку на цю людину знову і знову, щороку », - попереджає Катерина.

Собеедованіе проходять не всі переможці. Фото: US Embassy in Moldova

Посередники не оновлюють інформацію, хоча щороку необхідно робити нове фото для анкети. Також не вносять, наприклад, дані про нещодавно народжених дітей. А якщо інформація не відповідають дійсності, з участі в лотереї виключають.

«Посередники дуже вправні. Багато шукають в гуглі сайт лотереї, але [шахраї] оптимізували все так, що люди потрапляють на сайт посередників, де потрібно платити гроші », - каже Катерина.

Користуйтеся тільки сайтом dvlottery.state.gov . Не використовуйте інші сайти, це шахраї.

Число учасників лотереї зростає щороку. Останній рекорд був встановлений в 2016 році. Тоді виграти грін-карту намагалися 23 мільйони чоловік зі всього світу.

Однак Дональд Трамп уже не перший рік загрожує іноземцям скасувати лотерею або змінити її умови. Президент вважає, що в США повинні приїжджати лише люди зі знанням англійської та тими професійними навичками, яких не вистачає в Америці.

Імміграційний адвокат Ісмаїл Шахтахтінскій каже, що «антілотерейная» риторика ніяк не вплине на нинішніх учасників і переможців. Крім того, для скасування цієї програми необхідне схвалення конгресу, якого поки немає.

«На жаль, лотерея може стати однією з можливих жертв, де демократи можуть піти на поступки. Адміністрація хоче отримати бюджет на будівництво паркану на кордоні з Мексикою. І якщо демократи поступляться, то ця віза, швидше за все, стане першим, ніж пожертвують демократи заради задоволення адміністрації та прийняття інших законів », - стверджує Ісмаїл.

Однак він вважає, що навіть у разі скасування лотереї люди будуть намагатися приїжджати в США іншими способами, часто нелегальними. «Бажання людей влаштувати своє життя в США дуже важко зупинити», - стверджує Ісмаїл.

Офіційний документ про лотереї грін-карт на 2020 рік можна прочитати тут англійською.

Виграли грін-карту?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация