Розпродаж в Криму: легендарний Юсуповський палац може стати "дачею" олігарха

  1. АВТОРИ:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

18 січня 2012, 8:05 Переглядів: 18 січня 2012, 8:05 Переглядів:   Голіцинський корпус

Голіцинський корпус. Оснащений кондиціонерами, Wi-FI і супутниковим ТБ. Фото: М. Львівські.

Легендарний Юсуповський палац в Кореїзі може стати приватною власністю. Більшість депутатів ВР України проголосували за виключення зі списку історико-культурних об'єктів, заборонених до приватизації. Про це після голосування повідомив народний депутат Сергій Терьохін: "Я не полінувався розібратися в цих хитросплетіннях, що і зробив за три хвилини: на засіданні парламенту фактично було запропоновано поцупити одну з перлин Криму - Юсуповський палац, виключивши його зі списку заборонених до приватизації. Крім того, мова йде ще й про один з об'єктів Воронцовського палацу, а точніше стели-фонтані палацу. Уже не тільки проголосовано за ці зміни, а навіть підписаний закон паном Литвином, і переданий на підпис президенту України. Але хочу сказати, що це серйозне порушення регламенту, оскільки будь-який депутат протягом п'яти робочих днів після прийняття закону має право надіслати голові парламенту лист, в якому може заперечити з приводу прийняття цього закону. Але як бачимо, не минуло й двох робочих днів, а закон вже відправлений Януковичу ".

У той же час народний депутат Михайло Чечетов упевнений, що подібні заяви - всього лише спосіб привернути до себе увагу: "Ми приватизацію розглядаємо як можливість залучення інвестицій на ті підприємства та об'єкти, в які держава не в змозі вкласти кошти. Рішення про продаж приймає конкретно Кабмін України, так що якщо ми виключаємо об'єкти з переліку які не підлягають до приватизації, це не означає, що вони будуть продаватися. це рішення було глибоко проаналізовано, також на можливість самих цих об'єктів містити з бе. А те, що пишуть і говорять - це підняття свого рейтингу ".

Юсуповський палац. Для VIP-гостей номери здаються круглий рік. Фото: М. Львівські

Заступник голови Рескому АРК з охорони культурної спадщини В'ячеслав Зарубін і зовсім обурений заявою нардепа Терьохіна: "Ніхто не може зрозуміти, що Терьохін мав на увазі. Він сам собі суперечить. Ну кому потрібна стела-фонтан? Цей список з виділеними об'єктами - плід його фантазії" .

Міністр культури Криму Альона Плакида виявилася не готова коментувати ситуацію, так як тільки недавно отримала постанову Кабміну: "Потрібен час, щоб вивчити документ, подивитися першоджерело розпорядження. Можу тільки сказати, що в даному випадку головним розпорядником об'єкта є" Державне управління справами ", а це державний орган".

Сталінський номер. В апартаментах меблі часів генералісимуса. Фото: М. Львівські

До речі, з держвласності в комунальну палац перейшов за розпорядженням Михайла Горбачова. За Указом президента СРСР від 5 липня 1990 р держдача №4 надійшла в повне розпорядження Ялтинського міського Ради народних депутатів. У 1992 р міська влада віддала палац в оренду акціонерному товариству "Яліта", а в 1997 р - ТОВ "Яліта-Т". На ринку курортних послуг з'явився VIP-готель "Юсуповський палац", і в той же час був відкритий доступ для екскурсій. Але радість комерсантів і туристів тривала недовго - в 2000 р комплекс взяли під контроль співробітники Служби охорони президента України, а пізніше він перейшов на баланс ДУСі.

Будинок відпочинку ЧК і штаб Сталіна

Палац в Кореїзі, поруч зі старим Голіцинського особняком, зводили на гроші князя Фелікса Юсупова-старшого за проектом модного тоді архітектора Миколи Краснова. Будівництво закінчили в 1904 р Входи-виходи і по сей день охороняють теракотові і мармурові леви, яких доставили з Венеції. Восени 1912 го в палаці відбулися заручини Фелікса-молодшого (який прославився в грудні 1916 року після вбивства Григорія Распутіна) з племінницею імператора Миколи II - великою княгинею Іриною Олександрівною.

Після революції палац був націоналізований, і до війни це був будинок відпочинку чекістів: голова ВЧК Фелікс Дзержинський відпочивав в палаці двічі - в 1925 і 1926 рр. А під час Ялтинської конференції глав трьох союзних держав - СРСР, США і Великобританії, в лютому 1945-го в палаці розмістилась радянська делегація. Це був особистий вибір "господаря поля" - товариша Сталіна. У розпорядженні генералісимуса і його помічників було 20 кімнат з прийомним залом загальною площею 610 кв. м. У гостях у Сталіна тоді побували англійський прем'єр-міністр Черчілль і президент США Рузвельт.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Розпродаж в Криму: легендарний Юсуповський палац може стати" дачею "олігарха". інші Новини Криму дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОРИ:

Львівськи Майк, Середа Катерина

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Ну кому потрібна стела-фонтан?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация