Розрахунок ЕНВД: податкова ставка, калькулятор, формула, приклад

  1. ставки податку
  2. розрахунок ЕНВД
  3. Формула і правила
  4. калькулятор розрахунку
  5. терміни
  6. приклади розрахунку
  7. Роздрібна торгівля
  8. послуги
  9. Вантажоперевезення

Спеціальний режим оподаткування ЕНВД передбачає особливу систему розрахунку податкових платежів.

ставки податку

На момент 2017 роки про єдину ставку ЕНВД на всій території РФ годі й казати. Справа в тому, що до кінця 2015 року нормами Податкового кодексу РФ передбачався єдиний відсотковий розмір податку по всій країні. 13.07.2015 року Державна Дума РФ прийняла ФЗ №232, згідно якого ст.346.31 НК РФ була доповнена пунктом 2. Суб'єкти Федерації в рамках посилення фінансово - економічної децентралізації держави отримали право самостійно встановлювати ставку ЕНВД.

На сьогоднішній день базовий розмір єдиного податку на поставлений дохід встановлений в розмірі 15%. Регіональні органи влади можуть робити знижки для своїх підприємців і компаній.

Мінімальна ставка ЕНВД - 7,5%.

Необхідність такої варіативності полягають в:

  • різному рівні розвитку економіки регіонів РФ;
  • спробі детінізувати економіку конкретного суб'єкта РФ за рахунок зменшення податкового тиску на бізнес;
  • активізувати розвиток сфери послуг в області.

розрахунок ЕНВД

Правила розрахунку суми ЕНВД регламентуються нормами ст Правила розрахунку суми ЕНВД регламентуються нормами ст. 346.29 Податкового кодексу РФ. У цій статті наведено табличка, в якій враховуються такі чинники:

Крім цього, враховуються два коригувальних коефіцієнта К1 і К2 . При цьому К1 встановлюється органами центральної московської влади, а К2 - місцевими органами самоврядування. При цьому базова прибутковість в таблиці враховується з розрахунку діяльності одного працівника або однієї одиниці (техніки, гектара землі).

Сфера поширення ЕНВД:

Як розрахувати податок ЕНВД, розповість це відео:

Формула і правила

Формула з розрахунку поставлений дохід вказана в п.10 ст.346.29 Податкового кодексу РФ: ВД = ((БДхФП) хКД1): КД В цій формулі цифрові номінальні значення маються на увазі в такому сенсі:

  • ВД - сума, яку можна вважати як поставлений дохід, отриманий ІП або компанією за місяць робіт;
  • БД - розмір базової прибутковості з урахуванням коригуючих коефіцієнтів. Грошове значення цієї прибутковості затверджено в таблиці (3 графа);
  • ФП - фізичні показники (наприклад, кількість персоналу, загальна площа торгових місць, кількість машин у автоперевізника і т.д.). Мається на увазі, що один продавець здатний продати в 2 рази менше товару, ніж 2 продавця. За такою ж логікою можна допустити, що 2 маршрутних таксі буде в сумі привозити господареві більше виручки, ніж 1 окремо взяте;
  • Кд1 - кількість днів у місяці, коли здійснювалася діяльність;
  • КД - календарні дні місяця (28, 30 або 31).

Для отримання суми, яку треба сплатити як податок, треба ВД помножити на ставку ЕНВД, яка діє в регіоні (місті).

Формула розрахунку ЕНВД

Формула розрахунку ЕНВД

Найбільш важливі правила розрахунку ЕНВД такі:

  • зміна фізичних показників враховується з того місяця, коли фактично вони помінялися;
  • при постановці організації або ІП на облік в якості платника ЕНВД не з початку місяця, при розрахунку ЕНВД вважається фактична кількість днів до кінця місяця;
  • заокруглення значення К1 і К2 проводиться до третього знака після коми.

калькулятор розрахунку

Калькулятор розрахунку ЕНВД - це спеціальна програма або онлайн сервіс в інтернеті. Продукт розроблений так, що користувач повинен лише внести дані з податкової декларації, а програма розрахує суму поставлений дохід і розмір єдиного податку. Для отримання необхідного значення в калькулятор вносяться такі дані:

  • базова прибутковість;
  • К1;
  • К2;
  • фізичні показники помісячно (в кількості осіб і т.д.);
  • інформація з рядка 70, 80, 90 (глава 4) декларації ЕНВД;
  • загальна сума чисел рядків 70 - 90;
  • ознака 1 (є наймані працівники), ознака 2 (немає найманців).

Всі дані внесені. Тепер програма зможе зробити розрахунок.

Де знайти калькулятор розрахунку ЕНВД? Радити конкретний інтернет ресурс не варто, тому що найбільш зручний інтерфейс для заповнення повинен вибрати сам бухгалтер. Для цього треба відкрити будь-яку зручну пошукову систему і задати відповідний запит.

терміни

Суму ЕНВД можна розрахувати на місяць, квартал або рік. Найчастіше ІП та підприємства здають квартальну звітність, тому податок ЕНВД перераховується раз в три місяці .

приклади розрахунку

Підприємці повинні розуміти як розрахувати як ЕНВД без калькулятора вручну, тому що не завжди інтернет або навіть комп'ютер будуть під рукою.

Приклад розрахунку податку ЕНВД для громадського харчування дан у відеоролику нижче:

Роздрібна торгівля

Припустимо, порахуємо розмір ЕНВД для торгового павільйону загальною площею 10 кв Припустимо, порахуємо розмір ЕНВД для торгового павільйону загальною площею 10 кв.метрів. Базова прибутковість такої точки становить 1800 рублів на місяць. Згідно нормативних документів, К1 на 2016 - 2017 рік в Росії встановлений в розмірі 1,798. Припустимо, що К2 в місті Мурманську дорівнює 0,798. Зробимо розрахунок: 1800Х10Х1,798Х0,798Х0,15 = 3873,98.

Це місячна сума ЕНВД. Для отримання квартальної суми необхідно 3873,98х3. У підсумку виходить 11621,94.

послуги

Розглянемо приклад розрахунку ЕНВД в сфері послуг. Наприклад, візьмемо готельний сектор. Базова прибутковість з 1 кв.метра становить 1000 рублів. Площа готелю ( фізичний показник ) - 350 кв.метрів. К2 0,5, а К1 стандартний по країні 1,798.

1000х1,798х350х0,15х0,5х3 = 141592,50 за квартал.

Приклад розрахунку податку ЕНВД для побутових послуг представлений в цьому відео:

Вантажоперевезення

Базова прибутковість за місяць з однієї машини, яка надає послуги з перевезення вантажів, становить 6000 рублів. Коефіцієнт К1 фіксований і становить 1,798. Коригувальний коефіцієнт К2 в регіоні становить 0,7. Компанія використовує 2 машини. Податкова ставка зменшена до 10%.

Виходячи з цих даних проводиться такий розрахунок: 6000х2х1,798х0,7х0,15х3 = 6796,44.

Де знайти калькулятор розрахунку ЕНВД?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация