розрахунок закінчено

Цей будинок є об'єктом культурної спадщини регіонального значення. | Фото Юлії Катаевой

156 мільйонів рублів витрачено на відновлення «губернаторського» будинку за адресою: Леніна, 19-а. У ньому планується розмістити регіональну приймальню Президента Російської Федерації і приймальню Уряду Вологодської області.

Крім того, чиновники розглядають ще один спосіб використання будівлі. Можливо, там будуть проводитися камерні заходи, церемонії нагородження, наукові конференцій, вшанування видатних вологжан в дні професійних свят.

Зараз реставрація будівлі завершена повністю, ведеться благоустрій території.

В кінці 1990-х років за завданням Дирекції з реставрації та використання пам'яток історії та культури Вологодської області компанія «Симаргл» приступила до розробки проектної документації наукової реставрації пам'ятника. Безпосередньо самі роботи почалися на початку 2000-х років.

Перевіряючими інстанціями виявлені численні факти нецільового використання коштів, недотримання будівельно-реставраційних технологій. Про це газета «Прем'єр» писала в червні 2006 року в статті «Пам'ятники сперли і архітектури».

У статті говорилося, що з обласного бюджету на будинок губернатора було витрачено близько 20 мільйонів рублів. Близько п'яти з них виявилися «втрачені» безповоротно. Ревізори виявилися під великим враження від побаченого: «Нам довелося знімати дорогу ліпнину зі стель, тому що вона монтувалася на трухляві балки, розбирати стіни, тому що повітроводи були зроблені з гофрованої фольги, яка тільки на кухнях може використовуватися, переробляти опалення, знімати підлоги, а скла на вікнах були прибиті на гвоздики, де штапики - незрозуміло. Та що там - деякі вікна ... просто намальовані! »

Справжні вікна були встановлені в різних рівнях, а щілини в віконних отворах закладені замість бетону мішками з-під цементу. Дірки в стінах були затикати міліцейськими протоколами, які залишилися на будівництві в спадок від відділення міліції. Після того як за охорону об'єктів культурної спадщини став відповідати Департамент культури області, була здійснена зміна керівництва дирекції.

З 2006 року основним підрядником стала фірма ССК «Петербург». Основний обсяг ремонтно-реставраційних робіт припав на 2007-2008 роки. Всього було відремонтовано тисяча дев'яносто два квадратних метра.

Юлія Катаєва

З досьє «Прем'єра»

Будівля включено до реєстру пам'яток під назвою «Губернаторський будинок, кінець 18 століття, кам'яний, вулиця Леніна, 17» (стара нумерація будинків), є об'єктом культурної спадщини регіонального значення. Поставлено під державну охорону в 1960 році.

Пам'ятник історії та культури побудований в кінці 18 століття на місці соляного подвір'я Спасо-Прилуцького монастиря. Генеральний план Вологди від 1780 року, затверджений імператрицею Катериною II, передбачав розміщення в місті будинку генерал-губернатора. Тоді ж була запроектована Плац-Парадна площа прямокутної форми, з двома півколами. На ній повинні були розташовуватися з північного боку - губернаторський будинок, губернські присутні місця, духовна семінарія, з південної - будинок наказу громадського піклування (згодом госпіталь), народне училище, театр, губернська чоловіча гімназія.

У цій будівлі в 1824 році в гостях у вологодського губернатора Миколи Брусилова побував імператор Олександр I, а у губернатора Філіпа Стоінского гостював Олександр II. Тут приймали Великих князів Олексія Олександровича, Володимира Олександровича і Сергія Олександровича Романових.

У 1918 році будівля займають радянські і партійні установи. З 1960-х по 1977 рік тут розташовувався міський відділ міліції, а потім перший відділ міліції міста Вологди.

Пропонуємо вашій увазі якісний бетон за неймовірно низькими цінами. Заходьте на наш сайт www.evrocontract.ru і ви не пошкодуєте, що придбали бетон саме у нас. Ми вас чекаємо!
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация