Розробка бренду, товарного знака, торгової марки дитячої спортивної одягу

  1. Вихідні дані
  2. завдання
  3. Етап 1: Розробка словесної частини товарного знака для дитячої спортивної одягу
  4. Рішення. логіка букв
  5. Етап 2: розробка оригінального графічного зображення до назви
  6. Рішення. логіка образів
  7. Етап 3: подача заявки на реєстрацію товарного знака в Роспатент
  8. Етап 4: супровід заявки до моменту реєстрації
  9. Етап 5: розробка фірмових принтів на футболки
  10. підсумок
  11. Хочете ми реалізуємо для Вас подібний проект?
Головна

> кейси > Розробка бренду дитячого спортивного одягу: процес від розробки назви до реєстрації товарного знака

У липні 2014 роки до нас звернувся індивідуальний підприємець з міста Россош (Воронезька область), який проживає і виробляє продукцію на території Тюменської області, з завданням розробки та реєстрації товарного знака дитячої спортивної одягу.

Вихідні дані

Напрямок діяльності підприємця: виробництво одягу спортивного стилю для дітей від 1 року до 7 років сегмента "економ". Що використовується у виробництві матеріал - натуральний трикотаж (100% бавовна). Одяг реалізується оптом корпоративним клієнтам (малі і середні компанії). Термін роботи на ринку - чотири роки.

завдання

У глобальному сенсі завдання - це розробка бренду дитячого спортивного одягу.

Для чого створюють бренди? Брендовий одяг, відбудовуючи від конкурентів, здатна зайняти свою нішу на ринку і донести свої цінності і відмінні риси до кінцевого споживача. Ось чому продукція розкручених брендів коштує дорожче, ніж аналогічні за якістю товари "ноу нейм". Відповідно, норма прибутку, яка припадає на брендове виріб, може бути істотно вище.

Якщо розбити задачу на етапи, то нам треба було:

  • розробити охраноспособностью назву, яке успішно пройде перевірку на тотожність і схожість з БД Роспатенту зареєстрованих товарних знаків;
  • розробити оригінальне графічне зображення до назви, щоб отримати позначення, придатне до реєстрації в якості комбінованого товарного знака;
  • запустити процес реєстрації комбінованого товарного знака в Роспатенті,
  • супроводити заявку до моменту реєстрації;
  • на завершення - розробити фірмові принти на одяг - зокрема, на футболки.

Етап 1: Розробка словесної частини товарного знака для дитячої спортивної одягу

Роботи над створенням комбінованого товарного знака під реєстрацію починаються зі створення назви (неймінг). У таких випадках перед нами стоїть завдання не просто придумати назву, а створити унікальне слово або словосполучення, яке пройшло б перевірку на тотожність і схожість по базі даних (БД) Роспатенту зареєстрованих товарних знаків.

Взагалі, придумати назву для компанії або товару - завдання з безліччю невідомих. Її рішення супроводжується кропіткими пошуками і скрупульозними розрахунками. До успіху можуть призвести не тільки натхнення, творчість і фантазія, а й чітка логіка.

У заповненому брифі Замовник вказав, що хоче бачити в назві щось пов'язане зі спортом (наприклад, "чемпіон"), але при цьому не потрібні відсилання до малюків (щось типу "спортивний малюк"), потрібно щось більше солідне . Також, Замовник зазначив, що слово має бути запропоновано в латиниці, але прочитати і написати по-російськи його повинно бути достатньо просто.

Рішення. логіка букв

Було опрацьовано безліч варіантів назви.

Після декількох раундів обговорень і патентних перевірок замовник зупинився на наступному варіанті:

Після декількох раундів обговорень і патентних перевірок замовник зупинився на наступному варіанті:

На наш погляд це вдалий вибір, оскільки назва об'єднує в собі безліч факторів:

  • 1. Слово має "спортивну" смислове навантаження.
  • 2. RONDA - в перекладі з іспанської - "раунд", "коло", "шлях руху". Асоціації першого ряду пов'язані саме зі спортом. При цьому немає однозначного натяку на «дитячість», як в інших варіантах, що були раніше відкинуті в обговоренні: BABY LIGA або JUNIOR.
  • 3. Слово має просту транслітерацію: просто і однозначно читається носіями російської мови. Легко перекладається в кирилицю.
  • 4. Фонетика слова лаконічна, яскрава, гучна. Наявність сонорних звуків «р» і «н» надає слову мелодійності, а та обставина, що всі згодні в слові - дзвінкі, робить його "дзвінким", "ясним", "гучним", "дзвінким".
  • 5. Слово можна розглядати як абревіатуру:
    ROssosh New Dress Athletic = RONDA
    Підібрані слова вказують і на географічну приналежність виробника (Россош), і на новизну марки (new), і на сферу діяльності (dress - одяг), і на якість продукції (спортивна, атлетична - athletic).

І що особливо важливо - вдалося знайти одне коротке слово, всього з п'яти букв. Повірте, знайти короткий охраноспособностью і володіє новизною назву в 25 класі - завдання дуже складне. Але нам вона виявилася під силу.

Етап 2: розробка оригінального графічного зображення до назви

Після того, як замовник визначився з майбутнім назвою, ми приступили до розробки графічної частини товарного знака. Оригінальна графіка не значно, але все ж підвищує шанси на реєстрацію обраного імені. А головне - вона допоможе запам'ятатися споживачеві продукції і виділитися на полицях серед конкурентів.

Рішення. логіка образів

Для майбутнього товарного знака "Ronda" був розроблений графічний елемент, який представляє собою абстракцію, в якій вгадуються відсилання до сонця:

Розріджені лінії логотипу, надають йому динамічності, що характерно для спортивних логотипів, одночасно створюючи асоціації і зі спідометром, і з секундоміром, в обрисах вгадується і бумеранг.

Як ми бачимо, в досить простій формі логотипу вмістилося безліч асоціацій з різноманітною спортивною тематикою. Це дозволяє замовнику використовувати знак практично для будь-якого напрямку спортивних товарів, не зупиняючись тільки на дитячому одязі.

Завершує композицію шрифтовое написання назви "Ronda", витримане в традиційному для спортивних марок стилі - плавних ліній букв. Шрифт підкреслює гідності графічної частини: явну асоціацію зі спортом, але при цьому максимально широко інтерпретується, що не зав'язану на чомусь конкретному.

Етап 3: подача заявки на реєстрацію товарного знака в Роспатент

Ну що, знак готовий - можна приступати до реєстраційних дій.

Наш патентний повірений підключений до електронної системи подачі заявок в Роспатент. Таким чином, з моменту оформлення заявки (на що йде приблизно один робочий день) до моменту її реєстрації проходять лічені хвилини.

Заявка оформлена, зареєстрована, тепер чекаємо 1-1,5 року. Саме стільки, як правило, триває експертиза позначення, яка поділяється на формальну і експертизу по-суті. На формальну експертизу законом відведено один місяць. За цей час експерт перевіряє правильність оформлення заявки та оплати мита, а також наявність всіх необхідних законом документів, які повинні бути включені до заявки.

А ось термін експертизи по-суті законом не встановлено. Виходячи з нашої практики він триває, як правило, від 6 до 15 місяців. Тут експерти перевіряють заявлене позначення на предмет його тотожності і подібності з раніше зареєстрованими товарними знаками (БД зареєстрованих ТЗ) в даних класах і з поданими на реєстрацію позначеннями (БД поданих на реєстрацію заявок). Також на даному етапі експерти зобов'язані переконатися у відсутності підстав, зазначених у законі, що перешкоджають реєстрації даного товарного знака.

Етап 4: супровід заявки до моменту реєстрації

За результатами експертизи або приймається рішення про реєстрацію товарного знака - в цьому випадку оплачується державне мито, патентним повіреним оформляється клопотання про реєстрацію товарного знака та через 2-3 місяці оригінал свідоцтва надходить поштою Росії на поштову адресу заявника, вказаний в заяві. Або приходить повідомлення про неможливість реєстрації (на жаль, але таке іноді буває в практиці будь-яких виконавців).

Якщо патентним повіреним не була допущена фатальна помилка або неуважність, то в більшості випадків грамотно написаний відповідь на таке повідомлення призводить до позитивного для замовника результату.

Етап 5: розробка фірмових принтів на футболки

Крім розробки фірмового знака, у замовника виникла необхідність в створенні дизайну етикеток на продукцію і принтів на футболки.

Тематика розроблених принтів - нейтральна, активно використані рвані лінії, стилізовані відбитки слідів. Все це по-максимуму передає динамізм, підкреслює спортивну спрямованість продукції:

Все це по-максимуму передає динамізм, підкреслює спортивну спрямованість продукції:

Окремо варто виділити принт з людиною, що минає зі старту, який виконаний з "розлітаються" точок. Тут вийшов збірний, впізнаваний спортивний образ. У цьому принте дизайнеру вдалося передати сильну динаміку, і в той же час ефемерну візуальну невловимість швидкості.

Класичні кольори логотипу, характерні для спортивних емблем і загальна стилістична спрямованість знака, в якій чітко вгадується спортивна складова - все це відкриває найширші можливості для адаптації знака до будь-якої спортивної і близько спортивної продукції. З легкістю дозволяє використовувати його в основі принтів. Це і було продемонстровано на прикладі виконаних робіт.

підсумок

Створення бренду, розробка і реєстрація товарного знака - досить довгий і складний процес, який потребує докладання зусиль багатьох професіоналів - це і маркетолог, і копірайтер, і патентний повірений, і дизайнер, і менеджер, який буде координувати весь процес.

Тільки злагоджена і професійно виконана робота дозволить домогтися позитивного результату в непростій справі реєстрації нової торгової марки.

Хочете ми реалізуємо для Вас подібний проект?

Замовити розробку товарного знака on-line

Сподобався кейс? Поділися з друзями!

Для чого створюють бренди?
Хочете ми реалізуємо для Вас подібний проект?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация