Розсекречені документи про Чорнобиль внесли до реєстру ЮНЕСКО

Документи державного архіву Служби безпеки України про аварію на Чорнобильській АЕС внесли до реєстру Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Відповідний сертифікат вручила представникам СБУ державна архівна служба.

Повідомляється, що "вказаний перелік документів всебічно відображає причини, хід і наслідки аварії, реакцію радянської влади і тодішніх спецслужб ".

"Велику частину колекції складають документи з розсекречених фондів КДБ", - додали у відомстві.

Документи державного архіву Служби безпеки України про аварію на Чорнобильській АЕС внесли до реєстру Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури

5 червня, в зоні відчуження навколо ЧАЕС сталося загоряння сухої трави з подальшим поширенням пожежі в лісовий масив.

Чорнобильська атомна електростанція - зупинена атомна електростанція у міста Прип'яті в Київській області, діяла з 1977 по 2000 роки.

26 квітня 1986 року за проведення проектних випробувань на ЧАЕС стався вибух, який повністю зруйнував четвертий реактор станції і викликав значне забруднення навколишньої території радіоактивними речовинами.

В результаті цієї аварії було повністю евакуйовано населення Прип'яті, Чорнобиля та всіх інших населених пунктів в радіусі 30 км навколо станції, а сама аварія є однією з найбільших техногенних катастроф в історії людства.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация