Розшифровуємо номер кредитної картки VISA / MasterCard, приклад

  1. Що таке банківська карта і навіщо їй номер?
  2. Законодавство про кредитні картки
  3. Глосарій по кредитних картах
  4. Розшифровка номера кредитної картки
  5. Що слід знати про 16-ти значний шифр
  6. Додаткові цифри і коди на кредитній картці
  7. Як перевірити справжність банківської карти за номером?
  8. Приклади номерів кредитних карт VISA / MasterCard / American Express / JCB
  9. Правила безпеки користування кредиткою

На будь-який кредитній карті VISA / MasterCard / AMEX / JCB / ПРО100 і ін. Ви завжди бачите той чи інший номер - це так званий номер кредитки. На обох сторонах кредитки завжди є безліч цифрової інформації, але як розшифрувати ці номери кредитної картки?

Для прикладу в цій статті ми розповімо яку інформацію несе номер кредитної картки VISA та MasterCard і що означають всі ці цифри на лицьовій і зворотній стороні картки.

Питання, розглянуті в матеріалі:

Що таке банківська карта і навіщо їй номер?

Банківська кредитна карта - це пластикова картка прямокутної форми, найчастіше стандартного розміру (ISO 7810), на якому нанесена різна інформація, а в її надрах може бути магнітна смуга, мікросхема пам'яті, або навіть ЧІП (мікропроцесор, такі карти ще називають смарт-карти ). Практично на будь-якій банківській карті нанесено назву банку, ім'я власника карти, а також різні літери і цифри. Чи не кожен клієнт банку до кінця знає яка інформація розміщена на кредитці, а адже за цифрами, які складають номер карти, прихована досить важлива інформація.

На лицьовій частині банківської карти (не тільки кредитки) розміщений її номер, формат номера кредитної картки визначається міжнародним стандартом ISO 7812. Як правило, на шматку пластику він видавлений, хоча може бути і надрукований. У більшості випадків номер кредитної картки складається з 16 цифр. Рідше зустрічаються номери карти, що складаються з 19 або 13 цифр. Слід знати, що кожна цифра карти має своє значення і є носієм певної інформації.

Законодавство про кредитні картки

Щоб мати уявлення про «зашифрованої» в номері кредитної картки інформації, слід для початку розібратися з деякими термінами. Банківські організації, що займаються випуском пластикових карт, у своїй роботі спираються на такі нормативні акти та закони:

  • Закон «Про банки і банківську діяльність» ФЗ № 395-1 від 02. 12., 1990 року;
  • «Положення про емісію платіжних карт і про операції, що здійснюються з їх використанням» (затв. Банком Росії 24.12.2004 N 266-П) (Зареєстровано в Мін'юсті Росії 25.03.2005 N 6431);
  • Федеральний закон від 27 червня 2011 року N 161-ФЗ «Про національну платіжну систему»;
  • Друга частина Цивільного кодексу Російської Федерації;
  • Федеральний закон від 10 липня 2002 року N 86-ФЗ «Про Центральний банк Російської Федерації (Банці Росії)»;
  • Федеральний закон від 10 грудня 2003 року N 173-ФЗ «Про валютне регулювання та валютний контроль»

У цих документах містяться основні поняття, з якими будь-який користувач кредитних ресурсів повинен бути ознайомлений.

Глосарій по кредитних картах

Давайте ж розберемося в термінології, для чого ми склали цей невеликий глосарій по кредитних картах:

  1. Кредитна карта - це банківський продукт, у вигляді кредиту з поновлюваних лімітом, тобто позичальник може використовувати кредитні кошти банку в рамках встановленого ліміту. Маючи на руках «кредитку», можна здійснювати онлайн-розрахунки, робити покупки в супермаркетах і магазинах, знімати гроші через банкомати або каси у відділенні банку, оплачувати товари і послуги, комунальні платежі. Після поповнення клієнтом карткового рахунку та оплати заборгованості, що виникла, грошові кошти знову доступні в рамках кредитної лінії по карті.
  2. Кредитний ліміт - це сума кредитних коштів, що доступна держателю карти для здійснення розрахункових операцій за допомогою кредитки.
  3. Власник кредитної картки - фізична особа, на ім'я якого банк оформив і видав кредитну карту. Відповідальність за операції, що здійснюються за допомогою «кредитки», повністю лежить на власнику карти. В його обов'язки входить своєчасне «закриття» непогашеного залишку і здійснення всіх обов'язкових платежів по комісіям, пені, штрафів, нарахованих відсотках за користування кредитними ресурсами в разі, якщо вони мають місце.
  4. Емітент - організація, що займається випуском кредитних карт, наприклад кредитна установа або банк. Будь-яка з цих структур бере на себе відповідальність за зобов'язання, взяті по відношенню до власника карти.
  5. Платіжна система - компанія (VISA, MasterCard, AMEX, JCB, ПРО100, UnionPay, Diners Club, Discover), що відповідає за проведення платіжних операцій по кредитних картах. Для карт, випущених емітентами в рамках певної платіжної системи, остання встановлює яким чином ідентифікувати власників кредитних карт, як банки можуть скасовувати вчинені транзакції, базові правила захисту від шахрайства і тд.
  6. Продавець - юридична або фізична особа, яка здійснює прийом оплати за кредиткою за послуги або товарів. Це може бути організація, фізособа або індивідуальний підприємець.
  7. Персональний ідентифікаційний номер (ПІН-код). PIN код є унікальний набір цифр, що дозволяє власнику картки отримати доступ до грошових коштів, що знаходяться на рахунку кредитки. Всякий раз, коли людина хоче розрахуватися кредитною карткою або зняти гроші в банкоматі або касі, він зобов'язаний ввести унікальний пін-код. Захисний PIN код видається клієнту в банку при отриманні «пластика» - його генерація відбувається в автоматичному режимі комп'ютерною системою банку. ПІН може бути замінений на вибір клієнта як в момент видачі карти, так і в подальшому за допомогою банкомату або онлайн-банкінгу.
  8. Платіжний період - відрізок часу, протягом якого клієнт зобов'язаний повернути на картковий рахунок грошові кошти, які він витратив з відсотками за користування позиченими грошима . У більшості випадків цей період становить один календарний місяць. Коли клієнт отримує на руки кредитну карту, він підписує договір з банком , В якому є пункт щодо терміну погашення кредиту. Тому раз на місяць клієнт зобов'язаний виконати взяті на себе зобов'язання.

Розшифровка номера кредитної картки

Давайте розберемося, як формується номер кредитної картки:

  • Номер карти складається з унікального 16-тизначного набору цифр, представленого 4 групами. Кожна група, в свою чергу, складається з 4 цифр;
  • Якщо номер карти має 13 цифр, то він також розбитий на 4 блоки. У першому блоці - 4 цифри, а решта блоки містять по 3 цифри;
  • Номер карти, що складається з 19 цифр, представлений п'ятьма блоками цифр. Перші 4 блоки складаються з 4 цифр, а останній з 3.

Пластикові карти, які мають 13-ти значний номер, вже давно виходять з обороту і на сьогоднішній день, в більшості випадків кредитна картка випускається з 16-ти значний номером. Якщо карта має 19-ти значний номер, то це може означати одне - кредитка була випущена в рамках певної «підпрограми» банківської організації.

Що слід знати про 16-ти значний шифр

Давайте розберемося, як розгадувати 16-ти значний шифр по фото. Наприклад, перед нами номер кредитної картки, на якій видавлена ​​комбінація цифр, ніколи не повторюються на інших «пелюстках». При створенні унікальної комбінації працює програма, яка використовує математичний алгоритм, завдання якого - генерація унікальних варіантів номерів.

Давайте дізнаємося, що означають цифри, нанесені на кредитній карті:

  1. Найперший знак несе інформацію, представником якої платіжної системи є кредитна карта - Major Industry Identifier (MII). Якщо «3», то перед нами American Express, Diners Club або японська JCB, якщо номер карти починається з «4», то VISA, а якщо «5», то MasterCard або Diners Club (США і Канада), якщо «6» , то емітентом є платіжна система Discover, Laser або InstaPayment.
  2. Цифри з першої по шосту шифрують відомості про банк, що випустив кредитну карту - Issuer Identification Number (IIN) або Bank Identification Number (BIN), кожна банківська організація має власний унікальний номер.
  3. Цифри від 7 до 15 відображають унікальний номер власника рахунку (Account Number).
  4. В останній цифрі номера кредитки зашифрована контрольна сума (Checksum).

Платіжна система IIN номер кредитки Довжина номера Visa 4 13-16 Visa Electron 4026, 417500, 4508, 4844, 4913, 4917 16 MasterCard 51, 52, 53, 54, 55 16-19 Maestro 5018, 5020, 5038, 5893, 6304, 6759, 6761- 6763 16-19 Laser 6304, 6706, 6771, 6709 16-19 JCB 3528 - 3589 16 InstaPayment 637, 638, 639 16 Discover 6011, 622 126 - 622 925, 644-649, 65 16 Diners Club - USA & Canada 54 16 Diners Club - International 36 14 Diners Club - Carte Blanche 300, 301, 302, 303, 304, 305 14 American Express 34, 37 15

У номері кредитки цифри з першої по шосту відносяться до інформації про банківську організації, і називаються банківським ідентифікатором - Bank Identification Number (BIN). Перша цифра номера картки може кодувати приналежність до тієї чи іншої індустрії:

  • «1» або «2» свідчать про те, що банківська картка має відношення до авіаіндустрії (наприклад Diners Club enRoute);
  • «3» говорить про те, що випуск карти має відношення до розважальної або туристичної галузі (приклад не банківські карти American Express, Diner's Club, JCB йди Carte Blanche);
  • «6» говорить про те, що «пластик» має відношення до торгової або фінансовій сфері (приклад Discover Card, Laser, Solo, Switch, і китайська UnionPay);
  • «7» свідчить, що карта відноситься до паливної галузі;
  • «8» говорить про сектор телекомунікацій;
  • «9» має відношення до державного сектора.

Додаткові цифри і коди на кредитній картці

На «пластиці», як на кредитних, так і на дебетових картах, крім номера є ще інші знаки, текстові і цифрові позначення:

  1. Прізвище та ім'я власника картки, прописане латинськими символами (зазвичай на трансліті).
  2. Термін дії карти. У більшості випадків, він вказаний на лицьовій стороні картки.
  3. Продубльовані під рельєфним номером карти чотири цифри звичайним шрифтом (перші чотири знаки номера кредитної картки, які будуть відображатися на чеках і платіжних квитанціях, виданих по картковому рахунку).
  4. На зворотному боці картки розташований код CVC або CVV, що складається з трьох цифр. Його мета - додаткова щабель захисту карти від дій шахраїв.

Його мета - додаткова щабель захисту карти від дій шахраїв

Як перевірити справжність банківської карти за номером?

Якщо ви хочете переконатися в достовірності кредитної картки, зовсім не обов'язково вирушати в банк або іншу інстанцію, так як процедуру перевірки можна провести самому без сторонньої допомоги, для чого скористатися «контрольною сумою».

Починаємо «прочитання і підрахунок» номер карти з лівого боку, при цьому слід згрупувати цифри по дві. Кожну з «правих» цифр пар номера карти слід помножити на два. Тепер кожне отримане значення необхідно привести до однорозрядного числу за принципом: наприклад після множення числа «9» на «2» отримуємо 18, вважаємо розклавши число на дві цифри і підсумувавши їх: 1 + 8, тобто шукане однорозрядне число дорівнює 9. Тепер беремо всі «ліві» цифри і теж складаємо їх між собою. Далі ми складаємо суми, вирахувані таким способом. Остаточний результат слід розділити на 10. Якщо число вийшло без залишку, то перед вами справжня пластикова карта.

Якщо число вийшло без залишку, то перед вами справжня пластикова карта

У разі, коли загальна сума не ділиться без остачі на 10, слід відправитися в банк, що видав картку і поцікавитися, чому вона не проходить арифметичну перевірку на контрольну суму. З можливих причин може бути те, що карта бракована, або вона була видана шахрайським способом недобросовісними співробітниками банку. Так чи інакше, ситуацію з достовірністю кредитки вам слід прояснити.

Приклади номерів кредитних карт VISA / MasterCard / American Express / JCB

Дані номери приклади призначені для тестових цілей і не можуть бути використані для оплати товарів або послуг

  • VISA:
    4539804056541904
    4556936653057328
    4024007195998173
  • MasterCard:
    5190967013969042
    5185553343850289
    5328530337680409
  • American Express:
    371023430676356
    348361270397349
    346552273313737
  • Discover:
    6011235155346246
    6011846272441908
    6011451783051609
  • JCB:
    3112762153658293
    3096662313538270
    3088389793421039
  • Maestro:
    5018339003667707
    5893746755071609
    6761994599434545
  • LASER:
    6771332735204019
    6709721239739636
    6706924347029220
  • Visa Electron:
    4175009089002614
    4175001016290735
    4508754512792418
  • InstaPayment:
    6390942813703871
    6376556896892357
    6396185196124752

VISA:   4539804056541904   4556936653057328   4024007195998173   MasterCard:   5190967013969042   5185553343850289   5328530337680409   American Express:   371023430676356   348361270397349   346552273313737   Discover:   6011235155346246   6011846272441908   6011451783051609   JCB:   3112762153658293   3096662313538270   3088389793421039   Maestro:   5018339003667707   5893746755071609   6761994599434545   LASER:   6771332735204019   6709721239739636   6706924347029220   Visa Electron:   4175009089002614   4175001016290735   4508754512792418   InstaPayment:   6390942813703871   6376556896892357   6396185196124752

Правила безпеки користування кредиткою

Якщо ви стали власником кредитної картки і хочете користуватися їй і не відчувати проблем, слід пам'ятати елементарні правила безпеки, виконання яких не завдасть незручностей:

  1. Коли ви здійснюєте операції по карті, необхідно приховувати від сторонніх номер картки та ПІН-код.
  2. Більшість користувачів кредитних ресурсів переконані, що якщо вони тримають в таємниці ПІН-код, то їх грошові кошти знаходяться в безпеці і недоторканності. Звичайно, це важлива процедура, але, на жаль, її недостатньо для повної гарантії. Шахраї з досвідом можуть отримати доступ до карти, навіть без PIN-коду. Пам'ятайте, що будь-які дані про карту категорично забороняється давати переписувати третім особам. Також не можна говорити номер своєї картки. Якщо шахраї дізнаються ці дані, вони можуть здійснювати операції і без пін-коду.
  3. Якщо ви робите покупки через інтернет, здійснюйте операції, лише на перевірених сайтах, стежте, щоб сайт використовував https-протокол для фінансових транзакцій.
  4. Якщо вам потрібно зняти гроші в банкоматі, дотримуйтесь деякі правила безпеки. По-перше, не знімайте гроші в темних і безлюдних місцях. По-друге, підходячи до банкомату, подивіться на його стан. Чи немає на ньому додаткових камер. Чи немає в приймальнику або клавіатурі будь-яких накладок.

Користуйтеся банківською картою дбайливо і зробіть все можливе, щоб запобігти її компрометацію. У разі втрати або крадіжки кредитки відразу зверніться до оператора мобільного і заблокуйте її , Після чого вирушайте в банк для написання заяви. Якщо ви маєте на увазі, що будь-які дані вашої карти, що становлять банківську таємницю , Стали відомі третім особам, негайно повідомте про це банк.

Що таке банківська карта і навіщо їй номер?
На обох сторонах кредитки завжди є безліч цифрової інформації, але як розшифрувати ці номери кредитної картки?
Як перевірити справжність банківської карти за номером?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация