Розслідування трагедії з МН17 - Росія переходить в наступ

У Східному Середземномор'ї закриваються морські райони в зв'язку з ракетними пусками ВМФ РФ

17 вересня Міністерство оборони РФ провело брифінг для представників преси, на якому виклало нові документальні докази причетності ВСУ до знищення малайзійського «Боїнга-777» в липні 2014 роки над Донбасом.

Російське військове відомство визначило номери сопла і двигуна ракети, якій був збитий літак. З'ясувалося, що боєприпас був виготовлений на підприємстві в Долгопрудном, а в 1986 році відправлений у військову частину 20152 Української РСР (223-я зенітно-ракетна бригада) під місто Тернопіль, Прикарпатського військового округу. Оприлюднена також аудіозапис 2016 роки з переговорами українських військових. Вдалося встановити особу людини, якій належить голос на запису, це полковник ЗСУ Руслан Гринчак, який в 2014 році очолював 164-ю радіотехнічну бригаду і контролював повітряний простір над Донбасом. На записі, окрім іншого, звучить вимовлена ​​Гринчак фраза: «Збити ще один малайзійський« Боїнг ».

Поява таких матеріалів може мати для розслідування поворотний характер. Раніше Міжнародна комісія з розслідування JIT (Joint Investigation Team) відкидала будь-яку співпрацю з російською стороною. Так, в 2015 р концерн «Алмаз-Антей» на присутніх справив слідчий експеримент, відтворивши ситуацію вибуху. На спеціально обладнаному майданчику була підірвана боєголовка «Бука» перед кабіною списаного Іл-86, було точно відтворено їх взаємне місцезнаходження в просторі, і це дало можливість змоделювати траєкторію «Бука». Згідно з отриманими результатами, ракета могла бути випущена по «Боїнгу» лише з району селища Зарощенське, який перебував під контролем українських військових. Крім того, експеримент концерну «Алмаз-Антей» вказав на можливість авіаційного впливу на «Боїнг» перед пострілом ЗРК «Бук».

Ці матеріали не були враховані в ході роботи JIT. Комісія працювала під контролем британських спецслужб, і їй не дозволялося відхилятися від заданої антиросійської лінії розслідування. Навіть записи чорних скриньок (найважливіша доказ) до сих пір не оприлюднені. Після декількох років їх «розшифровки» британськими експертами на базі в Фарнборо комісія відбулася коротким повідомленням про те, що в кабіні «Боїнга» «була відсутня позаштатна ситуація». Тим часом в цих записах можуть бути матеріали, що проливають світло на обставини катастрофи.

Версія, висунута концерном «Алмаз-Антей», говорить про можливу наявність двох виконавців терористичного акту. Таке буває, коли автори провокації хочуть гарантувати стовідсотковий успіх задуманої справи і передбачають додаткову страховку. Якщо перша спроба збити літак не вдалася або вдалася в повному обсязі, то реакція пілотів, зафіксована чорними ящиками, багато б прояснила. Версія з двома виконавцями передбачає обстріл «Боїнга» українським штурмовиком СУ-25 під керуванням капітана Владислава Волошина. Те, що цей офіцер на наступний день отримав «орден мужності», а потім впав у депресію і в березні 2018 наклав на себе руки, змушує ставитися до даної версії з повною серйозністю.

Може бути, на «Боїнгу» все-таки була «нештатна ситуація», і саме тому записи чорних скриньок не стали надбанням гласності?

JIT слухняно слідувала вказівкам англійців до тих пір, поки 22 січня 2016 роки не з'явилася інформація про виступ в парламенті Нідерландів глави CTIVD (голландської комісії з нагляду за спецслужбами і оборони) Харма Брауера. Бауер виклав відомості, відповідно до яких в день загибелі МН17 ніяких ракетних комплексів, крім українських «Буків», в районі катастрофи не було.

Голландські ЗМІ спочатку «не помітили» цього сенсаційної заяви, і воно було б назавжди поховано, якби не депутат Пітер Омтзіхт не залишив пост в «Твіттері». Для достовірності Омтзіхт доклав фотографію сторінки звіту Харма Бауера.

Для достовірності Омтзіхт доклав фотографію сторінки звіту Харма Бауера

Після цього ряд голландських ЗМІ оголосили про готовність судитися з власним урядом заради отримання повних матеріалів слідства. JIT встала перед вибором: слідувати вказівкам британських спецслужб і одного разу опинитися у вкрай непривабливому становищі, або вибрати іншу позицію. Тим більше що все активніше вимагає від JIT об'єктивного розслідування головна потерпіла сторона - Малайзія. У травні цього року міністр транспорту Малайзії Ентоні Лок назвав звинувачення проти Росії у справі про катастрофу «Боїнга» рейсу MH17 бездоказовими, і це було не перша заява малайзійських офіційних осіб.

І ось сталося те, чого мало хто чекав: JIT висловила згоду п рінял в роботу російські матеріали! Правда із застереженням, що робота потребує часу.

Про те, що для української влади в розгляді з трагедією МН17 стає «тепло, ще тепліше», свідчить і поведінка Порошенко. Злочин не могло бути скоєно без його згоди, і буквально через два дні після брифінгу в російському Міністерстві оборони вступив в силу указ Порошенко про розрив Договору про дружбу, співпрацю і партнерство з Російською Федерацією. І тут же, немов чорт з коробки, вискочив агент ЦРУ і колишній начальник СБУ Валентин Наливайченко, який заявив, що висувається в президенти України. Всі три події відбулися практично одночасно і сплелися в один вузол. А остання подія багатозначно: в Вашингтоні, мабуть, готують Наливайченко на випадок повного (і досить ймовірного) провалу Порошенка.

Про те, що Москва налаштована на рішучу протидію тим, хто збив цивільний літак, каже і намір МО РФ продовжити публікації раніше невідомих матеріалів. Зокрема, докладних супутникових знімків картини злочину, раніше не публікувалися «з міркувань секретності».

А щоб ніхто не сумнівався в рішучості Москви надалі присікати розбій в повітряному просторі після того, як 17 вересня над Сирією був збитий російський Іл-20, оголошено , Що ряд районів в міжнародних водах Східного Середземномор'я поблизу Сирії, Лівану та Кіпру закритий у зв'язку з навчаннями кораблів Військово-Морського флоту (ВМФ) Росії і проведенням ними «випробувальних ракетних пусків». Це випливає з міжнародного сповіщення для авіаційного персоналу (NOTAM) і навігаційного попередження для мореплавців. У повідомленнях наводяться координати закритих районів і повідомляється, що вони закриті для польотів цивільних літаків і проходу морських суден до 26 вересня.

Фото: Супутник

Якщо Ви помітите помилку в тексті, виділіть її та натисніть Ctrl + Enter, щоб відіслати інформацію редактору.

Може бути, на «Боїнгу» все-таки була «нештатна ситуація», і саме тому записи чорних скриньок не стали надбанням гласності?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация