Розслідування катастрофи "Боїнга-777": стало відомо, хто і як завіз "Бук" на Донбас

  1. Орфографічна помилка в тексті:

24 лютого 2016, 9:29 Переглядів:

"Бук" на Донбас завезли & nbsp; бійці другого дивізіону 53-й зенітно-ракетної бригади з Курська. Фото: & nbsp; censor.net.ua.

"Бук", з якого збили літак MH-17, доставили до українського кордону бійці другого дивізіону 53-й зенітно-ракетної бригади з Курська. Про це повідомляється в новій доповіді міжнародної експертно-журналістської групи Bellingcat .

Автори документа встановили, що з 23 по 25 червня 2014 року дещо зенітно-ракетних комплексів "Бук-М1" російської 53-й зенітно-ракетної бригади були перевезені на російсько-український кордон. Шлях від бази в Курську до кордону з Україною простежили на Storymap, де також є відео і фотографії, на яких зображена техніка в колоні, в тому числі і "Бук 3х2".

"Прямі свідчення того, управляли цим" буком "в Україні російські військові або сепаратисти, відсутні. Однак з урахуванням складності комплексу" Бук-М1 ", найбільш ймовірно, що російські військові не просто передали вогневу установку" Бук "командирам сепаратистів, а й відправили з нею екіпаж. Якщо, що найімовірніше, "Бук 3х2" мав російський екіпаж, то він напевно складався з військовослужбовців 53-й зенітно-ракетної бригади, яка перебувала влітку 2014 року у кордону з Україною. Команда Bellingcat неодноразово публікувала звіти, які свідчать про тому , Що установка "Бук-М1", що збила, цілком ймовірно, MH17 - це російський "Бук 3х2". На шести доступних фотографіях і відео вогневої установки "Бук-М1", знятих в Донецьку, Зугресі, Торезі, Сніжному та Луганську в день знищення "Боїнга" і на наступний день, спостерігається збіг безлічі характерних особливостей цього "Бука" з особливостями "Бука 3х2", - повідомляють в групі.

Як пишуть автори доповіді, багато збігу видно, наприклад, при порівнянні зображення "Бука 3х2" (знятого в Росії в червні 2014 роки) і "Бука", знятого в Донецьку на сході України в день трагедії:

У "Бука 3х2" і "Бука", знятого на сході України 17 і 18 липня, збігаються і інші відмітні риси, таким чином вказуючи на те, що це безперечно був російський "Бук", а саме "3х2". До їх числа відносяться:

- Відмітка "Н-2200" на лівому борту (т. Зв. "Індекс негабаритності" - залізничне позначення негабаритного вантажу, дуже часто зустрічається на російській техніці, вкрай рідко - на українські танки, і ніколи - на українських "Буках");

- Знак центру ваги поряд з "Н-2200", що виглядає як обведений колом хрест (використовується при навантаженні на залізничну платформу);

- Умовний номер машини, що складається, по-видимому, з цифри "3", затертої або зафарбованою другий цифри і ясно помітною цифри "2";

- Добре помітні відмітини на корпусі і бічному пиловій щитку гусениці; - Картина ушкоджень бокового щитка гусениці;

- Характерна біла мітка на правому бічному щитку, яку можна помітити на відео, знятому в Луганську 18 липня, і на відео, знятому 23 червня в місті Олексіївка Бєлгородської області (порівняння див. Тут). Така ж біла позначка видно і на бічному щитку інший гусениці під написом "Н-2200", як видно на представленому вище порівнянні.

Представлення доповіді відбудеться сьогодні, 24 лютого. У ньому буде п'ять розділів, кожному з яких викладено окремий аспект 53-й бригади і її діяльності влітку 2014 року.

Так, в першому розділі "53-тя зенітно-ракетна бригада" описується роль бригади в російських збройних силах і її структура, в тому числі позначення входять в бригаду підрозділів на умовних (бортових) номерах машин комплексів "Бук-М1".

"В II розділі" Мобілізація 53-й зенітно-ракетної бригади "представлено докладний опис розгортання бригади влітку 2014 року. Вивчивши склад колони, яка перевозила комплекси" Бук-М1 "з Курська до кордону 23-25 ​​червня 2014 року, ми встановили, що" бук 3х2 "перевозився в складі 2-го дивізіону 53-й бригади. Самохідна вогнева установка, позначена нами як" бук 3х2 ", заміняла установку під номером 222 зі складу 2-го дивізіону. Таким чином, офіцери і солдати, які становлять екіпаж" Бука "під номером 222, напевно управляли і замінив його" буком 3х2 ". У другому азделе також описується інша колона, транспортувати техніку 1-го дивізіону через кілька днів після загибелі MH17 ", - повідомляється на сайті Bellingcat.

У III розділі "Солдати 53-ій зенітно-ракетної бригади" описуються солдати 53-й бригади і надається інформація з їхніх записів в соціальних мережах. Солдати 2-го дивізіону розмістили в Інтернеті величезна кількість інформації, в тому числі фотографії та текстові записи, що свідчать про їх перебування у російсько-українського кордону в червні і липні 2014 року. У відкритій версії звіту будуть приховані особистості військових, їх імена будуть змінені, а особи заретушовані.

Версія звіту вже надана очолюваної Нідерландами Міжнародної слідчої групи.

Крім того, в IV розділі "Курсанти в 53-ій зенітно-ракетній бригаді" описується річна програма підготовки курсантів в місці постійної дислокації 53-й бригади в Курську. Інформація, викладена в інтернет, дозволила краще зрозуміти структуру та діяльність бригади, а також виключити зв'язок багатьох офіцерів із загибеллю MH17.

У найважливішому розділі "Командири 53-й зенітно-ракетної бригади" викладено докладну інформацію про структуру командування бригади і дивізіону, що надало ймовірне знаряддя вбивства пасажирів MH17 (а підлеглі цього командуванню військовослужбовці, можливо, призвели його в дію). "Ми надали інформацію про 14 офіцерів 2-го дивізіону 53-й бригади (частково приховавши їх особистості), в тому числі про командирів розрахунків" Буків ", що входили в цей дивізіон. Ми детально розповіли про Сергія Борисовича Мучкаеве, командира 53-й зенітно -ракетной бригади, а також його вищестоящому командуванні, в тому числі про начальника ППО 20-ї гвардійської загальновійськової армії Олексія Золотова та начальнику ППО Західного військового округу Андрія Коханова. При цьому відповідальність за вбивство пасажирів MH17 зі зброї, наданого російськими збройними з мулами і, ймовірно, керованого російськими військовими, в кінцевому рахунку несе Міністерство оборони Російської Федерації і Верховний головнокомандувач Збройними силами Росії Володимир Путін ", - повідомляється в доповіді.

Нагадаємо, Літак "Боїнг-777" авіакомпанії "Малайзійські авіалінії", який виконував рейс з Амстердама в Куала Лумпур , Зазнав аварії 17 липня 2014 року в небі над Донбасом. На борту знаходилися 283 пасажири і 15 членів екіпажу. Всі вони загинули. Пасажирами рейсу були громадяни, як мінімум, 10 країн - Нідерландів, Малайзії, Австралії, Індонезії, Великобританії, Німеччини, Бельгії, Філіппін, Канади і Нової Зеландії.

13 жовтня минулого року Рада з безпеки Нідерландів опублікував доповідь про аварію "Боїнгу". У ньому, зокрема, йшлося про те, що лайнер був збитий ракетою зенітно-ракетного комплексу (ЗРК) "Бук". Згідно з даними доповіді, ракета вразила кабіну пілота з лівого боку, а стрілянина велася з району населеного пункту Сніжне .

А експерти опублікували підсумки розслідування, в якому зазначається, що "Бук", з якого збили "Боїнг-777" під Донецьком, був завезений в Україну з Росії.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Розслідування катастрофи" Боїнга-777 ": стало відомо, хто і як завіз" Бук "на Донбас". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация