Розведення овець як бізнес з чого почати як досягти успіху

  1. Вівчарство як бізнес для початківця фермера: переваги і недоліки
  2. З чого почати бізнес з розведення овець: юридична сторона питання
  3. Бізнес-план по розведенню баранів і овець: етапи і приклади розрахунків для початківця фермера
  4. підготовка пасовища
  5. Вибір породи і покупка отари
  6. Додаткові витрати
  7. Бізнес-план по розведенню овець - приблизний підрахунок вкладень
  8. Вівчарство як бізнес для початківця фермера: приблизні витрати

Бізнес по розведенню овець в Росії процвітає на Кавказі, в Ставропольському краї і в деяких інших південних регіонах. Однак досягти успіху у вівчарстві можуть і жителі середньої смуги. Розповімо, як правильно організувати такий бізнес, де взяти гроші на його розвиток і які ризики врахувати.

Розповімо, як правильно організувати такий бізнес, де взяти гроші на його розвиток і які ризики врахувати

Вівчарство як бізнес для початківця фермера: переваги і недоліки

Традиційно вівчарство як бізнес вибирають з-за наступних чинників:

  • Гарна рентабельність: 8-30%. При хорошому розкладі на самоокупність отара перейде вже через 2-3 роки.
  • Невибагливість тварин. Вони стійко переносять холодну температуру, рідко хворіють, не вимагають додаткового догляду.
  • Швидке збільшення поголів'я. Отара здатна давати множинний "приплід". Барани швидко набирають більше 100 кг ваги, ягнята можуть народжуватися по 2 рази в рік у однієї вівцематки.

Конкретні позитивні риси залежать від породи. Рекомендуємо купувати відразу велике поголів'я худоби. Рентабельним буде стадо, в якому більше 150 голів. Це ж кількість є мінімальним для реєстрації отари (Норми технологічного проектування вівчарських підприємств (НТП-АПК 01.10.03-001.00).

Врахуйте: вівчарство, як і будь-яка інша різновид тваринництва, вимагає серйозних витрат на початковому етапі.

Досвідчені фермери набирають поголів'я в кілька тисяч особин. Але для великого стада потрібні величезні пасовища. Найбільш привабливі регіони на сьогоднішній день не можуть надати настільки великі площі для випасу худоби, так як майже всі землі розподілені між існуючими селянсько-фермерськими господарствами.

З чого почати бізнес з розведення овець: юридична сторона питання

Розведення овець як бізнес потрібно почати з оформлення селянсько-фермерського господарства або ВП. Одна з переваг СФГ або ІП - отримання ветеринарного свідоцтва. Це дозволить без проблем реалізовувати продукцію.

Безкоштовно зареєструвати ІП або ТОВ можна за допомогою сервісу Головбух Асистент . Тут же ви зможете заощадити на обліку і звітності: брати в штат бухгалтера і кадровика невигідно.

При реєстрації рекомендуємо вибрати спрощену систему оподаткування. Важливий юридичний момент - страхування від ризиків. Незважаючи на стійкість овець до хвороб, повністю виключити ризик загибелі худоби не вийде. Страхування отари допоможе уникнути банкрутства відразу після відкриття своєї справи.

Бізнес-план по розведенню баранів і овець: етапи і приклади розрахунків для початківця фермера

Вівчарство приносить стабільний дохід своєму власнику. При цьому чим більше отара, тим вигідніше. Однак покупка відразу великої кількості голів може привести до проблем, тому ще до реєстрації ІП складіть бізнес-план по розведенню овець і баранів, де будуть перераховані основні пункти потенційних витрат.

підготовка пасовища

На початковому етапі рекомендуємо брати пасовища в оренду. Це дешевше, ніж покупка, крім того у вас буде можливість в подальшому швидко змінити сферу діяльності.

Вартість оренди залежить від регіону, врожайності трави і віддаленості від населених пунктів. Розмір пасовища розраховують залежно від поголів'я отари. Для цього можна використовувати формулу:

Х = (У * Т) / Н * П,

де:

Х - кількість тварин на 1 гектар пасовища;

У - урожай трави (кількість кг з 1 га);

Т - травостій в процентному співвідношенні до врожаю трави;

Н - норма трави для 1 барана;

П - кількість днів, яке триває випас.

Ознайомитися зі значеннями для конкретного пасовища можна через Союз тваринників, вони ж допоможуть вирахувати оптимальний розмір поголів'я. Врожайність трави та інші дані можна знайти у відповідній сільськогосподарської літературі.

Приклад. У посушливих зонах Рязанської області для 1 вівці досить 0,6 га. Якщо зона більш сприятлива, дозволяється випас 1 барана на 0,3 га.

Вибір породи і покупка отари

Як бізнес розведення баранів на м'ясо в Росії буде більш успішним, так як супутні продукти (шерсть, молоко) реалізувати складніше через низький попит. Відповідно, лучшеее вибирати "м'ясні" породи. Серед них вигідно виділяється Романовська масть, яка не тільки швидко набирає вагу, але і приносить приплід незалежно від пори року. На початковому етапі спробуйте купити поголів'я з різних порід. Це допоможе наочно побачити різницю і вибрати найбільш прибуткову породу.

Ягнят варто купувати тільки у виробників з ветеринарним свідоцтвом. Також не рекомендуємо брати всіх овець у одного заводчика. Особи з різних отар дадуть більш здорове потомство. Вартість одного ягняти залежить від породи. За племінну овечку для розлучення доведеться віддати від 3 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Додаткові витрати

Розведення овець як бізнес - питання, яким задавалися багато початківці фермери. Тому існує велика кількість літератури, яка може визначитися, з чого почати і як досягти успіху.

Не розраховуйте, що зможете самостійно контролювати фермерське господарство. Якщо з бухгалтерськими розрахунками допоможе аутсорсинговий сервіс , То для роботи в полі доведеться наймати досвідчених вівчарів. На стадо в 300 голів зазвичай вистачає 1 чабана. Зазвичай оплату виробляють "натурою" - віддають 50 баранів.

Якщо в стаді є молочні вівці, доведеться наймати на постійну роботу доярок. Для великих молочних господарств закуповують спеціальне обладнання для механічного удою. Для стада з тонкорунними баранами наймають працівників для стрижки. Це сезонні співробітники, які не враховуються при оподаткуванні.

При великому поголів'я можна на постійну роботу найняти ветеринара. Більш дрібні господарства укладають договори з найближчої ветеринарною службою, яка приїжджає тільки в разі потреби.

Тварини стійкі до холоду, проте на зиму доведеться влаштувати їм загін без опалення для дорослих особин, а для ягнят - теплушку, де температура не повинна бути нижче +10 С. Також потрібно додатково купувати корми на зимовий період.

Бізнес-план по розведенню овець - приблизний підрахунок вкладень

Початковий капітал можна взяти в банку. Конкретну суму кожен підприємець розраховує самостійно. Ще один варіант - отримати грант. Як це зробити, дізнайтеся тут . А в цієї статті Бизнес.Ру зібрав 6 найкращих способів знайти гроші на розвиток бізнесу. Нижче вказані приблизні витрати для початківця фермера.

Вівчарство як бізнес для початківця фермера: приблизні витрати

Оренда пасовища

100 га

від 50 тисяч рублів на рік

Купівля овець

150 штук

від 450 тисяч

корм

від 180 тисяч в рік

Оплата роботи співробітників

1 чабан

від 150 тисяч в рік

Додаткові витрати (реєстрація ІП, споруда загону, оплата послуг ветеринара і т.д.)

від 70 тисяч

Разом

від 900 тисяч рублів

Стадо з особин м'ясних порід в рік може принести дохід близько 1 мільйона рублів з отари в 100 голів. При здачі молока і вовни ця сума може збільшитися, проте незначно. Тому початківцям фермерам не варто розраховувати на миттєве збагачення. Проте, за кілька років господарство стане стабільно прибутковим.

Якщо початкові вкладення здаються занадто високими, почніть з менш витратного виду тваринництва. наприклад, розведення кроликів .

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация