Розведення овець в домашніх умовах

  1. Чому саме вівці?
  2. породи овець
  3. де утримуємо
  4. як годуємо
  5. З ким працюємо
  6. вважаємо гроші

Сьогодні ми розповімо про розведення овець в домашніх умовах і про те, як створити на цьому бізнес.

Сьогодні ми розповімо про розведення овець в домашніх умовах і про те, як створити на цьому бізнес

Що б ви відповіли на питання: де для вас краще жити - в селі чи місті? Провівши невелике дослідження, грунтуючись на думках «ненавмисних» респондентів з соціальних мереж і тематичних форумів, я зробив висновок, що думки розділяються приблизно порівну. Знаєте, який найбільш популярний відповідь? Жити в селі, а працювати в місті. На мій погляд, це дещо несправедливо по відношенню до можливостей для бізнесу, які відкриває проживання в сільській місцевості.

Думаю, що ні для кого не відкрию секрету, сказавши, що у жителів великих, густонаселених міст є деяке почуття (несправедливе!) Переваги над сільськими жителями. Розбирати причини цього «зарозумілості» залишимо соціологам, нас село цікавить з практичного боку відкриття і розвитку власного бізнесу. Я вже коротко писав про те, як можна заробити в селі , Докладніше розглядав, як можна розводити свиней , кроликів , шиншил , і навіть страусів . Але якось випустив з уваги ще одну тварину. Тема сьогоднішньої статті - розведення овець в домашніх умовах. до змісту ↑

Чому саме вівці?

Напевно, не потрібно пояснювати, чому багато фермерів вважають за краще розводити саме таких тварин, від яких йде на реалізацію практично всі. Наприклад, від курей - м'ясо, яйця, пір'я, від кроликів - м'ясо та шкурки, і так далі. Чим вигідні в цьому плані вівці?

  • По-перше, м'ясо. Дивно, але багато людей щиро вважають, що м'ясо, традиційно використовується для приготування шашлику - це свинина. Таки можна порадити іноді, заглядати в інтернет не тільки для листування з друзями і онлайн-ігор, але і для черпання корисних знань. Добре, що хоч в елітних ресторанах і кафе все ще пам'ятають, що справжній шашлик готують з баранини.
  • По-друге, це молоко. Крім самого молока, пити яке набагато корисніше, ніж коров'яче, з нього виготовляють різні сорти сиру, бринзу, сир, і масло. До речі, продукти, вироблені з молока овець, коштують набагато дорожче, ніж з того ж коров'ячого.
  • Далі - жир. Курдючний овечий жир використовується не тільки в кулінарних цілях, але і в лікувальних. Він добре допомагає при хронічних захворюваннях - бронхіті, хворобах суглобів, геморої, і інших захворюваннях.
  • Шерсть - то саме руно, за яким плавав Ясон зі своїми аргонавтами. Найтепліші рукавиці, шкарпетки, светри, і інші зимові речі виготовляють саме з овечої вовни. З однієї вівці за рік можна настригти приблизно до 8 кілограмів вовни (в залежності від породи). Вартість кіло овечої вовни зараз коливається від 700 до 900 рублів. А сіли спробувати поряд з розведенням овець в домашніх умовах відкрити майстерню з виробництва вовняного одягу, то прибуток зросте в рази. До речі, вироби з овечої вовни мають сильну оздоровчим ефектом.
  • Шкура. Детальніше про вироблення шкір можна дізнатися за цим посиланням - http://business-poisk.com/vydelka-shkur-kak-biznes-ideya.html . З овчини шиють одяг (дублянки, хутряні жилети, шуби, куртки, шапки, і т.д.) і взуття. Також овечі шкури використовують в інтер'єрного дизайну, як накидки на сидіння в автомобілях, і для багатьох інших цілях.

До категорії, вироблених вівцями продуктів реалізації можна віднести також гній, який йде на добрива. Овечий гній вважається за «тепловіддачі» при розкладанні найкращим.

до змісту ↑ до змісту ↑

породи овець

Саме від того, на якому продукті бізнесмен робить основну «ставку» реалізації, залежить які породи овець доцільніше розводити. Коротко перерахую ті, які популярні у російських селян.

вовняного:

  • Грозненская, радянський меринос, ставропольська породи.

М'ясо-вовняного і шерстно-м'ясні:

  • Алтайська, кавказька, Південноуральська, красноярська.
  • Дагестанська, грузинська, казахська.
  • Куйбишевська, російська довгошерста.

М'ясо-сальні:

  • Сараджінская, алтайська, гиссарськая.

Овчинно-м'ясні:

до змісту ↑ до змісту ↑

де утримуємо

Вівці - вкрай невибагливі тварини. Тому для їх утримання не потрібно будувати приміщення, що вимагають великих грошових вкладень. Крім того, наявність власної «шуби» дозволяє вівцям без праці перенести навіть найхолодніші зими (холод тільки сприяє швидкому росту вовни). Опалення в цьому приміщенні не потрібно. У літній період для них можна побудувати загороду з навісом, щоб тварини могли ховатися під ним від дощу. Власне, більшу частину часу вівці проводять на свіжому повітрі. Навіть взимку їх потрібно періодично виганяти з кошари погуляти по снігу.

Вівці - стадні тварини, тому вони завжди тримаються разом. Але разом з тим, вони дуже погано запам'ятовують дорогу з пасовища додому (крім романівської породи), і тому їм потрібно пастух, до якого вони швидко звикають, і «вважають» за ватажка. Деякі фермери пасуть овець разом з козами, так ті відмінно знаходять шлях додому з будь-якого місця. Пастух, або чабан, вважається «ватажком» не тільки у овець. По суті, це головна людина на всій кошарі, після господаря.

В кошарі потрібно влаштувати ясла - годівниці для тварин і поїлки. Для підстилки необхідно запастися соломою, яку восени залишають на полях після збирання врожаю пори. Потрібно стежити, щоб приміщення провітрювати, але одночасно не мало протягів, і в ньому не було зайвої вогкості, яка може згубно позначитися на здоров'ї тварин.

до змісту ↑ до змісту ↑

як годуємо

Літній годування під час якого вівці самі знаходять собі їжу на пасовище, відрізняється від зимового, в раціон якого, крім сіна, потрібно включати різні добавки: висівки, овочі, різні злакові (пшениця, жито, овес), силос, і спеціальні мінеральні речовини. Все це можна без проблем купити в колгоспах і радгоспах.

П'ють вівці кілька разів на добу. Обсяг споживаної рідини приблизно 0.5 літра. Потрібно сказати, що розведення овець в домашніх умовах - не обтяжливо заняття. Великого догляду та повсякчасного уваги вони не вимагають, а прибуток дають хорошу.

до змісту ↑ до змісту ↑

З ким працюємо

Розведення овець в домашніх умовах добре ще й тим, що для догляду за ними не потрібна велика кількість людей. На отару в дві-три сотні голів достатньо двох-трьох пастухів, які можуть також виконувати і роботи по годівлі тварин, догляду за ними, і прибирання кошари.

До речі, містити овець цілком може і міський житель, доручивши всю роботу найманих працівників, здійснюючи лише контроль над їх роботою.

до змісту ↑ до змісту ↑

вважаємо гроші

Виникає питання: скільки овець потрібно тримати, щоб вони приносили стабільний дохід? В принципі, дохід можна отримувати з трьох-чотирьох овець, різниця лише в його величині. Якщо ви хочете поставити бізнес «на широку ногу» - можна придбати і отару в тисячу голів. Але для початку вистачить саме 200-300 овець. Це кількість окупить себе за один сезон. Щоб краще орієнтуватися у витратах і доходах, потрібно скласти бізнес план , Розробку якого можна замовити на цьому блозі.

Самка здатна принести до двох окотів в рік від одного до п'яти ягнят. Тобто за один рік ви зможете вдвічі збільшити поголів'я своєї отари. Отже, за цей період «відіб'ються» витрачені кошти і ви почнете працювати на прибуток. Продаючи м'ясо, врахуйте, що овець можна продавати і живою вагою за ціною приблизно вдвічі нижче, ніж тушами.

І наостанок хочу повернутися до початку статті, в якому я говорив про почуття переваги міських жителів над сільськими. Що ж, можна пишатися тим, що ти живеш у великому місті і маєш зарплату в 30-40 тисяч рублів на місяць, а можна спокійно працювати в селі і отримувати дохід в 100-200 тисяч рублів щомісячно. Тут є над чим подумати. Чи не так? Удачі вам і сміливості у прийнятті рішень!

Подивіться невелике відео про розведення овець

Оцініть статтю

Чому саме вівці?
Що б ви відповіли на питання: де для вас краще жити - в селі чи місті?
Знаєте, який найбільш популярний відповідь?
Чим вигідні в цьому плані вівці?
Чи не так?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация