Розвиток зв'язного мовлення дітей при ознайомленні з мистецтвом В.М. Васнецова

  1. хід заняття

Конкурс «Моя педагогічна ініціатива»

Конспект підсумкового заняття в підготовчій до школи групі ДОУ, головна мета якого - формувати в дітей уміння бачити прекрасне в творах мистецтва.

програмне зміст

Зв'язкова мова: удосконалювати монологічне форму мови, вчити складати невеликі розповіді по картині, сприяти прояву творчості і вигадки при складанні казок.

Словник: Вчити підбирати найбільш точні визначення при описі зовнішнього вигляду персонажів (красивий, сумний, сильний).

Граматика: Вчити використовувати в мові прості і складні речення.

Матеріали: Картини В.М. Васнєцова «Оленка», «Три богатирі», «Іван - царевич і Сірий Вовк».

Васнєцова «Оленка», «Три богатирі», «Іван - царевич і Сірий Вовк»

попередня робота

Розгляд окремо взятих картин В.М. Васнєцова, складання описових розповідей, малювання малюнків на заняттях з образотворчої діяльності та у вільний час. Читання російських народних казок: «Сестричка Оленка та братик Іванко», «Іван-царевич і Сірий вовк», «Сказання про руських богатирів». Домашнє завдання: скласти казку, самостійно або за допомогою батьків, про те, як казкові герої з картин В.М.Васнецова потрапили в одну історію.

хід заняття

Вихователь: Ми прийшли в художній музей познайомитися з творчістю Віктора Михайловича Васнецова. Майже всі картини художника об'єднує казкова тематика. Екскурсію проведуть «екскурсоводи» музею (діти). Послухаємо розповідь про першу картині.

Дитина-екскурсовод: Картину намалював Віктор Михайлович Васнецов, називається вона «Оленка». У центрі картини зображена сумна дівчина з великими темними очима, з яких тікають сльози. По спині у неї розсипалися довгі каштанові волосся. Одягнена вона бідно: в порваний сарафан і стареньку кофту, ноги босі, хоча на дворі вже осінь.

Оленка сидить на камені і дивиться в темну воду, по якій пливуть жовті листя. Над дівчиною на гілці сидять пташки і щебечуть. Вони шкодують бідну дівчину. А навколо стоїть дрімучий ліс, небо над головою сіре. Вся картина виконана темними фарбами. Мені ця картина подобається, тому що Оленка на ній, як жива.

Вихователь: Спасибі. Прекрасний розповідь. Подивіться ще раз на картину «Оленка» і якщо вас щось цікавить, запитуйте. Відповість екскурсовод або я. А тепер послухайте розповідь про картину «Три богатирі».

Дитина-екскурсовод: Картину намалював Віктор Михайлович Васнецов, називається вона «Три богатирі». У центрі - Ілля Муромець, найсильніший богатир. Він дуже серйозний, дивиться вперед - не бачити чи де ворога. Одягнений він в залізну кольчугу, на голові шолом, підперезаний золотим поясом. Ілля Муромець добре озброєний: в лівій руці у нього величезна спис і щит, а в правій - булава. Сидить він на вороному коні. У коня довгі, пухнасті грива і хвіст. Прикрашений кінь золотий вуздечкою.

Друга дитина-екскурсовод: Другий богатир - Добриня Микитич, він теж одягнений в залізну кольчугу і шолом, в руках у нього шитий і меч. Сидить він на білому коні. На грудях у коня медалі.

Третя дитина-екскурсовод: Останній богатир - Альоша Попович, він не такий сильний, як інші богатирі, зате він спритний і хитрий, як лисиця. Дивиться Олекса не вперед, а в сторону і все помічає. Одягнений він в ошатну кольчугу, в шолом з прапорцем. Озброєний він тугим луком зі стрілами. Кінь під ним рудий, опустив голову і щипає траву. Богатирі виїхали в поле на захист Батьківщини. А за ними залишилися поля, ліси, гори рідної країни.

Вихователь: Молодці, хотілося б, щоб і ви виросли такими ж сильними, сміливими, як ці богатирі. У кого є питання? Послухайте опис останньої картини.

Дитина-екскурсовод: Картина називається «Іван - царевич і Сірий Вовк». Намалював її Віктор Михайлович Васнецов. У центрі картини намальовані Іван - царевич і Олена Прекрасна. Вони їдуть на Сірого Вовка. Олена Прекрасна дуже красива, у неї довгі золотисте волосся. Одягнена вона в блакитне плаття і золоту шапочку. На ногах зелені чобітки.

Іван - царевич сильний і сміливий. Одягнений він в оксамитовий каптан. Сірий Вовк добрий, він вміє творити дива. Їдуть вони по дрімучому лісі. Навколо стоять величезні дерева. Картина мені подобається, і хотілося б покататися на чарівному вовка.

Вихователь: Хороший розповідь. Ми б все з задоволенням покаталися на такому вовка.

Физкультминутка: Рухлива гра «Гори, гори ясно».

Вихователь: Віктор Михайлович Васнецов дуже любив казки і тому на його картинах намальовані казкові персонажі. А наші хлопці всіх казкових героїв з картин художника помістили в одну казку. Притому все казки вийшли різні, так як дітей багато. Послухаємо деякі з них.

Казка 1. Розповідає Олена Кузнєцова: Жила-була на білому світі Оленка. Не було у неї рідних. Одного разу сиділа вона біля ставка і сумувала. Повз їхав на Сірого Вовка Іван - царевич. Побачив він Оленці і відразу полюбив її. Нарядив в красиву сукню, подарував чобітки і золоту шапочку, а потім повіз дівчину до себе в палац. По дорозі напали на них розбійники. Іван - царевич відпустив Сірого Вовка, щоб він покликав на допомогу трьох богатирів. Ті приїхали на своїх конях і врятували Івана - царевича і Оленка. Ось і казочці кінець, хто слухав молодець.

Казка 2. Розповідає Саша Зіборов: Жила-була Оленка зі своїм братиком Иванушкой. Одного разу пішли вони до криниці по воду. Колодязь далеко, а на вулиці жарко. Попросив Іванушка дозволу у сестриці, щоб попити води з калюжі. Оленка сказала: «Не пий, братику, козенятком станеш». Але хлопчик не послухався і напився води, і тут же перетворився на козенятком. Повз летіла ворона, а насправді це була Баба-Яга, підхопила вона козеня і кинула в глибокий ставок.

Сидить Оленка біля ставка і плаче, а поруч проїжджав Іван - царевич на Сірому Вовка. Побачив він Оленці і питає: «Про що плачеш, красна дівиця?». Розповіла йому дівчина про своє горе. Думав-думав Іван - царевич і вирішив, що одному йому з Бабою-Ягою не впоратися, треба на допомогу кликати трьох богатирів. Швидко поскакав він на Сірого Вовка до трьох богатирів. Ті погодилися допомогти Оленці. Знайшли хатинку Баби-Яги і стали з нею битися. Як тільки перемогли злий Бабу-Ягу, тут же з'явився Іванушка - живий, здоровий і неушкоджений. І стали жити все мирно і щасливо.

Вихователь: Ось такі цікаві казки придумали діти. На цьому наша екскурсія в художній музей закінчується.

На цьому наша екскурсія в художній музей закінчується

Автор: Борисова Євгенія Олексіївна, вихователь вищої кваліфікаційної категорії МДОУ дитячий садок № 72, місто Старий Оскол Білгородської області. Стаж роботи 24 роки.

Про себе: Я дуже люблю дітей, і вони відповідають взаємністю. У мене самої троє синів, вже всі дорослі, молодшому 23 роки. Вихователь - це така професія, де можна бути байдужим. Я по натурі людина дуже захоплюється. Мені подобається малювати, шити, що-небудь майструвати, із задоволенням освоюю комп'ютер. Брала участь в минулому році в конкурсі комп'ютерних технологій в місті Білгороді, куди посилала розробку методичного посібника «Осінь», малюю в техніці «Батик», шию собі весь одяг, захоплююся клаптевим шиттям і флористикою. фото автора Столбова

Авторизуйтесь на сайті, щоб ви могли залишити свій коментар.

У кого є питання?
Побачив він Оленці і питає: «Про що плачеш, красна дівиця?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация