Рубль 1723 року підробка і як відрізнити фальшивку і оригінал

  1. Як відрізнити оригінал від фальшивки?
  2. Гурт
  3. Рубль «Портрет в горностаєвій мантії» 1723 року

Були часи, коли шахраї виготовляли фальшиві царські гроші, які обманювали тільки недосвідченого новачка-колекціонера. Наукові відкриття і технічні вдосконалення йдуть вперед не тільки заради розвитку прогресу, але і для фальсифікації цінної старовини. Стає важче і важче відрізнити справжній царський рубль від якісної підробки.

Під час правління Петра I карбування грошей змінювалася неодноразово. Самодержець, подорожуючи по Європі, знайомився зі способами виготовлення монет різних країн. Як і багато інших нововведень, він привіз сучасні тоді технології додому. У вісімнадцятому столітті народ не любив «дорогі» гроші, користуючись частіше мідними. Перший петровський срібний рубль побачив світ 1704 році.


Золоті червінці вивозилося в величезних кількостях за межі Російської імперії іноземними купцями. Щоб припинити відтік золотого запасу, Петро I звелів друкувати срібні рублі. Було завезено обладнання, Санкт-Петербург відкрив новий монетний двір. Перший, і єдиний такий двір, працював в Москві. У різні роки використовувалися різні форми, зображення на аверсі та реверсі царських грошових знаків. Змінювалися написи і гурти. Тому досить складно зараз відрізнити раритет від підробки.

Як відрізнити оригінал від фальшивки?

Фальшивки з'явилися одночасно з оригіналами. Передбачалися серйозні покарання за фальшивомонетництво, але сміливці знаходилися в усі віки і часи. Старі підробки дуже високо цінуються серед колекціонерів. Вони набагато дешевше справжніх, а й за них дають високу ціну.
Є вироби, на які, кинувши один погляд, відразу розпізнаєш підробку. Але існують справжні витвори мистецтва, над визначенням автентичності яких напружено працюють серйозні експерти.

Відео 1 рубль 1723 року. російська імперія

Сучасні підробки виготовляються «майстрами» двома способами:

  1. лиття в точні формочки, які самі зроблені за участю справжніх грошей;
  2. карбування по фальшивим штемпелем.

Є кілька методик, за допомогою яких визначають справжність.

  1. Перевірка магнітом. Підроблені рублі, як правило, роблять зі сталі з нанесенням тонкого шару срібла. Склад стали містить залізо. Якщо монета притягнула до магніту - це фальшивка. Подальші етапи перевірки можна не проводити.
  2. На цьому етапі ведуть виміри параметрів раритету. Вимірюють штангенциркулем діаметр, товщину. Зважування проводиться з точністю до сотих часток грама.
  3. Визначається проба срібла. Можна легко це зробити методом гідростатичного зважування.
  4. Подальша експертиза йде під мікроскопом. Це робиться з метою визначення невідповідності або відповідності зображень на досліджуваному матеріалі і свідомо справжньому стандарті.
  5. Визначаються ознаки фальсифікованої монети. Це роблять, звіряючи оригінал з представленим до експертизи зразком. Також робота виконується по фото, але тоді точність визначення набагато знижується. Якщо грошовий знак виготовлений методом карбування підробленими штемпелями, то достатньо порівняти його з еталоном.
  6. При виготовленні фальшивки литтям немає ніяких відмінностей із зразком, крім наступних:
  • неточне копіювання тонких деталей (волосся портрета);
  • сторонні опуклості на поверхні, не передбачені заводом;
  • плавний перехід поверхні цифр або букв до основного полю грошового знака, тоді як він зобов'язаний бути під прямим кутом;
  • відмінність стану поверхні портрета і поля монети - наприклад, портрет по нормативам матовий, а поле блискуче, пред'явлений рубль має всю поверхню матову;
  • невеликі раковини, що утворилися від бульбашок повітря при литті.

У будь-якому випадку за оцінкою достовірності краще звернутися до експерта.

Гурт

Часто при виготовленні фальшивок, шахраї не враховують особливості гурту (ребра). При правлінні Петра його часто міняли. Для того, щоб визначити справжність, необхідно розбиратися в історії виробництва грошей розглянутого періоду. Наприклад, при звіряння пропонованої монети з еталоном зіставляють:

- чи є повний збіг написи на гурті у обох зразків;
- однакові чи у них кут нахилу насічки, відстань між насічками;
- ідентично чи розташування сітчастих малюнків, їх нахил.

Були часи, коли шахраї виготовляли фальшиві царські гроші, які обманювали тільки недосвідченого новачка-колекціонера

Гурт монети

Але навіть в один час, на одному монетному дворі карбувалися гроші з различающимися гуртами. Наприклад, шнуровідний малюнок при підробках підміняється звичайною рискою, виконаної токарним верстатом. Здебільшого підробки визначаються саме за станом ребра (гурту), насічок на ньому.

Ще одним фактором при визначенні справжності є зважування. Однак, порівнювати вагу потрібно не з виробничими нормативами року випуску, а з реальною вагою раритетів того часу, коли вони карбувалися. Тому що, незважаючи на контроль, навіть золоті гроші випускалися з істотними відхиленнями від норм, до 20%. Тому, якщо маса відрізняється парою - трійкою грамів, то це не говорить про стовідсоткову підробці. Тут потрібно враховувати, що тільки до другої половини ХIX століття встановлений жорсткий контроль при карбуванні царських грошей.

Рубль «Портрет в горностаєвій мантії» 1723 року

Монета виготовлена ​​гравером Осипом Калашниковим, про що говорять літери «ОК» на лінії обріза. Петро зображений в накинутій на плечі мантії з горностаями і орденом Святого Андрія Первозванного. На рублі може бути зображений Андріївський хрест. Але також зустрічаються екземпляри, де цього малюнка немає.


Але також зустрічаються екземпляри, де цього малюнка немає

Аверс монети «Портрет в горностаєвій мантії» 1723 року

Різниться чотири типи лицьового боку раритету. Так як Петро збирався відкривати монетний двір в Петербурзі, грошовий знак завчасно забезпечили написом «Російський рубль Московського двору». Нумізмати називають її «тігровік».

Технічні характеристики:

  • проба срібла 728;
  • вага 28,44 г;
  • діаметр монети 40 - 41 мм.

Реверс монети «Портрет в горностаєвій мантії» 1723 року

Випущено було більше п'яти мільйонів таких грошей. Для визначення достовірності рубля петровської епохи, слід звернутися до професіоналів. Тому що викарбовано багато різновидів і без специфічних знань предмета, зробити це практично неможливо.

Як відрізнити оригінал від фальшивки?
Як відрізнити оригінал від фальшивки?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация