Рух по односторонній дорозі в зустрічному напрямку

Телефонуйте: 8 (495) 979-03-21 / 8 ( 495) 943-06-95   Останнім часом на дорогах великих міст все частіше з'являється знак Виїзд заборонений, який отримав в народі назву цегла

Телефонуйте: 8 (495) 979-03-21 / 8 ( 495) 943-06-95

Останнім часом на дорогах великих міст все частіше з'являється знак "Виїзд заборонений", який отримав в народі назву "цегла". Пов'язано це в першу чергу з тим, що дороги, на яких до цього було двосторонній рух, за рішенням відповідних органів виконавчої влади з метою їх розвантаження отримують статус односторонніх.

Намічена тенденція до збільшення вулиць з одностороннім рухом вимагає від водіїв підвищеної уваги. Найменша неуважність автолюбителя, що призвела рух "під цеглу", може закінчитися позбавленням прав.

Так, відповідно до частини 3 статті 12.16 Кодексу про адміністративні правопорушення (КпАП) РФ рух у зустрічному напрямку по дорозі з одностороннім рухом тягне за собою накладення адміністративного штрафу в розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від чотирьох до шести місяців. Дане порушення не варто плутати з тим, коли водій здійснює рух в зустрічному напрямку по зустрічній смузі , В даній статті мова піде про односторонні дорогах і рух в зустрічному напрямку по ним.

У 2013 році вступили в силу поправки, згідно з якими повторне рух у зустрічному напрямку по односторонній дорозі карається позбавлення прав на термін один рік.

За рух в зустрічному напрямку по односторонній дорозі передбачена відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 5000 рублів або позбавлення прав на термін від чотирьох до шести місяців (частина 3 статті 12.16 Кодексу про адміністративні правопорушення РФ).

За повторне рух у зустрічному напрямку по односторонній дорозі передбачена відповідальність у вигляді позбавлення прав строком на один рік (частина 3.1 статті 12.16 Кодексу про адміністративні правопорушення РФ).

Статус односторонньої дороги визначають відповідні знаки особливих розпоряджень, заборона ж для в'їзду на односторонню дорогу найчастіше встановлює дорожній знак "В'їзд заборонено". Таким чином, проїзд під "цеглину", при наявності за даними знаком одностороннього руху, може закінчитися для водія залученням до адміністративної відповідальності.

При цьому посилання водія на те, що проїзд під знак "цеглина" був ненавмисним, наприклад, був викликаний вказівками встановленого в машині навігатора або зовсім недавньої установкою порушеного знака "В'їзд заборонено", чи допоможуть водієві уникнути адміністративної відповідальності за ч.3 ст. 12.26 КоАП РФ.

Так, КоАП РФ встановлює для правопорушників відповідальність не тільки за умисні правопорушення, а й за правопорушення, вчинені з необережності. Адміністративне правопорушення визнається вчиненим з необережності, якщо особа, яка його вчинила, не передбачала можливості настання таких наслідків, хоча повинна була і могла їх передбачити.

Відповідно до Правил дорожнього руху РФ, водій транспортного засобу зобов'язаний знати і дотримуватися що відносяться до нього дорожні знаки. Таким чином, виїзд на односторонній рух по необережності, наприклад, коли водій не помітив відповідного знака, не звільняє його від адміністративної відповідальності. Необережне вчинення правопорушення може лише бути визнано судом пом'якшувальною відповідальність обставиною.

Тим часом, варто враховувати, що дорожній знак «В'їзд заборонено» (цегла) відповідно до ГОСТ Р 52289-2004 встановлюється не тільки там, де є односторонній рух, а й в деяких інших випадках. Так, зокрема, вказаний знак може перебувати на дорозі для організації роздільних в'їзду і виїзду на майданчиках для стоянки транспортних засобів, майданчиках відпочинку, автозаправних станціях і т.п. В даному випадку за порушення знака «цеглина» водій не повинен нести відповідальність за ч.3 ст. 12.16 КоАП РФ.

Виїхати на односторонньо рух водій може при порушенні будь-якого іншого дорожнього знака, що вказує на наявність одностороннього руху зі зустрічного водієві напрямки. Правила дорожнього руху містять достатню кількість дорожніх знаків, які можуть вказувати водієві на односторонній рух. При порушенні будь-якого з цих знаків водієві може загрожувати позбавлення водійського посвідчення.

Однак нормальний інспектором ДПС автовласникові знак повинен відповідати вимогам ГОСТ, а також правилам дорожнього руху. Зокрема, в силу ГОСТ Р 52289-2004, відстань видимості будь-якого дорожнього знака повинна бути не менше 100 метрів. Знаки встановлюють праворуч від проїжджої частини або над нею. ГОСТ визначає також порядок установки знаків щодо проїжджої частини, відстань від нижнього краю знака до поверхні дорожнього покриття, відстань між найближчими краями сусідніх знаків, розміщених на одній опорі, а також інші правила установки дорожніх знаків.

На практиці виникають ситуації, при яких позначають односторонній рух дорожні знаки приховані листям або іншими об'єктами, а також встановлені в непередбачених для цього ГОСТом місцях. У таких випадках водій не повинен нести відповідальності за наслідки своїх діянь, в тому числі і за рух в зустрічному напрямку по односторонній дорозі, оскільки він не має можливості визначити наявність заборони для руху свого транспортного засобу.

Помилкове тлумачення нормативних актів, а також ігнорування вимог ГОСТу інспекторами ДПС може призвести до необґрунтованого складання відносно водіїв транспортних засобів протоколів по ч.3 ст. 12.16 КоАП РФ за рух в зустрічному напрямку по дорозі з одностороннім рухом.

У разі звинувачення в подібному правопорушення, водію може знадобитися допомога Автоюрист в суді, якого він за законом має право залучити в якості свого захисника. І тут важливо звернутися до вузькоспеціалізованого професіоналу, який має досвід позитивного рішення в суді саме даної категорії справ.

Позбавляю прав за проїзд "під цеглу"? Юристи Центру захисту прав автовласників «АвтоСуд» готові запропонувати Вам свій захист в суді при звинуваченні за ч.3 ст. 12.16 КоАП РФ. Ми накопичили достатній для надання кваліфікованої допомоги досвід участі в судах по даній категорії справ, знаємо як припинити виробництво або переконати суддю призначити штраф замість позбавлення прав за виїзд на односторонній рух. Наші фахівці успішно допомагають залишитися з правами автолюбителям, які залучаються до адміністративної відповідальності за дане порушення, з тих пір, коли ще за рух в зустрічному напрямку адміністративним кодексом не було передбачено покарання у вигляді штрафу, а передбачена була лише одна санкція - позбавлення права керування транспортним засобом .

Позбавляю прав за проїзд "під цеглу"?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация