Рух Землі по орбіті навколо Сонця

  1. Планети Сонячної системи
  2. Періоди обертання планет навколо Сонця
  3. Шляхи, якими обертаються планети навколо Сонця
  4. Відстань Землі від Сонця
  5. Шлях Землі по орбіті
  1. Головна
  2. Астрономія
  3. Рух Землі по орбіті навколо Сонця
  4. Земля

    робить не тільки добове обертальний рух навколо осі (докладніше: Вчені про обертання Землі ), А має ще поступальним рухом по своїй орбіті навколо Сонця, разом з іншими планетами чого ми, проте, не помічаємо. робить не тільки добове обертальний рух навколо осі (докладніше:   Вчені про обертання Землі   ), А має ще поступальним рухом по своїй орбіті навколо Сонця, разом з іншими планетами чого ми, проте, не помічаємо Земля навколо сонця. Нам здається, що Земля знаходиться в нерухомому стані, а Сонце обертається навколо неї. Щоб найбільш наочно уявити Земля обертається навколо Сонця , Уявіть, що ваш корабель кинув якір і встав на рейд біля якогось портового міста. Ви спустили шлюпку і пішли в гирлі невеликої річки. Варто ясна і тиха погода. Шлюпка мчить по водній гладі, і здається, що берега річки швидко біжать вам назустріч, а шлюпка стоїть нерухомо. Ось такий же нерухомою люди раніше вважали Землю, спостерігаючи здається рух Сонця по зодіакальним сузір'ям.

    Планети Сонячної системи

    Всього в сонячній системі відомо дев'ять великих планет: Меркурій, Венера, Земля, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун і Плутон. Власного світла планети не мають, і якщо іноді ми спостерігаємо їх у вигляді дуже яскравих зірок, то це тому, що вони відбивають падаюче на них світло Сонця. Всього в сонячній системі відомо дев'ять великих планет: Меркурій, Венера, Земля, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун і Плутон Планети переміщаються по небу між зірками, чому їх і назвали планетами, тобто «блукаючими світилами».

    Періоди обертання планет навколо Сонця

    Швидкості і періоди обертання планет навколо Сонця різні в залежності від їх відстані до Сонця. Планети, ближчі до Сонця, обертаються з більшою швидкістю і здійснюють свої шлях навколо нього в значно більш короткі проміжки часу, ніж планети, що знаходяться далі від Сонця. Так, наприклад, Меркурій - найближча до Сонця планета - робить свій шлях навколо Сонця всього лише в 88 діб. Плутон, що знаходиться в порівнянні з усіма іншими відомими нам планетами на самому далекій відстані від Сонця, - в 249 земних років.

    Шляхи, якими обертаються планети навколо Сонця

    Шляхи, якими обертаються планети навколо Сонця,

    називаються їх орбітами. Орбіти планет являють собою еліпси, або витягнуті окружності. Вперше це довів геніальний математик і астроном Йоганн Кеплер. Ступінь витягнутості планетних орбіт різна і порівняно невелика. Найбільшою видовженістю мають орбіти Меркурія і Плутона. Що стосується земної орбіти, то можна сказати, що вона майже не відрізняється від кола. Еліпс неважко намалювати. Візьмемо невеликої довжини нитка і зв'яжемо її кінці між собою. Одягнемо цю нитку на дві шпильки, увіткнені в аркуш паперу, щільно лежить на столі, одна від одної на відстані, трохи меншому половини всієї нитки. Натягнемо олівцем нитку і, зберігаючи її в цьому положенні, проведемо їм по аркушу паперу, який лежить на столі. Вийде еліпс. Точки, в які встромлено шпильки, називаються фокусами. Сонце знаходиться в одному з фокусів еліпсів орбіт Землі і всіх інших планет сонячної системи. Фокуси планетних орбіт знаходяться дуже близько до центрів еліпсів, які лежать якраз посередині між фокусами.

    Відстань Землі від Сонця

    Середня відстань Землі від Сонця становить близько 150 мільйонів кілометрів. Це відстань майже в 3750 разів перевищує довжину окружності земного екватора. Щоб подолати відстань від Землі до Сонця, потяг, що рухається зі швидкістю 50 кілометрів на годину, повинен йти без зупинок близько 350 років. Навіть на літаку, що летить зі швидкістю близько 350 кілометрів на годину, нам треба було б 50 років, щоб долетіти до Сонця. Повний оберт навколо Сонця Земля робить за рік, точніше в 365 ¼ доби. У цей час наша планета покриває в світовому просторі відстань близько 900 мільйонів кілометрів. Понад 20 тисяч років повинен безупинно йти пішохід, проходячи за кожну годину 5 кілометрів, щоб пройти цю відстань. Літаку, що летить зі швидкістю 350 кілометрів на годину, було б близько 300 років, щоб зробити безпосадочний переліт на відстань, рівну річному шляху нашої Землі. Кожну секунду Земля переміщується по своїй орбіті майже на 30 кілометрів. О першій годині вона проходить шлях близько 108 тисяч кілометрів. Уявляєте тепер собі, наскільки великий річний шлях Землі і з якою величезною швидкістю вона мчить в безмежних світових просторах. Ми, постійні земні пасажири, не відчуваємо ні струсів, ні будь-яких інших незручностей у свою подорож по Всесвіту на цьому «кораблі». Нам не страшна безодня, що нас оточує, - ми міцно влаштувалися на нашій Землі. Якби ми могли створити такий літаючий снаряд, швидкість польоту якого дорівнювала б швидкості руху Землі уздовж своєї орбіти або хоча б навіть 11 - 12 кілометрів на секунду, то цей снаряд при першому ж своєму польоті покинув би Землю і, подолавши силу її тяжіння, назавжди зник би від наших поглядів в безмежному світовому просторі. Якби ми мали таку гармату, снаряди якою володіли б швидкістю польоту близько 9 кілометрів в секунду, то ці снаряди перетворилися б у вічних супутників нашої планети, вони вічно кружляли б навколо Землі і ніяк не могли б ні полетіти далеко в космічний простір, ні впасти на землю.

    Шлях Землі по орбіті

    Земля рухається по своїй орбіті навколо Сонця не з однаковою швидкістю. Чим ближче вона знаходиться до Сонця, тим більше її швидкість, і, навпаки - з видаленням від Сонця її швидкість зменшується. У точці Офелія (точка на земній орбіті, яка найдалі знаходиться від Сонця), швидкість руху Землі найменша, а в точці перигелію (точка на земній орбіті, яка знаходиться найближче до Сонця) - найбільша.

    Рейтинг: 0/5 - 0 голосів

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация