Рукопашний бій спецназу ГРУ - навчальні матеріали. (Частина 2)

Нерозв'язна проблема - це просте питання, над яким ми занадто довго думали

Нерозв'язна проблема - це просте питання, над яким ми занадто довго думали.

(Теткоракс)

«... нездатність відчувати повагу - небезпечна хвороба нашої цивілізації. Наукове мислення, не заснований на досить широких знаннях, свого роду половинчаста наукова підготовка, веде до втрати поваги до спадкоємною традиціям. »

(Конрад Лоренц)

В одній з попередніх статей були розглянуті різноманітні системи рукопашного бою, які або передбачаються для вивчення спецпідрозділам, або практикуються спецпідрозділами, або створені людьми котрі служили в спецпідрозділах - тобто системи під таким собі брендом «Спецназ ГРУ, ФСБ, КДБ» - в даній статті буде розглянуто питання все-таки яким же чином насправді спецпідрозділу вивчають цей самий - рукопашний бой.Ітак, цікавих відео про армійський рукопашний бій - розповідає Петро Дронов - заступник командира розвідгрупи СпН ГРУ ( в запасі) - в принципі дуже популярно і дохідливо розповідає про рукопашний бій для спецназу ГРУ. (Теж людина - використовує в підготовці якісь свої ідеї в підготовці до рукопашного бою - і прямо визнає - ніякої загальної системи рукопашного бою в російській армії не існує - і пояснює чому. Людина розповідає як би зсередини - з точки зору інструктора з рукопашного бою спецназу ГРУ) з іншого боку - цікавий така людина - цей Петро Дронов - таких не часто показують по телевізору - з « світлих людей »- які випромінюють якусь позитивну енергетику.

Ті самі «показухи» про які згадує Петро Дронов - показові виступи бійців спецпідрозділів (автобус, цікаво підривають просто вщент - якійсь палицею). Мабуть після подібних демонстрацій, у недосвідченого людини і створюється враження що спецпідрозділи мають якусь супер-системою рукопашного бою. Але насправді це не більше ніж показові виступи - не мають ніякого відношення до реальності - навіть не для публіки а для «начальства» - вибрані найефектніші прийоми, найцікавіші і захоплюючі сцени - і всі задоволені.

Тренування Спецназа в спортзалі - на камеру - теж показові виступи - по всій видимості для якогось начальства. І той же набір стандартних прийомів. Це так би мовити «парадна» сторона в підготовці спецпідрозділів - показувати найефектніше - причому, цікаво покази техніки рукопашного бою присутні практично завжди - таких показових виступах. Практично на рівні підсвідомості зрозуміло - що хороший спецназівець просто таки повинен вміти добре битися - і відповідно саме це вміння найбільш часто і демонструється на подібних показових виступах. І за великим рахунком в цьому є сенс - навіть і не в тому щоб вступити в рукопашний бій на полі бою - немає, думаю сенс в самих тренуваннях з рукопашного бою - як в відмінному, і чомусь аж єдиному ізасобами для «вироблення» бойового духу. Тому не дивлячись на очевидну архаїчність бою без зброї, не дивлячись на те що немає ніякої системи рукопашного бою, спецпідрозділу і продовжують практикувати бойові мистецтва-це на самому неперевершене засіб підготовки для такого бійця, як боєць спеціальних підрозділів.

І насправді тренування бійців спецпідрозділів проходять - самим звичайним чином - як і у всіх людей.

Навчання співробітників МВС рукопашного бою - звичайна розминка і загальнофізичні вправи і потім відпрацювання різноманітних прийомів заснованих на больових впливах на руки. Але є досить цікаві моменти - це досить оригінальні переходи на больові впливу на суглоби рук - видно інструктор підходить до своїх обов'язків дуже відповідально і дійсно намагається навчити людей - не якимось формальним прийомам - а дійсно технікам які можуть спрацювати в реальності.

Підготовка з рукопашного бою спецназу ФСКН - знову семінар, від якогось ЦСпУР «ГРИФ» (Центр спеціальної навчальної роботи «ГРИФ») - причому в своєму спортивному залі (на попередньому відео до речі, так само тренування проводиться в ЦСпУР «ГРИФ» - тобто це як би насправді такий бізнес - організація тренувань для співробітників силових структур від ТОВ Центр спеціальної навчальної роботи «ГРИФ» - з погодинною оплатою - від одного разу на тиждень - з наданням приміщення для занять, інструктора, обладнання, роздягалень і душових. (Прийнято так, в МВ Д - «Спортдень» називається, ну або якось так.)

Ось власне і сам ЦСпУР «ГРИФ»

Навчання рукопашному бою в прикордонних військах або точніше в прикордонному інституті ФСБ РФ - те ж саме бойове самбо і рукопашний бій. Тобто саме ці курсанти яких і готує викладач з рукопашного бою Юрій Ткач і понесуть цю техніку рукопашного бою безпосередньо в прикордонні війська. (Але тут слід враховувати відмінна техніка курсантів прикордонного інституту - результат як мінімум двох - трьох років занять рукопашним боєм)

Але при цьому потрібно розуміти що тренування з рукопашного бою не є чимось то визначальним в підготовці спецпідрозділів - очевидно що час обмежений і воно також необхідно для вивчення і більш ефективних способів ураження противника.

Тренування бійців СОБР зі зброєю - в принципі це навіть ще важливіше для бійців спеціальних підрозділів - володіння вогнепальною зброєю. (Хоча, цікаве спостереження - наскільки реалістичним є подібне навчання володінню вогнепальною зброєю - чи можливо таке що за рівнем це навчання дорівнює навчання рукопашним боєм? Може бути так само як і тренування зі зброєю, службовці силових структур сприймають і тренування з рукопашного бою - повністю довіритися інструктору.)

Тренування спецназу в лісистій місцевості - видно що навіть і на тренуванні, ні про яке використанні прийомів рукопашного бою мова взагалі не йде - це скоріше в бойовиках можна вискочити непомітно з кущів і придушити ворога. В реальності все буде приблизно так. (Тому може і не приділяється уваги вивченню рукопашного бою в спецпідрозділах - за елементарної непотрібністю. Потрібні просто інші якості, інші способи ведення бою - а рукопашний бій може і заважати.)

Тренування спецназу ФСБ - так би мовити максимально наближені до бойових умов - і знову переміщення групою стрілянина, знову переміщення і знову стрілянина. Весь сенс тут що бій веде саме група - тобто люди зі зброєю, що прикривають один одного - і ситуації коли знадобитися знання прийомів рукопашного бою не те що малоймовірні, вони не можуть виникнути - у кого небудь зброю та й залишиться - і тому краще приділити увагу саме стрілецької підготовки, причому стрілецької підготовки при діях в групі. Потрібно розуміти це підготовка до ведення бою сучасними засобами, не за допомогою кулаків, що не камінням і палицями, які не мечами, а найсучаснішими видами стрілецької зброї. Тому напевно рукопашний бій - це не те що додатковий засіб для ураження противника - це в системі підготовки спецназу - не більше ніж один із засобів виховання морально-вольових якостей. Які відповідно можна виховувати і іншими, більш ефективними способами. Або взагалі відразу відбирати людей свідомо володіють цими якостями - що в іншому як правило і відбувається в подібних структурах. Причому, як можна побачити нижче - в кілька етапів. Ця система не для кожної окремої людини - це дійсно силова структура - не розраховуйте на якісь там емпіричні навички рукопашного бою.

Тренування спецназу ФСБ і МВС частина 1

Тренування спецназу ФСБ і МВС частина 2

Тренування спецназу Курганінського СОБР - те ж саме переміщення в групі і стрілянина і так в різноманітних варіаціях і з різноманітними видами зброї.

Тренування групи бригади спецназу Західного військового округу - і знову стрілянина, стрілянина і стрілянина з різних видів зброї - простіше вбити людину на відстані та й все. І саме відпрацюванню таких способів вбивств присвятити основний час підготовки. Ну один не потрапить - все одно як зазвичай в бою діє злагоджена група бійців.

Тобто за великим рахунком навіщо людині вчитися битися коли у нього є автоматичну вогнепальну зброю. (Загальновідомий випадок за який в 2005 р лейтенант швейцарської армії удостоївся премії Дарвіна , Історія була така:

На початку січня 2005 року в Швейцарії йшла перший тиждень курсів підвищення кваліфікації в поводженні зі зброєю. Швейцарське армійський підрозділ гренадерів 20/5 щойно закінчило вправлятися в стрільбі. Намічався перерву, і інструктор зі стрільби наказав солдатам опустити зброю і замкнути запобіжники. 24-річний лейтенант, який очолював підрозділ, в цей момент вирішив нагадати «салага», що ніколи не можна розслаблятися. Діставши багнет-ніж, він кинувся на одного солдата. Але хлопчина виявився не промах, до того ж тоді вони тренували навички швидкої напоготові до стрільби. Молодий гренадер злякався злючого лейтенанта з ножем, миттю смикнув запобіжну засувку і пальнув у офіцера.)

Але і звичайно в силових структурах все-таки рукопашного бою приділяється увага - як засобу розвитку морально-вольових якостей, кожного окремого бійця - і тут цілком розумно рукопашна підготовка виражається не в якійсь практикується системі рукопашного бою - а в регулярних змаганнях - до яких і необхідно періодично готуватися - в цьому є глибокий сенс - в цих змаганнях з рукопашного бою, по самбо, по дзю-до - саме необхідність підготовки - будь-яка буде використана система рукопашного бою або які п іеми - важливо перемогти. І цього виявляється для реальних умов цілком достатньо. Не потрібно виявляється ніякої системи - потрібно проводити змагання між підрозділами - а люди цілком розумно і виберуть найкращий, більш того при подібному підході рукопашна підготовка-ніколи не зійде нанівець.

Рукопашний бій - змагання бійців спецназу проти судових приставів - тобто судові пристави можуть в разі чого стягнути борги і з бійців спецназу.

Змагання по армійському рукопашного бою Спецназ ГРУ проти краповий берет (але це звичайно невідомо наскільки це як бійці спецназу ГРУ або крапові берети - але «нарізка» яскравих моментів зі змагань з рукопашного бою досить цікава: поєднання ударної техніки та кидків - в змаганнях з рукопашного бою - так швидше краще було б назвати це відео)

Змагання з рукопашного бою Спецназа Внутрішніх військ МВС Росії - така ось техніка рукопашного бою - незрозуміло що - але насправді вона приблизно така і буде якщо попередньо поприседать з рюкзаком - і це люди ще помірні «дали» попередні навантаження. Але в реальності так адже і буде вестися рукопашний бій - після значної попередньої фізичної, а може бути і психологічного навантаження.

Спецназ - рукопашний бій при здачі на краповий берет - тут система дещо інша - послідовні сутички з кількома противниками - причому по всій видимості кожний наступний раз суперник «ставиться» більш досвідчений. Тобто в будь-якому випадку - основний упор в подібних «здача» спрямований на ведення бою на тлі сильного фізичного стомлення.

І ще одна «здача» з рукопашного бою на краповий берет - просто виклав якийсь чоловік в мережу - рукопашний бій з різними супротивниками - протягом 15 хвилин - безперервно - здавалося б не багато - 5 раундів по 3 хвилини - але ось це ось « безперервно »змінює все.

Ще рукопашні бої на здачі на краповий берет - тобто можна сказати що подібні «випробування» рукопашним боєм в спеціальних підрозділах носять масовий характер - і є одним з ключових елементів перевірки спецназівця. (Але тут найцікавіше з точки зору бойових мистецтв звичайно ж техніка ведення рукопашного бою - здавалося б незрозуміло що - але саме так і буває насправді - за великим рахунком це і є так звана «людська техніка» бою без зброї - яка відмінно проявляється в умовах сильного фізичного стомлення практично у всіх людей - і думаю весь сенс занять рукопашним боєм і зводиться до освоєння та управління технікою саме в таких умовах.)

Але найцікавіше це звичайно ж система відбору в спеціальні підрозділи - саме вона думаю і дозволяє вибирати «потрібних» з точки зору морально-вольових і фізичних якостей - людей. Це звичайно ж знамениті - «здачі» - включають в себе цілий комплекс «перевірок» починаючи від підкочування під бронетранспортер і бігу по пересіченій місцевості в повній бойовій викладці і закінчуючи якраз рукопашним боєм - якраз на тлі сильної фізичної втоми. Причому по всій видимості ці здачі винахід російського періоду - в чиюсь «світлу» голову прийшла ідея поєднати всі елементи підготовки воєдино - і таким чином відсіяти слабких бійців.

1-е Всеросійські випробування спецназу ФСВП на право носіння крапового берета - знову біг в повному викладенні, подолання перешкод - і нарешті рукопашний бій. (А от насправді без рукопашного бою було якось і не так)

І ще Всеросійські випробування спецназу ФСВП на право носіння крапового берета - структура випробувань незмінна.

Здача на Чорний Бере співробітників МВС - тут така ж структура: марш кидок в повній амуніції вагою 20 кг, перевірка зброї, смуга перешкод, і в кінці як то кажуть в ролику - найскладніше випробування - поєдинки - претендент повинен витримати три хвилини контактного бою з трьома суперниками.

Спецназ МВС боротьба за краповий берет - з 42 претендентів до фінального етапу тільки 6 дійшли фінішу. (В сенсі тільки шестеро змогли подолати марш-кидком 72 км. - суворо.) І «апофеоз випробувань» - знову звичайно ж рукопашний бій. У цьому є якийсь військовий сенс - в випробуваннях - рукопашний бій - без нього виходить і випробування, що не випробування. Дев'ять хвилин повного контакту - з «свіжими» невпинно бійцями. (І виявляється подібні випробування проводять тільки в спеціальних підрозділах Росії і Казахстану - і більше ніде. Так що ось така ефективність цієї система підготовки - яка до того ж прихована від сторонніх очей, своїм так сказати, глибоким змістом)

І ще Всеросійська здача на краповий берет 2015 - тобто це, так би мовити захід стає вже масовим - у всій Росії одночасно проводять такі випробування зараз - і обов'язковий елемент рукопашний бій. І не потрібно ніяких систем - люди самі виберуть найкращий і підготуються як треба - в цьому напевно і є сенс справжньої, реальної Системи рукопашного бою Спецназа ГРУ - воїн повинен вистояти в рукопашному бою - а як він це зробить - не важливо - але він повинен знати випробування рукопашним боєм обов'язково будуть.

Ще випробування на чорний берет - романтика. Але схема випробувань залишається колишньою - марш кидок, смуга перешкод, рукопашний бій - і все чорний берет твій.

Ще відео про «здачу» на краповий берет - починається цікаво - в селі якомусь что-ли, гуси плавають навколо. І знову в кінці жорсткий рукопашний бій - на основі боксерської техніки - проти «свіжих» суперників.

І ще відео про здачу на «краповий берет» і знову - «нарешті останнє випробування - спаринг 12 хвилин проти 4 суперників, двоє з яких інструктори" краповиків "вступають в бій з" свіжими силами ", психологічно це напевно самий складний етап і для випробовуваних і для глядачів ... »Але в цьому відео бійці здають ще і« гімнастику »і« показові групові виступи »- тобто в деяких частинах система здачі чи то не до кінця відточена, чи то - люди шукають ще щось нове.

Загін спецназу «Омега» елітний підрозділ УФСІН Хакасії - спеціалізація - придушення бунтів в колоніях і в'язницях - і відповідно особливі вимоги до психологічної підготовки.

Найбільш же оригінальною і по справжньому цілеспрямованої і навіть можна сказати творчої мені здалася система підготовки з рукопашного бою чеченського спецпідрозділу СОБР «Терек» - зрозуміло що загін зібраний недавно (в 2013 р) - і очевидно з колишніх спортсменів-єдиноборців. Тому і упор робиться на рукопашний бій - на відпрацювання прийомів і техніки. При цьому впадає в очі - підготовка якась сучасна что-ли - «європейська» можна сказати, видно запрошені кращі інструктори, сам Рамзан Кадиров проводить заняття з рукопашного бою - вважаючи що саме рукопашний бій і є найважливішим елементом підготовки бійця спеціального призначення. І при цьому видно - ще не беруться проводити «здачі» обмежуючись віджиманнями і вправами для преса - спортивна швидше спрямованість підготовки в СОБР «Терек».

Рамзан Кадиров проводить майстер-клас по ударній техніці. Дуже серйозний упор на бойові мистецтва - і теж рукопашний бій є поєднанням боксерської і борцівський технік.

Очевидним є з одного боку упор серйозне фізичне і рукопашну підготовку, а з іншого залучення людей не те що мають навички ведення рукопашного бою, а прямо - спортсменів різних видів єдиноборств.

Більш того запрошуються різні майстри бойових мистецтв - подивитися і себе показати - що говорити - елітний підрозділ - до якого відповідно і особливу увагу - Глави Чеченської Республіки.

Таким чином, можна сказати що російські спеціальні підрозділи всі таки мають свою систему підготовки з рукопашного бою - більш того систему досить унікальну побудовану на принципах індивідуальної підготовки до перевірки. Є певний іспит причому як правило досить - який і повинен пройти кожен співробітник спецпідрозділів - і дуже серйозний мотив - отримання унікального відзнаки, який за визначенням може відкрити для людини досить значні можливості кар'єрного росту.

Тому-то і стає неважливим яка буде використана при здачі іспиту система рукопашного бою - головне скласти цей іспит. Причому упор на іспиті робиться на розвиток фізичних і морально-вольових якостей бійця - будь-яка буде використана техніка бігу, стрільби або рукопашного бою - важливо щоб боєць здав іспит. Тобто можна сказати що основна мета підготовки спецназівця - підготувати воїна, здатного вести бойові дії в будь-яких умовах. І рукопашного бою в даній системі підготовки відводиться почесна роль - формувати морально-вольові якості бійця. І НЕ более того.

Далі буде...

Попередня стаття: Рукопашний бой спецназу ГРУ - навчальні матеріали. (Частина 1)

Наступна стаття: Рукопашний бой спецназу ГРУ - навчальні матеріали. (Частина 3)

Схожі статті

Хоча, цікаве спостереження - наскільки реалістичним є подібне навчання володінню вогнепальною зброєю - чи можливо таке що за рівнем це навчання дорівнює навчання рукопашним боєм?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация