Русский стиль (бойове мистецтво)

  1. Історія
  2. Русский стиль сьогодні

Русский стиль Дата заснування:

[Уточнити]

Країна:

Росія Росія

Штаб-квартира:

[Уточнити]

засновник:

Володимир Спірідонов

Місце створення:

[Уточнити]

Родоначальних БІ:

[Уточнити]

Похідні БІ:

[Уточнити]

Відомі послідовники:

Іван Лебедєв, Ніл Ознобішин, Олексій Кадочников , Сергій Тищенко

«Російський стиль» - збірна назва національних видів російського рукопашного бою. Ділиться на «старі» (кулачний бій, боротьба всхватку, боротьба невсхватку, сцеплялка-звалище [Джерело не вказано 922 дня] ) І «нові» (системи Івана Лебедєва, В. С. Ощепкова, В. А. Спиридонова, Коронадского-Яковлєва, Нілу Ознобишина оперативне карате і рукопашний бій - Самойлов В.І, Маряшін Ю. У., Травників А. І.) і т. д.

Також термін Русский стиль стосовно бойових мистецтв і рукопашного бою означає напрямки російських єдиноборств, такі як слов'яно-горицкая боротьба , Товариські (північно-західна) буза , Козачий бій, система РОСС (Російська Вітчизняна Система Самозахисту) і інші стилі, які є самостійними по техніці, але об'єднані походженням.

Основним фундаментом шкіл РС є історичні російські військові і православні традиції, багатовіковий досвід підготовки захисників Вітчизни від часів Давньої Русі до наших днів. Під поняттям «російське» мається на увазі бойове мистецтво, яке народилося задовго до появи Київської Русі. Зародившись, як засіб необхідної самозахисту волелюбного народу, мистецтво рукопашного бою удосконалювалося в бойових княжих дружинах, пройшло загартування Льодового побоїща і Куликовської битви.

Історія

Історія російського стилю складна і заплутана, багато в чому завдяки тому, що відсутні документи, що підтверджують історичну спорідненість сучасних російських систем і т. Н. «Древніх» стилів. Є думка, що в X столітті кулачні бої були заборонені церквою. Всі нині існуючі документи зазвичай розповідають тільки про застосування російської бою, але немає детальних описів його техніки. Тобто ми точно не знаємо, яким був російський бій в минулому, тому багато фахівців упевнені, що спроби його реставрації зводяться до створення сучасних систем, які увібрали в себе досвід не тільки російських богатирів. Проте Русский стиль - напрямок практично не має в світі аналогів, як наслідок, сприймається як саме російське бойове мистецтво.

Поряд з жорсткими системами в рамках бойового розділу самбо існувала й інша система самозахисту - Володимира Спиридонова . На відміну від інших основоположників самбо - Ощепкова , Харлампиева - ця людина не володів богатирським здоров'ям. Навпаки, отримавши важке поранення, Спиридонов був змушений робити ставку на техніку і спритність, а не на грубу фізичну силу.

Система Спиридонова багато в чому нагадувала айкідо : Той же основний принцип не заважати противнику атакувати, а в певний момент нейтралізувати, використовуючи його ж власну силу. Ударна техніка при цьому не виключалася, але тактика поєдинку будувалася виключно від оборони (немає підтверджень цьому факту)

Для роботи по Спиридонову була характерна техніка, багато в чому запозичена з джиу-джитсу - жорстка, травмує робота проти суглобів.

Русский стиль сьогодні

Русский стиль швидко завоював популярність у вузьких колах, але визнання серед професіоналів отримав далеко не відразу. Офіційних змагань з російської бою практично не проводиться. Однак його представники виступають на міжвідомчих змаганнях, в змішаних стилях і т. П. Поширенню російського стилю бою допомагають і козачі Спільноти. Наприклад, змагатися можуть козачий коло і одна зі шкіл рукопашного бою.

Визначити Русский стиль можна по базовій техніці. З одного боку вона складається в наявності у людини певної м'якості, розслабленості. У РС потрібно відчувати силу, працювати з нею. Блоків - сила на силу, в Російському стилі практично немає. З іншого боку, для практично всіх напрямків РС характерна деяка беспріемность. На тренуваннях вправи відпрацьовуються зазвичай по кілька повторів (що характерно на надмалих швидкостях), потім йде наступну вправу. Це призводить до того, що у представників РС зазвичай немає будь-яких завчених шаблонів поведінки в бою. Є деякий стиль рухів, який у кожної людини напрацьовується свій.

Існує також «безконтактний бій» [Джерело не вказано 96 днів] . Багато, навіть серед професіоналів, ставляться до цього скептично. Безконтактний бій на заняттях поза збройних сил майже не вивчається в зв'язку з відсутністю таких фахівців.

На заняттях з російської бою увага також приділяється вивченню російської культури, історії, мистецтва поводження зі зброєю. У поняття зброї в «російською стилі» вкладається інший зміст.

Окремо слід розглядати самостійний напрям розвитку російських бойових мистецтв, відоме як оперативне карате і рукопашний бій КДБ СРСР - (Самойлов В.І, Маряшін Ю. У., Травників А. І.). Саме цей напрям найближче техніці Ощепкова і Спиридонова. Це напрямок розвивався в органах КДБ СРСР, і довгі роки була закрита від сторонніх.

Див. також

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация