Русский на Афоні Пантелеїмонів монастир / Організації / Патріархія.ru

Монастир св Монастир св. Пантелеймона розташований на березі невеликої бухти на південному заході Афонської гори між пристанню Дафні і монастирем Ксенофонт.

Перший російський монастир на Афоні був заснований за часів святого рівноапостольного князя Володимира і називався обителлю Богородиці Ксілургу. У другій половині XII ст., Внаслідок численності, братія переселилася в скит Нагорний Русик, а в кінці XVIII століття ченці переселилися на берег моря в обитель з храмом Вознесіння Господнього на місці нинішнього Пантелеймонова монастиря.

У XVIII ст. монастир перейшов до греків. Повернення російських ченців почалося в 30-і рр. XIX ст. Розквіт обителі припадає на кінець XIX - початок XX ст. У 1912 р братія монастиря налічувала до 1800 чоловік. Після революції, внаслідок розриву зв'язків з Росією і систематичного витіснення російських зі Святої Гори, чисельність братії стала швидко скорочуватися. В кінці 1960-х рр. в монастирі залишалося всього 7 престарілих ченців. На даний момент їх разом з послушниками - понад 100 осіб.

Багатоповерхові корпуси, розраховані на численну братію, оточують більш старий, розташований у вигляді прямокутної забудови центр, з головним соборним храмом св. Пантелеймона, де зберігається глава св. вмч. Пантелеймона та інших святих.

У другому соборному храмі Покрова Пресвятої Богородиці, розташованому на верхньому поверсі великого братського корпусу, зберігаються мощі преподобного Силуана Афонського. Тут же знаходиться чудотворна ікона Божої Матері, іменована «Єрусалимської», ікона св. Іоанна Предтечі, древня ікона св. вмч. Пантелеймона і ікона священномученика Харалампія.

Третій храм освячений на честь святителя Митрофана Воронезького. В обителі знаходиться також малий храм на честь Успіння Пресвятої Богородиці та бокові до Покровського храму в честь святих великих князів: рівноапостольного Володимира і благовірного Олександра Невського. Крім цих храмів є ще кілька каплиць (Параклис). В одній з них, між Пантелеймонівському і Покровським соборами, зберігаються мощі святих Іоанна Предтечі, апостолів Петра, Андрія, Луки, Філіпа, Фоми, Варфоломія і Варнави; первомученика Стефана, Ісаакія Далматського, Діонісія Ареопагіта, безсрібників Косми і Даміана, Кирила Єрусалимського, Трифона і багатьох інших.

Поблизу монастиря знаходиться так звана кістниця - усипальниця з церквою св. первоверховних апостолів Петра і Павла.

До Пантелеймонівському монастирі приписані скити Успіння Богородиці (Ксілургу), Старий Русик, Нова Фиваида і Кромніца (Круміца).

***

З 1979 р по 2016 р ігуменом обителі був схиархимандрит Єремія (Альохін) .

2 жовтня 2016 року в Російському на Афоні Пантелеймонівському монастирі відбулися вибори нового ігумена обителі. новим настоятелем обраний ієродиякон Євлогій (Іванов).

14 жовтня 2016 р за Божественною літургією в Пантелеймонівському монастирі архієпископ Абаканський і Хакаський Іонафан висвятив ієродиякона Євлогія в сан ієромонаха.

Інтронізація новообраного ігумена обителі ієромонаха Євлогія з возведенням у сан архімандрита відбулася 23 жовтня 2016 р

О. Євлогій (у миру Іванов Михайло Миколайович) народився 12 жовтня 1958 в Челябінській обл. Пострижений в мантію в Троїце-Сергієвій лаврі 25 листопада 1985 р Висвячений у сан ієродиякона 23 грудня 1986 р там же. Вступив в Пантелеїмонів монастир 15 травня 1988 р Послух проходив на подвір'ї монастиря в Стамбулі.

***

Православний духовно-просвітницький портал про російською чернецтві на Святій Горі Афон - http://afonit.info .

***

Правила оформлення паломництва на Святу Гору Афон

Всім паломницьким і туристичним організаціям, які займаються відправкою паломників на Святу Гору Афон:

1. Русский на Афоні Пантелеїмонів монастир паломники, що бажає відвідати обитель і поклонитися її святинь, надає безкоштовне проживання в обителі протягом доби при наявності вільних місць. За час свого добового перебування в монастирі паломник може брати участь у всіх монастирських богослужіннях і трапезах, відпочити в монастирському архондарик, поклонитися зберігаються в монастирі святинь (в тому числі чесній главі святого великомученика і цілителя Пантелеймона і іншим мощам), залишити поминальні записки, відвідати пам'ятки монастиря і монастирську крамницю.

2. Забронювати місце в монастирському архондарик можна як особисто, так і через паломницьку організацію або турфірму, переславши свої паспортні дані (за спеціально встановленою формою) в паломницьку службу Пантелеймонова монастиря на електронну адресу: [email protected] .

3. Якщо паломник побажає залишитися в монастирі більш ніж на одну добу, то він повинен у своїй заявці на відвідування монастиря, спрямованої на адресу Паломницької служби обителі, вказати дні свого перебування на слухняності.

4. Якщо паломник має намір відвідати інші афонські монастирі, скити і келії, то про своє нічлігу там він повинен подбати самостійно, попередньо забронювавши собі місце в цих оселях.

5. Паломник сам або через туристичні фірми повинен подбати про отримання візи для в'їзду в Грецію. Паломницька служба Пантелеймонова монастиря не займається оформленням таких віз і їх продовженням.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация