Саакашвілі зміцнює армію 130 тисячами резервістів

Михайло Саакашвілі. фото AFP

Саакашвілі зміцнює армію 130 тисячами резервістів https://cdn.segodnya.ua/img/article/2974/11_main.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/2974/11_tn.jpg 2012-04-13T12: 07: 51 + 03: 00 Світ Президент Грузії всерйоз намірився зайнятися зміцненням військової могутності своєї країни в ім'я прогресу і захисту від можливої ​​агресії з боку Росії.

Грузія вже створює зброю, якому заздрять, на думку грузинського президента Михайла Саакашвілі , Російські оборонщики. Також буде в рази збільшена чисельність збройних сил.

"Грузію в першу чергу ми повинні захищати своїм народом. Для встановлення миру важливо, що країна має власне виробництво, збройні сили, резерв, щоб у нас не виникало проблем і щоб ми могли прискорити сінгапурізацію", - заявив Саакашвілі під час відвідин військового виробничого об'єднання "Дельта".

На думку Саакашвілі, Грузія не може дозволити собі "бути європейською країною середнього рівня".

"Ми повинні бути дуже сильними, щоб країна рухалася вперед", - підкреслив грузинський президент.

А для цього необхідно зміцнювати збройні сили. Тому Саакашвілі оголосив про формування військового резерву - на додаток до вже наявного 30-тисячне. До літа поточного року чисельність резерву повинна, за планом Саакашвілі, досягти 70 тисяч осіб, а до 2013 року - 150 тисяч.

Відзначимо, що в 2011 році, чисельність регулярних військ Грузії становила 39 тисяч осіб. На даний момент про плани влади щодо зниження чисельності контингенту не повідомлялось

. Відповідно, разом з резервом в грузинській армії з 2013 року служитимуть 189 тисяч чоловік, що складає 4,2% населення (загальна кількість жителів країни - 4,47 млн ​​осіб).

Для порівняння: чисельність збройних сил РФ, згідно із заявою Міноборони, становить 1 млн осіб, тобто 0,7% від 143-мільйонного населення (прогноз для 2012 року).

Президент Грузії говорив про нову систему резерву, концепція якої тільки розробляється, пояснив головний редактор незалежного військово-аналітичного журналу "Арсеналі" Іраклій Аладашвілі.

"Зараз в країні діє звичайна система резерву за призовом. Резервісти призиваються і готуються при Сухопутних військах офіцерами цих військ. А президент мав на увазі другу, паралельну систему" добровільного резерву ", що формується за територіальним принципом", - говорить експерт.

"Добровільний резерв" будуть готувати не Сухопутні війська, а управління національної гвардії Грузії. Таким чином, в кожному селі буде резервний загін, готовий захищати саме цей населений пункт. За резервістом закріплюється табельну автоматичну і інше стрілецьку зброю, яке буде зберігатися в найближчому відділенні МВС .

Крім резервістів, військовий потенціал Саакашвілі має намір зміцнювати і новими розробками грузинського ВПК. "Ми почали виробляти військову техніку, і виявилося, що для цього потрібна лише хороша організованість. Держава взяла під контроль заводи, в тому числі і авіаційний завод, і виявилося, що можливо робити гранатомети, автомати, міномети, протитанкова зброя. Переконаний, що якщо ми будемо добре працювати, зберемо і протиракетну систему ".

Сьогодні на заводі "Дельта" працюють 2,5 тисячі осіб, але найближчим часом чисельність персоналу повинна бути збільшена втричі. Крім того, Саакашвілі збирається залучати іноземних фахівців. Але взагалі-то, вважає глава держави, грузинське зброю вже дуже навіть нічого.

"Вчора ми випробували безпілотний літальний апарат. Деякі думали, що це іграшка. З майбутнього року у нас буде такий же аналог, тільки він зможе переносити озброєння на велику дальність і буде набагато краще, ніж старі російські штурмовики, - заявив Саакашвілі. - Наш безпілотний літальний апарат у багато разів краще їх апарату. Цікаво, чи послідують вони за нами і в цьому ".

Як пішли, на його думку, у виробництві бронетехніки. Наприклад, грузинські БТР, вважає Саакашвілі, у Росії викликають почуття заздрості.

"Коли російські побачили" Дідгорі ", вони почали на базі" Івеко "створювати свій БТР, який намагається наздогнати" Дідгорі ". Те, що Росія почала нам наслідувати в поліції, машинах, в інших сферах економіки, це мене не дивує. Але я собі не міг уявити, що вона почне наслідувати нам в озброєнні. Це правда новина. Значить, ми щось можемо. Росія - інша країна, інші масштаби, і ми не зможемо стати її конкурентами, але виявилося, що і маленька країна може що -то робити в тій сфері, в якій Росія завжди була монополістом, і це правда диво ", - заяв л Саакашвілі.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация