«Шабаш відьом в Києві»: Львівський художник зобразив Верховну Раду - новини ZIK.UA

«Шабаш відьом в Києві»: Львівський художник зобразив Верховну Раду «Шабаш відьом в Києві»: Львівський художник зобразив Верховну Раду   «Шабаш відьом в Києві» львівського художника Віктора Хаджинова   З давніх-давен існують легенди про збіговиськах відьом та іншої нечисті на Лисій горі, де вони творять свої недобрі справи

«Шабаш відьом в Києві» львівського художника Віктора Хаджинова

З давніх-давен існують легенди про збіговиськах відьом та іншої нечисті на Лисій горі, де вони творять свої недобрі справи. Легенди на подібні містичні теми привертали увагу художників в різні часи, скажімо, Миколи Гоголя, Модеста Мусоргського, Михайла Булгакова та багатьох інших. Хвилюють уяву ведьмовские легенди і сучасних художників і викликають у них своєрідні асоціації. Так, львівський художник Віктор Хаджинов вважає, що тепер відьмам не обов'язково літати на Лису гору і перевтілюватися, тому що всі вони сидять в парламенті. Це художник зобразив у своїй картині «Шабаш відьом в Києві»

Взагалі, на тему містичності Лисої гори є багато інформації в Інтернеті. Так, згідно з переказами і легендами, в Києві є кілька місць, які носять таку назву. Туди на мітлі злітаються відьми на так званий шабаш. Час зборищ прив'язане до старих язичницьким святам. Головні ж збіговиська у слов'янських народів відбувалися 3 рази в рік: на коляду, при зустрічі весни і в ніч Івана Купала (свято Перуна, що заливає спеку дощовими потоками). У німців головний політ відьом відбувається в першу травневу (Вальпургієву) ніч (Walpurgisnacht). Саме походження топоніма Лиса гора в наш час виводять з переказів про те, що ведьмовские танці-шабаші вимагали чистого місця - голою верхівки, яку додатково вибивали ногами.

Обов'язковим атрибутом шабашу вважалася чорна кам'яна плита-вівтар. До півночі на місце шабашу поступово підтягувалася спізнилася нечисть, і рівно опівночі на плиті виникав демон у вигляді величезного чорного козла. Сам Сатана - Князь Тьми - начебто відвідував тільки 2-3 найбільших шабашу, де збираються найвірніші його шанувальники, інші збори відвідують демони нижчого рангу. Далі йшли звіти досвідчених чаклунів і відьом, прийом до своїх лав неофітів. Потім - бенкет і божевільна хороводна круговерть навколо багаття. Несподівано полум'я гасло, і починалася оргія. Близько 4 години ранку, незадовго до перших півнів, які зібралися роз'їжджалися по домівках.

згідно переказами , Лиса гора була улюбленим притулком «київських і закордонних відьом». Є така гора і у Львові. Очевидно, легенди про Лису гору непросто привертали увагу багатьох художників, - таким чином вони намагалися розкрити те, чого, на їхню думку, люди не розуміють, бояться та інше.

Скажімо, львівський художник Віктор Хаджинов вважає, що сучасні відьми не обов'язково повинні літати на Лису гору, всі вони, на його думку сидять сьогодні в парламенті України. Віктор Хаджинов так і назвав свою картину «Шабаш відьом в Києві». Використовуючи світло-тінь, художник зобразив запальний танець оголених жінок і двох поліцейських, які відкривають двері і несподівано застають відьом під час цього дійства.

Тема картини - це рефлексія художника на події, що відбуваються в Україні. За допомогою мистецтва художник говорить: «Очевидно, своєю поведінкою влади в Україні причетні до того, що їй перестають довіряти». Тому дії влади художник асоціює зі збіговиськом відьом, спрямованим на власну користь, а не на користь суспільства.

Віктор Хаджинов є активним учасником нонконформістського руху, його творчість є яскравим прикладом новаторського сучасного фігуративного мистецтва. Художник творчо працює на межі імпресіонізму, експресіонізму і абстракціонізму. Картина «Шабаш відьом в Києві» Віктора Хаджинова експонується на нинішньому «Осінньому салоні», який відкриється 13 листопада в Львові.

Галина Палажа,
ІA ZIK

* Якщо Ви помітили помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl + Enter.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация