Садиба «Останкіно», Москва - історія і пам'ятки

Садиба «Останкіно», розташована в північній частині Москви, - один з чудових пам'ятників архітектури XVIII століття, одна з вершин російської садибної культури Садиба «Останкіно», розташована в північній частині Москви, - один з чудових пам'ятників архітектури XVIII століття, одна з вершин російської садибної культури.

У 1620 році «Останкіно» було подаровано царем Михайлом Федоровичем боярину Черкаському. Черкаські володіли садибою до 1743 року. При князів Черкаських «Останкіно» являло собою багату князівську резиденцію з красивим храмом, великим панським будинком і великим садом. Садиба була диво як хороша і упорядкована.

Потім «Останкіно» переходить до Шереметєвим. Тут і починається справжній розквіт садиби. Граф Микола Петрович Шереметєв був не тільки багатим меценатом і цінителем мистецтва. Він став справжнім засновником театру в Росії, побудувавши в «Останкіно» знаменитий палац-театр - архітектурне скарб російського класицизму.

Палацовий театр в Останкіно - єдине в Росії і одне з небагатьох збережених в Європі театральну будівлю XVIII століття, у якій міститься сцену, зал для глядачів, інтер'єри фойє, приміщення гримерок, машинне обладнання. Поступово воно обросло павільйонами, галереями.

Останкінський палац побудований з сибірської сосни з зовнішньої штукатуркою і внутрішньої декоративної обробкою. Фасади прикрашені колонадами в античному стилі і гіпсовими барельєфами на міфологічні теми зі скульптурними зображеннями героїв античної міфології.

Найприкметніша частина палацу - театральний зал. Двоповерховий театр розташований в центрі палацу і оточений системою парадних залів. В обробці інтер'єрів використані тканини, позолота і різьблення по дереву, розпис по паперу. Інтер'єри парадних залів зберегли справжній декор і оздоблення. Люстри, меблі та інші предмети інтер'єру знаходяться на початкових місцях. Особливе витонченість надають залах освітлювальні прилади з кришталю, бронзи, позолоченого різьбленого дерева.

Від театру залишилися лише поодинокі предмети реквізиту, ноти з позначками кріпаків виконавців, колекція музичних інструментів. Від палацу - позолочена і набірні меблі XVIII - першої половини XIX століття, близько двохсот торшерів, бра, свічників, канделябрів, жирандолей, ліхтарів і люстр, колекція російського портрета, графіки і мініатюри XVIII -XIX століть, західноєвропейського порцеляни.

Граф Шереметєв помер в 1801 році, і після його смерті садиба «Останкіно» була майже забута власниками. З 1938 року музей носив назву Палац-музей творчості кріпаків. У 1992 році він був перейменований в Московський музей-садибу «Останкіно».

Найстаріший зі збережених на території Останкіно пам'ятників - це церква Живоначальної Трійці кінця XVII століття з дев'ятиярусні різьбленим іконостасом, зведена ще при князях Черкаських. П'ятиглавий храм зведений з червоної цегли. Фасади будівлі декоровані кольоровими кахлями із зображенням квітів, фантастичних птахів і тварин, білокам'яної різьбленням, фігурної цегляною кладкою.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация