Сахалінська адвокатська палата

  1. претендентам: Новини

претендентам:

Новини

30.05.2019

31 травня - день надання безкоштовної юридичної допомоги «Адвокати громадянам» на честь Дня російської адвокатури

31 травня на честь Дня російської адвокатури буде проходити день надання безкоштовної юридичної допомоги - «Адвокати громадянам».

В цей день кожен громадянин без винятку може отримати безкоштовну юридичну консультацію з питань сімейного, цивільного, кримінального, податкового і будь-якого іншого права.

30.05.2019

Привітання з Днем адвокатури

Шановні колеги!

31 травня в Росії відзначається День адвокатури.

Бажаємо нашим колегам любити свою професію, залишатися відданими обраній справі відстоювання законності, справедливості і свободи. Не зупинятися на досягнутому, вірити в свої сили і кожен день, в своїй діяльності спиратися на вікові традиції і спадкоємність поколінь, підвищуючи тим самим престиж нашої корпорації.

Нехай результати вашої праці надихають вас на підкорення нових професійних завдань. Щиро бажаємо наполегливості, терпіння і скрупульозності в захисті прав і свобод громадян. Міцного вам здоров'я, благополуччя, щастя і оптимізму! Нехай в нашій нелегкій, але благородній справі захисту прав громадян, вам завжди супроводжує удача й успіх.

З щирими і теплими побажаннями - Рада САП


***


Шановні колеги!

Від імені Президії Федерального союзу адвокатів Росії і себе особисто вітаю вас з Днем Російської адвокатури!

В умовах постійно мінливих реалій новітньої історії тільки адвокатський працю стабільно забезпечує право громадян на отримання кваліфікованої юридичної допомоги!

Нехай же швидше настають ті часи, коли оцінка праці російського адвоката буде співмірна його значущості!

Бажаємо вам, дорогі колеги, подальшого професійного зростання і яскравих професійних досягнень у захисті прав і законних інтересів довірителів і підзахисних!

Міцного здоров'я, щастя, благополуччя вам і вашим близьким!

Президент ФСАР - А. П. Галоганов


***


Шановні колеги!

Прийміть вітання з професійним святом - Днем російської адвокатури!

Успішної професійної діяльності, здійснення найсміливіших проектів і планів, блискучих процесуальних перемог, єдності, процвітання і стабільності нашого адвокатського спільноти!

Президент Палати адвокатів Самарської області - Т. Д. Бутовченко


***


Шановні колеги!

Адвокатська палата міста Севастополя від щирого серця вітає вас з професійним святом - Днем адвокатури Російської Федерації!

Адвокатура - один з найважливіших, самостійних і незалежних інститутів правової держави і громадянського суспільства в Росії.

З огляду на високу соціальну значущість цієї професії, бажаємо вам терпіння і натхнення, творчої енергії, розумного оптимізму, творчих злетів і професійних перемог!

Нехай професіоналізм, наполегливість і завзятість ведуть до мети, а Феміда служить найвірнішою порадницею і мудрої захисницею.

Міцного вам здоров'я, успіхів, процвітання і кар'єрного зростання.

Президент Адвокатської палати м Севастополя - Марчук Юлія Іванівна


***


Шановні колеги!

Від імені адвокатської палати Ярославської області і від себе особисто вітаємо вас зі 155-річчям Російської адвокатури!

Адвокатська діяльність вимагає не тільки високих професійних знань, терпіння і скрупульозності, а й уважного ставлення до людей, їхніх проблем і сподіванням.

Від щирого серця бажаємо вам міцного здоров'я, щастя, оптимізму і благополуччя.

Нехай в нашій нелегкій, але благородній справі захисту прав громадян вам завжди супроводжує удача й успіх.

Президент Адвокатської палати Чеченської Республіки - Ш. М. Катаєв


***


Шановні колеги!

Вітаю вас з професійним святом - Днем російської адвокатури!

Сьогодні адвокатура є авторитетним і значущим інститутом громадянського суспільства, надійним гарантом розвитку правової держави.

Надаючи кваліфіковану юридичну допомогу, дотримуючись принципів професійної етики, адвокати захищають конституційні права і свободи, законні інтереси довірителів - громадян і юридичних осіб.

У цей святковий день бажаю вам міцного здоров'я, щастя, благополуччя і нових професійних успіхів у вашій благородній праці.

Президент Адвокатської палати Ростовської області - Г. С. Джелаухов


***


Шановні колеги!

Сердечно вітаю вас з Днем російської адвокатури!

Бути адвокатом - це не тільки почесно, але і відповідально. Служіння Закону було і надалі залишатиметься життєвим кредо усіх адвокатів Росії, а знання, досвід, високі людські та моральні якості будуть сприяти побудові демократичного і правового суспільства.

У це чудове свято прийміть найщиріші побажання здоров'я і професійних успіхів. Бажаю і надалі слідувати обраному курсу і вносити гідний вклад у розвиток і зміцнення традицій російської адвокатури, забезпечення прав і законних інтересів громадян.

Президент адвокатської палати Тамбовської області - Н. Н. Свинцова


***


Шановні колеги!

Від імені Ради Адвокатської палати Володимирській області та від себе особисто вітаю вас і ваш колектив зі святом - Днем російської адвокатури!

У цей чудовий день бажаю виконання професійних надій всіх адвокатів Федеральної палати адвокатів Росії про незалежність адвокатури, гуманності Російського законодавства, справедливості судових рішень, а також підвищення авторитету адвокатури.

З огляду на високу соціальну значущість нашої професії, хочу побажати терпіння і натхнення. Нехай професіоналізм, наполегливість і завзятість ведуть до мети, а Феміда служить найвірнішою порадницею і мудрої захисницею.

Бажаю всім щастя, благополуччя, міцного здоров'я і подальших творчих успіхів.

Президент Адвокатської палати Володимирській області - Ю. В. Денисов


***


Шановні колеги!

Вітаю вас з Днем російської адвокатури!

У цей святковий день бажаю вам завжди пам'ятати про те, що головне призначення адвоката - допомагати людям, що адвокат - це не тільки професія, це покликання.

Я впевнений в тому, що ми внесемо гідний внесок в розвиток і зміцнення традицій російської адвокатури.

Бажаю вам професійних успіхів, благополуччя і міцного здоров'я!

Президент Адвокатської палати Брянської області - М. Ю. Михайлов


***


Шановні колеги!

Від імені адвокатської палати Ярославської області і від себе особисто вітаємо вас зі 155- річчям Російської адвокатури!

Адвокатська діяльність вимагає не тільки високих професійних знань, терпіння і скрупульозності, а й уважного ставлення до людей, їхніх проблем і сподіванням.

Від щирого серця бажаємо вам міцного здоров'я, щастя, оптимізму і благополуччя.

Нехай в нашій нелегкій, але благородній справі захисту прав громадян вам завжди супроводжує удача й успіх.

Президент Адвокатської палати Ярославської області - Т. І. Смирнова


***


Шановні колеги!

Рада Адвокатської палати Республіки Крим від щирого серця вітає вас з професійним святом - Днем російської адвокатури!

Бажаємо вам нових професійних звершень, успіхів і результативності в справах!

Нехай зігрівають ваші серця людська вдячність і визнання!

Бажаємо вам і вашим близьким міцного здоров'я і благополуччя

Президент АПРК - Канчі Е. А.


***


Шановні колеги!

Адвокатська палата Камчатського краю вітає вас з нашим професійним святом - Днем російської адвокатури!

Від щирого серця бажаємо вам постійного професійного зростання, успіхів в адвокатську діяльність, затребуваності, благополуччя і щастя в особистому житті.

Президент Адвокатської палати Камчатського краю - Е. А. Широкова

30.05.2019

Про позачерговому засіданні Ради САП 28 травня 2019 р

28 травня 2019 року відбулося розширене засідання Ради САП за участю першого віце-президента Адвокатської Палати Московської області, члена Ради ФПА РФ Михайла Толчеева, голови Спілки молодих адвокатів Росії Олександри Цвєткової, виконавчого секретаря Союзу молодих адвокатів Росії Рашида Зіганшина, представника Ради молодих адвокатів Московської області Катерини Хімікус, членів кваліфікаційної комісії САП і молодих адвокатів САП. Предметом обговорення учасників засідання стали питання дисциплінарної практики, робота рад молодих адвокатів, а також проблеми та актуальність введення автоматичних систем розподілу справ за призначенням.

Михайло Миколайович штовханина розповів про підхід до дисциплінарної практики в АП Московської області, а також про перспективи проекту зі створення єдиного для всіх адвокатських палат суб'єктів Російської Федерації програмного забезпечення для розподілу справ за призначенням. За словами М. Н. Толчеева в умовах стрімко розвиваються технологій, необхідно цифрове програмне забезпечення, яке можна використовувати в якості додатку не тільки на ПК, але і в смартфонах. При використанні такого додатка його можна було б доповнити певними опціями, наприклад, можливість використання статистичних даних про кількість справ, створення щоденника адвоката, формування автоматично заяв про оплату праці адвоката. Створення єдиного для всіх регіонів програмного забезпечення, дозволить адвокатським палатам суб'єктів РФ заощадити значні фінансові кошти, а деякі функції такої програми дуже дорогі або взагалі можуть бути недоступні для кожної палати окремо і тому таке завдання повинна взяти на себе ФПА РФ. М. Н. штовханина додав, що в регіонах, де в розподілі справ по призначенню працює система, що виключає вплив правоохоронних органів і суду, немає необхідності зараз поспішати і самостійно вкладати фінанси і сили в розробку автоматичної системи для своєї палати, т. К. ФПА РФ вже веде розробку системи, яка буде працювати в кожній адвокатській палаті РФ і при цьому буде можливість інтегрувати всі дані в єдину систему.

Олександра Ігорівна Цвєткова, голова Спілки молодих адвокатів Росії торкнулася теми підвищення значущості інституту адвокатури в сучасному суспільстві. З цією метою, на думку Олександри Цвєткової, необхідне створення рад молодих адвокатів в кожній адвокатській палаті Російської Федерації, звичайно ж, з огляду на при цьому регіональні особливості. Поради молодих адвокатів вже створені і успішно функціонують в десятках суб'єктах РФ. Для посилення позиції інституту адвокатури, поради молодих адвокатів об'єднуються в спільні соціальні проекти з бізнес-омбудсменами, Уповноваженими з прав людини, студентами ВНЗ, проводять ознайомчі програми для дітей-школярів з метою підвищення юридичної грамотності, беруть участь в соціальних проектах спільно з міністерствами.

Засідання вийшло далеко за межі відведеного часу, оскільки обговорювати актуальні питання з колегами завжди не тільки цікаво, а й корисно. Члени Ради САП на найближчому черговому засіданні Ради САП обговорять пропозиції, що пролунали.

Рада САП

27.05.2019

Про що пройшла з 25 по 26 травня 2019 року навчанні в рамках підвищення кваліфікації

Отже, якщо є у тебе розум, вчися чому-небудь,
бо розум без уміння - тіло без сукні або людина без обличчя,
адже сказали: освіта - обличчя розуму.

- Кей-Кавус

Нехай людина гарний і молодий або народився в шляхетській родині;
без освіти він, як квітка без запаху.

- Чанакья Пандіт


Сахалінської адвокатської палатою спільно з Федеральною палатою адвокатів в рамках підвищення кваліфікації 25 і 26 травня 2019 року було організовано навчання з актуальних для більшості адвокатів темами: «Навички роботи адвоката з висновками судово-психологічних експертиз», «Професійне вигорання адвоката. Як не згоріти на роботі »,« Особливості роботи адвоката в стадіях оскарження судових актів у цивільному процесі. Зміни в законодавчому регулюванні »,« Недійсність угод правозастосовчій практиці. Принцип сумлінності ».

Лекторами виступали доцент кафедри адвокатури МДЮА ім. О. Є. Кутафина, кандидат психологічних наук Лариса Олександрівна Скабелін і перший віце-президент АП Московської області, радник ФПА РФ Михайло Миколайович штовханина.

Незважаючи на теплу і сонячну погоду на вулиці, до навчання приєдналися понад 70 колег майже з усіх районів Сахалінської області. Навчання, що проходила в конференц-залі готелю «Гагарін» в м Південно-Сахалінську, пролетіла швидко, легко і непомітно, оскільки теми, що стали предметом навчання, були цікавими і актуальними в адвокатському середовищі. Учасники навчання дізналися важливі нюанси постановки питань при призначенні судово-психологічних, комплексних психолого-психіатричних, психолого-лінгвістичних, психолого-фонографічних експертиз і використання можливостей рецензування висновків експертиз.

Кожен з учнів зміг оцінити свою шкалу щастя і необхідні дії для його досягнення. Бурхливе обговорення викликало тестування за шкалою депресії. З урахуванням отриманих результатів наші колеги навчилися прийомам і методам виходу з такого стану. Багато аспектів професійної деформації та емоційного вигоряння було корисно дізнатися і утримували увагу всіх слухачів протягом усього лекції. Основні тези лекції Л. А. Скабелін можна подивитися тут .

Чимало запитань і суперечок викликала лекція Михайла Миколайовича Толчеева про майбутні зміни в цивільно-процесуальному кодексі, можливостей апеляційного та касаційного оскарження з урахуванням створення самостійних апеляційних і касаційних судів загальної юрисдикції, не пов'язаних рамками адміністративно-територіального розподілу суб'єктів Російської Федерації. Лектором були освячені питання визнання цивільно-правових угод недійсними і наслідки визнання угод такими, види Естоппель, передбачені цивільним законодавством.

Крім того, Михайло Миколайович штовханина звернув увагу колег на типові помилки при подачі апеляційних і касаційних скарг, використання різних методів і способів для досягнення бажаного результату при оскарженні судових актів. Тези змін у законодавчому регулюванні можна буде вивчити на сайті САП трохи пізніше.

Рада САП


Рада САП

25.05.2019

Опубліковано постанову Уряду про порядок виплати винагороди захисникам за призначенням

Як випливає з постанови, затверджені ним зміни до Положення поширюються на правовідносини, що виникли з 1 січня 2019 р а винагороди адвокатам, виплачені з початку року без урахування підвищення ставок, підлягають перерахунку.

24 травня опубліковано Постанова Уряду РФ від 21 травня 2019 р № 634 про внесення змін до Положення про відшкодування процесуальних витрат, пов'язаних з провадженням у кримінальній справі, витрат в зв'язку з розглядом справи арбітражним судом, цивільної справи, адміністративної справи, а також витрат у зв'язку з виконанням вимог Конституційного Суду.

Документом передбачається пропорційне збільшення розміру винагороди адвоката з 2019 року з урахуванням підсудності, кількості і тяжкості осудних злочинів, чисельності підозрюваних, обвинувачених (підсудних), обсягу матеріалів справи та інших обставин, а також з урахуванням часу, витраченого адвокатом на здійснення повноважень, передбачених КПК РФ, включаючи час, витрачений на відвідування підозрюваного, обвинуваченого, підсудного, засудженого, особи, щодо якої ведеться провадження про застосування примусових ме р медичного характеру, який би, відповідно, в слідчому ізоляторі (ізоляторі тимчасового тримання) або в психіатричному стаціонарі, на вивчення матеріалів кримінальної справи, а також на виконання інших дій адвоката з надання кваліфікованої юридичної допомоги за умови їх підтвердження документами.

Положення доповнюється п. 22.1 згідно з яким, ставка захисника за призначенням за участь в кримінальних справах, що розглядаються судом присяжних, Верховним Судом РФ або ж віднесених до підсудності Верховного суду республіки, крайового чи обласного суду, суду міста федерального значення, суду автономної області, суду автономного округу і окружного (флотського) військового суду, становила в 2019 р - 1550 руб. днем, в нічний час - 2150 руб., а в свята і вихідні - 2750 руб. У 2020 року ці суми запропоновано збільшити на 350 руб., А з 2021 року - ще на 250 руб., За винятком роботи в нічний час - в цьому випадку прибавка складе 525 руб.

За участь в справах, що розглядаються в відношенні трьох або більше осіб; в разі пред'явлення звинувачення за трьома або більше інкримінованих злочинів; при обсязі матеріалів кримінальної справи більше трьох томів пропонується, щоб в 2019 р денна ставка становила 1330 руб., нічна - 1825 руб., а в свята і вихідні - 2310 руб. У 2020 р запропоновано збільшення знову на 350 руб. З 2021 р за один робочий день участі пропонується платити 1930 руб., В нічний час - 2605 руб., А за один день участі, який є неробочим святковим днем ​​або вихідним днем, включаючи нічний час, - 2910 руб.

За участь в крімінальніх справах для, что розглядаються в Закритого акціонерного або виїзних СУДОВИХ засіданнях; относительно неповнолітніх; относительно підозрюваніх, обвинуваченого (підсудніх), Які НЕ володіють мовою, Якою ведеться судочинство; щодо підозрюваних, обвинувачених (підсудних), які в силу фізичних чи психічних недоліків не можуть самостійно здійснювати своє право на захист, Мін'юст пропонує встановити в 2019 р денну ставку в 1115 руб. Ставка за роботу в нічний час складе 1500 руб., А у вихідні та свята - 1880 руб. Наступного року знову пропонується ставка, збільшена на 350 руб., А в 2021 р - 1715 руб. днем, 2190 руб. вночі і 2480 руб. в свята і вихідні.

як Ранее зазначалося , Дані цифри відповідають розрахунку, зробленому Федеральної палатою адвокатів і підтримані Мін'юстом.

Пункт 23 Положення представлений в новій редакції. Зокрема, в ньому зазначено, що при визначенні розміру винагороди адвокату, який бере участь у справі за призначенням, підлягає обліку час, витрачений на здійснення на здійснення повноважень, передбачених ч. 1 і 2 ст. 53 КПК, а також на здійснення інших дій з надання кваліфікованої юридичної допомоги за умови надання підтверджуючих документів, перелік яких затверджується Мін'юстом спільно з Мінфіном за погодженням з уповноваженими органами.

Час зайнятості адвоката обчислюється в днях, в які він був фактично зайнятий здійсненням своїх повноважень у кримінальній справі, незалежно від тривалості роботи по ньому протягом дня, включаючи свята, вихідні і нічний час. При цьому розмір винагороди обчислюється з дня виникнення або припинення фактичних обставин, зазначених у п. 22.1 Положення.

У разі здійснення повноважень адвокатом хоча б частково в нічний час розмір винагороди встановлюється за даний день по «нічним тарифом».

При здійсненні захисту за кількома кримінальними справами за призначенням протягом дня питання про оплату праці адвоката вирішується по кожному з них окремо. У районах Крайньої Півночі і прирівняних до них місцевостях та інших з важкими кліматичними умовами виплата винагороди адвокату здійснюється з урахуванням відповідних надбавок і коефіцієнтів.

Президент ФПА Юрій Пилипенко привітав ухвалення постанови: «Ми чекали його майже півроку. Мушу зазначити, і не без гордості, що значна частина російських судів протягом перших п'яти місяців 2019 року вже застосовували відповідну шкалу винагороди, затверджену в січні рішенням Ради ФПА РФ. Це не може нас не радувати ».

Як випливає з документа, затверджені ним зміни поширюються на правовідносини, що виникли з 1 січня 2019 р а винагороди адвокатам, виплачені з початку року без урахування підвищення ставок оплати, підлягають перегляду.

ФПА РФ

24.05.2019

Про минулі лекціях для школярів на тему адміністративної та кримінальної відповідальності неповнолітніх

«Діти - не тільки наше майбутнє,
Діти - наше сьогодення,
яке не може чекати ».

- філософ, педагог-новатор Микола Федоров.


Злочинність серед неповнолітніх - один з найбільш важливих питань нашого сучасного світу. На сьогоднішній день існує безліч служб і структур по роботі з неповнолітніми. За родом своєї діяльності нам, адвокатам, теж часом доводиться стикатися з такою категорією і як же часом шкода, що цей хлопчисько або дівчисько через свою правову неграмотність не зміг відстояти свої права і інтереси.

Вперше Сахалінська адвокатська палата виступила з ініціативою про проведення виховно-профілактичної роботи серед учнів. Взяти участь в такому заході було запропоновано учням МАОУ ЗОШ № 8 імені генерала-лейтенанта В. Г. Асапова р Південно-Сахалінська. Хлопці проявили великий інтерес і охоче взяли участь.

Так, 06.05.2019 в приміщенні Сахалінської адвокатської палати наші колеги - адвокати Зем Н. С. і Єфімчук Е. А. провели для школярів лекції, в ході яких докладно розповіли про адміністративну та кримінальну відповідальність неповнолітніх, про їхні права та обов'язки правоохоронних органів при роботі з неповнолітніми, а також як вести себе, якщо немає законного представника і захисника.

На прикладах з особистої практики адвокати розповіли учням як часом досконалий в неповнолітньому віці проступок, може назавжди зіпсувати плани на майбутнє.

Адвокат Зем Н. С. розповідає хлопцям про адміністративну відповідальність неповнолітніх.


Після закінчення лекцій, хлопці проявили себе і активно задавали лекторам цікаві для них по темі питання.

07.05.2019 хлопці відвідали ФКУ СІЗО-1 УФСІН Росії по Сахалінської області, де їм не тільки розповіли про призначення даної установи, умови перебування в ньому, а й показали камери тримання осіб, щодо яких обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту. Заступник начальника ФКУ СІЗО-1 УФСІН Росії по Сахалінської області Кірєєв І. В. розповів хлопцям про режим дня в установі і звернув увагу на те, що «тут не як удома», «перш за все - сувора дисципліна» і «мами тут немає» . Школярі уважно слухали і ніхто не смів зронити ні слова. Обстановка установи і строгий вигляд Івана Вікторовича справили на хлопців незабутнє враження.

На цьому просвіта школярів не закінчилося. Після цього всі пройшли в Сахалінський лінійний відділ МВС Росії на транспорті, де хлопців зустріли співробітники кінологічної служби, експертного відділу, слідчі і дізнавачі. Кінологи розповіли про завдання, які покладені на їх службу і продемонстрували як їх чотириногі помічники успішно справляються з поставленими завданнями.

Далі експерт відділу транспортної поліції Мошкова Л. А. розповіла дітям про типи та види папілярних візерунків, як експертним шляхом можна виявити сліди пальців рук, що експерти використовують при цьому. Серед учнів знайшлися добровольці, які виявили бажання взяти участь в складанні дактилоскопічної карти, яку експерт після вручила їм на пам'ять.

Також транспортні поліцейські продемонстрували зброю і спеціальні засоби, які застосовуються і використовуються ними при несенні служби та виконанні службових завдань.

Слідчі і дізнавачі в свою чергу розповіли про злочини, які найчастіше скоюються неповнолітніми та про покарання, які передбачені за такі правопорушення.

Завершилася зустріч дружнім загальним фото.

17 травня 2019 року для школярів МАОУ ЗОШ № 8 свої двері відкрила Сахалінська феміда. Хлопці в якості слухачів присутнім в судовому процесі з розгляду одного з кримінальних справ стосовно трьох осіб, обвинувачених у вчиненні злочину у сфері незаконного обігу наркотичних засобів.

Розгляд справи судом було закінчено проголошенням обвинувального вироку, згідного якого всі підсудні були визнані винними і їм призначені покарання. Один із засуджених був засуджений до покарання у вигляді позбавлення волі з відбуванням у виправній установі.

Загальна фото в будівлі Сахалінського обласного суду після судового процесу.


Проведена виховно-профілактична робота з неповнолітніми зробила лише позитивний вплив на хлопців. Всі були задоволені і вдячні за правове просвітництво. Серед учасників були як хлопці, які в майбутньому планують пов'язати свою трудову діяльність з правоохоронними органами, так і те, хто в даний час є учасником однієї з кримінальних справ.

Ми, адвокати, в свою чергу не повинні залишатися спостерігачами, а брати активну участь у правовому вихованні підлітків, в підвищенні рівня їх грамотності, так як діти - наше майбутнє.

Стаття підготовлена адвокатом САП Орєшкін С. Н.,
за участю адвоката САП Мязина А. Ю.

22.05.2019

31 травня - Всеросійський день безкоштовної юридичної допомоги «Адвокати громадянам»

31 травня 2019 року в честь Дня адвокатури в РФ проводиться Всеросійський день безкоштовної юридичної допомоги «Адвокати громадянам».

Адвокатів, які бажають взяти участь в наданні громадянам безкоштовної юридичної допомоги, просимо повідомити в палату місце, час надання допомоги та спеціалізацію.

20.05.2019

Підбито підсумки ПМЮФ-2019

Підводячи підсумки IX Петербурзького міжнародного юридичного форуму, міністр юстиції РФ Олександр Коновалов, голова Організаційного комітету, зазначив, що ПМЮФ проходить з наростаючим успіхом і в цей році число його учасників вперше перевищила 5 тисяч. Кількість країн, представлених на його майданчиках, також було рекордним - 95, а ділова програма включала понад 120 офіційних заходів.

Зазначив Олександр Коновалов і представництво різних сегментів юридичної практики - адвокатів, юридичних консультантів, бізнес-консалтингу, а також органів державної влади, наукових шкіл, судів, нотаріату та міжнародних організацій.

За словами міністра юстиції, міжнародні організації традиційно проявляють великий інтерес до Форуму, і в 2019 року на ПМЮФ були представлені такі авторитетні організації, як Гаазька конференція з міжнародного приватного права, ЮНСІТРАЛ, Європейський суд з прав людини, Директорат Ради Європи з прав людини, управління з прав людини ООН, ВОІВ.

До важливих подій Форуму Олександр Коновалов відніс презентацію Процесуального кодексу контрольно-наглядової діяльності і другу премію ПМЮФ в області приватного права. Головним результатом Форуму він назвав якість проходять на ньому дискусій. Разом з тим, за його словами, ПМЮФ поступово набуває «якесь додаткове новий вимір» і повинен в кінцевому рахунку стати «одним із відомих, цікавих майданчиків для апробації, презентації, аналізу нових технологій в правозастосуванні, нових практик, а ці нові практики, нові технології все більше і більше будуть затребувані в нашому постійно мінливому світі ». Міністр юстиції РФ висловив надію, що друге десятиліття Петербурзького міжнародного юридичного форуму «стане проривним періодом існування цього проекту».

Олександр Коновалов підкреслив, що ПМЮФ є постійно триваючим проектом: ряд форматів, які були ініційовані Форумом, зараз працюють в цілорічному режимі - це і Юридична академія ПМЮФ, і Центр міжнародних правових досліджень. Він оголосив, що X Петербурзький міжнародний юридичний форум пройде з 19 по 23 травня 2020 р а підготовка до нього почнеться вже з понеділка, 20 травня.

Після повідомлення за підсумками ПМЮФ-2019 міністр відповів на запитання ЗМІ та інформаційних агентств, що стосуються тематики Форуму та актуальних правових подій. Серед інших Олександру Коновалову було поставлено запитання, пов'язані з його виступом 15 травня на міжнародній конференції ФПА РФ « доля гонорару », Присвяченій Концепції регулювання ринку професійної юридичної допомоги, проект якої протягом останніх двох років розробляється Міністерством юстиції РФ.

Нагадаємо, що у виступі на конференції Олександр Коновалов підкреслив, що реформа повинна здійснюватися поетапно, при цьому перший етап передбачає «вирішення великого кола питань щодо організації роботи адвокатів, за додатковими можливостями реалізації цього статусу і підвищення його привабливості».

Відповідаючи на питання про перспективи реалізації Концепції регулювання ринку професійної юридичної допомоги, Олександр Володимирович зауважив: «Насправді ми дійсно так давно вже говоримо про адвокатську реформу, що настає деяке стомлення у співтовариства від розмов, повинні пропонуватися конкретні рішення і дії». На його думку, тут дуже важлива консолідована підтримка з боку адвокатури: «Ці реформи ні в якій мірі не повинні нав'язуватися ким би то не було, повинен бути дуже сильний, потужний імпульс зсередини адвокатської корпорації ... важливо тут не наробити помилок, зрозуміти, що все кроки, які ми пропонуємо, - зважені, вивірені і в цілому підтримуються адвокатської корпорацією. Але в цілому я далекий від думки, що треба вічно це обговорювати, звичайно, треба переходити до реальних дій ».

Наступне запитання стосувалося конкретних заходів по розширенню можливостей реалізації статусу адвоката і підвищенню його привабливості, які будуть прийняті на початковому етапі реформи: чи можуть бути віднесені до них заходи, спрямовані на встановлення додаткових гарантій незалежності адвокатів при здійсненні ними професійної діяльності, включаючи введення кримінальної відповідальності за перешкоджання професійній діяльності адвоката? (Цей захід було названо на конференції «Доля гонорару» в числі необхідних для виправлення ситуації, пов'язаної з випадками неправомірного залучення адвокатів до кримінальної та майнової відповідальності в зв'язку з виплатою їм гонорару).

«Що стосується конкретних дій на першому етапі реформи - так, то, про що ви говорите, повинно розглядатися, - сказав Олександр Коновалов. - Що стосується конкретно питання про можливе введення кримінальної відповідальності, то, як ви знаєте, тут не тільки наша прерогатива, ми не ізольовано ці рішення можемо приймати, але в числі можливих варіантів - чом би й ні? Це теж можна і потрібно обговорювати ».

Говорячи про рішення завдання «зробити статус адвоката більш стабільним, більш серйозним, більш привабливим», міністр юстиції зазначив, що некомерційний характер адвокатської діяльності, обумовлений публічно-правової функцією професії, ніким не заперечується, «проте дати адвокатам інструменти для підвищення в тому числі комерційної успішності їх роботи ми вважаємо правильним ». До таких інструментів Олександр Володимирович відніс нові організаційно-правові форми адвокатських утворень і можливість найму адвоката одного іншим (при збереженні процесуальної незалежності та в цілому автономності в правовій сфері). «Ми вважаємо, що це абсолютно нормальні, сучасні, затребувані речі, які повинні на сучасному етапі знаходити реалізацію в роботі адвоката», - уклав він.

ФПА РФ


Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация