Салар біля витоків трьох великих річок

Кунсткамера в Санкт-Петербурзі за сприяння Державного Ермітажу і Державного музею мистецтва народів Сходу відкрила цікаву для непосвячених виставку під назвою «Між Туркестаном і Тибетом: Салар».

Унікальна за представленими експонатів експозиція в Музеї антропології та етнографії (МАЕ) ім. Петра Великого (Кунсткамера) РАН знайомить відвідувачів з культурою та побутом саларів, що населяють китайський Туркестан і Предтібетье. Цей невеликий за чисельністю (близько 110 тис. Аборигенів) народ проживає в південно-східній частині китайської провінції Цинхай поблизу витоків трьох великих азіатських річок - Хуанхе, Янцзи і Меконгу.

Наука і життя // Ілюстрації

Наука і життя // Ілюстрації

Наука і життя // Ілюстрації

Наука і життя // Ілюстрації

<

>

Культура і спосіб життя саларів - результат багатовікового взаємодії з давньої китайської культурою, з культурами численних народів, які сповідують буддизм та іслам і населяють цю древню землю. Салар, наприклад, вірять, що в неспокійному XIV столітті два брата-прабатька, Ахман і Караман, переселилися на цю землю з Самарканда і принесли сюди священну реліквію - рукопис Корану, яка вважається сьогодні найстаршою в Китаї.

Відповідно до договору про наукове співробітництво між МАЕ РАН та Інститутом етнології і антропології Академії суспільних наук КНР була організована історико-етнографічна експедиція «Мусульмани Китайського Туркестану (уйгури Синьцзяна, Салар Цинхая)». Колеги відвідали ключові центри на китайській частині Великого Шовкового шляху, де зібрали численні матеріали з історії та сучасного стану ісламу в Китайському Туркестані і провінції Цинхай, исламо-буддійському взаємодії.
Представлена ​​в Кунсткамері виставка - це спроба побачити світ жителів Китайського Туркестану і Предтібетья, світ звичайних чоловіків і жінок, що живуть на цій землі. В експозиції - образи і символи традиційної культури і, перш за все, культури саларів. Виставковий проект відрізняється комплексністю: тут показані предмети традиційної культури, а фотографії та відеосюжети наочно ілюструють їх використання в реальному житті. Виставковий простір таким чином набуває об'ємність, у глядача виникає ефект присутності, зростає відчуття документальності в подачі культурної та наукової інформації.

В МАЕ РАН зберігається одне з найбільших етнографічних зібрань, доставлених з Сіньцзяну і Цинхая (КНР). Воно являє культурне та етнічне різноманіття Китайського Туркестану, історію його вивчення в Росії. Формування колекції пов'язане з діяльністю легендарного Російського Комітету з вивчення Центральної Азії і іменами видають вчених і мандрівників - Н.М.Пржевальского, В.І.Роборовского, С.Е.Малова, Е.Р.Тенішева і багатьох інших.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация