Салати з морепродуктів: всі найкорисніше

Користь дарів моря не викликає сумнівів: невипадково дієти з високим вмістом риби і морепродуктів вважаються здоровими. На відміну від інших закусок, калорійних і жирних, салати з морепродуктів дієтологи дозволяють їсти хоч кожен день: калорій в таких стравах трохи, а користі хоч відбавляй.

Користь і шкода

Морепродуктами називають все дари морів і океанів, крім риб і ссавців. Практично всі морепродукти відрізняються низькою калорійністю, низьким вмістом жиру і високим вмістом білка. Це робить дари моря дуже корисними для тих, хто стежить за своєю фігурою. Крім того, морепродукти багаті йодом, кальцієм, фосфором і деякими іншими мікроелементами.

Звичайно, найкраще вживати дари морів в свіжому вигляді, але тим, хто проживає далеко від морських берегів, доводиться задовольнятися замороженими креветками, кальмарами, мідіями і восьминогами. В крайньому випадку, для приготування салатів можна скористатися і консервованими морепродуктами, в яких зберігається велика частина корисних речовин.

Дари моря корисні не всім: у багатьох ці продукти викликають алергічні реакції. Крім того, в зв'язку з забрудненням вод світового океану, в морепродуктах часто знаходять солі важких металів та інші шкідливі речовини. Тому зловживати морепродуктами все-таки не варто, особливо якщо немає впевненості в їх походження і екологічну чистоту.

секрети приготування

Найголовніший секрет приготування морепродуктів полягає в тому, що дари моря не можна піддавати тривалій тепловій обробці. Чим довше варяться кальмари, креветки або мідії, тим жорсткішими, «гумовими» і несмачними вони стають. Високі температури теж небажані.

Креветки, мідії та кальмари ідеально поєднуються з часником, оливковою олією, білим вином, чебрецем, базиліком. Ніжний смак дарів моря добре підкреслюють соуси на майонезній основі. У середземноморської кухні морепродукти часто поєднуються з помідорами - свіжими або консервованими. Цитрусові, як і ріпчасту цибулю, слід додавати до морепродуктів обережно, в невеликих кількостях. Ріпчасту цибулю бажано брати солодких салатних сортів або замінити делікатним цибулею-пореєм.

Салати з креветками

Для креветочних салатів найкраще взяти сирі неочищені креветки - вони мають більш виразний смак, ніж варені, а тим більше - очищені ракоподібні. Підготовка не відрізняється складністю: креветки швидко відварюються в окропі, остуджуються і чистяться.

Поєднувати креветки можна з рисом, картоплею, зеленим салатом, свіжими томатами, кукурудзою, вареними яйцями, свіжими огірками, цвітною капустою, рибою і будь-якими морепродуктами. А поєднання креветок з авокадо вже стало справжньою класикою. Обережність слід дотримувати з перцем і гострими сортами цибулі - вони можуть заглушити ніжний солодкуватий смак креветок.

Найкращою заправкою до креветочних салату стане майонез або легкий соус з оливкового масла з лимонним соком. А найкращий напій до креветок - біле вино, хоча багато хто воліє запивати салати з ракоподібних пивом.

Салати з мідіями

Мідії добре поєднуються з перцевими і часниковими заправками. Смак цих молюсків підкреслять яблука, огірки, зелений салат, авокадо і навіть грейпфрути. Якщо вдалося купити сирі мідії, то найкраще відварювати їх в білому вині: це додасть м'ясу молюсків особливий присмак. Дуже добре поєднуються такі «п'яні» мідії з зеленню петрушки і свіжими овочами.

Салати з кальмарами

Кальмари традиційно поєднують з рисом, яблуками, вареними круто яйцями, свіжими огірками. Оригінальний смак мають кальмаровие салати з додаванням ананасів. В якості заправки добре використовувати майонез, який можна «облагородити» додаванням лимонного соку.

Дуже часто з кальмарів готують салати з морською капустою: ця закуска з дражливим морським ароматом несе в собі всю користь океанських глибин. Готується салат елементарно: ламінарія, кальмари, варені яйця і майонез змішуються, після чого салат настоюється протягом недовгого часу.

морський коктейль

У продажу часто можна зустріти заморожену суміш з морепродуктів, яка називається «морський коктейль». Зазвичай до складу цього коктейлю входять мідії, креветки, кальмари і щупальця восьминогів. Всі ці морепродукти добре поєднуються між собою.

З суміші морепродуктів можна готувати як гарячі страви, так і салати. Для приготування салату НЕ розморожені дари моря слід швидко відварити в солоному окропі, після чого охолодити і заправити зеленню петрушки, лимонним соком і майонезом. При бажанні можна додати до дарів моря невелика кількість вареного рису. Також хорошим доповненням до морепродуктів будуть порубані варені яйця, скибочки свіжого огірка, оливки, каперси, авокадо . Оригінальний салат можна приготувати і з морепродуктів з сиром фета.

Салати з крабовими паличками

Крабові палички до морепродуктів можна віднести лише умовно, оскільки до крабів цей продукт не має ні найменшого відношення. Роблять імітацію крабового м'яса з риби, додаючи до неї крохмаль, барвники, ароматизатори та інші добавки. В результаті вміст білків в крабових паличках невелика, та й іншими достоїнствами морепродуктів вони не володіють.

І все ж крабові палички - непоганий інгредієнт для салату. Вони легко ріжуться на дрібні шматочки і красиво виглядають в салаті, а специфічний смак і аромат цього продукту прекрасно поєднується з багатьма традиційними продуктами, в тому числі і з соусом майонез. Найпопулярніший салат з крабових паличок готується з додаванням відвареного рису, консервованої кукурудзи і майонезу. Є безліч варіацій цього рецепта - з додаванням шматочків сиру, скибочок свіжого огірка, цибулі, яблук та інших продуктів. Звичайно, смак цих салатів не можна порівняти зі смаком закусок, приготовлених з натуральних морепродуктів, але багатьом такі страви припадають до душі.

Марія Бикова


Статті по темі

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация