Самі невибагливі акваріумні рибки: ТОП-10

  1. 1. Гуппі
  2. 2. Мечоносці
  3. 3. Даніо
  4. 4. Неон
  5. 5. Півник
  6. 6. Макропод
  7. 7. Коридорас
  8. 8. Таракатум
  9. 9. Гурамі
  10. 10. Скалярия
  11. Відео Найпопулярніші і невибагливі акваріумні рибки

Акваріум в будинку може створити дивовижну атмосферу, спостереження за його мешканцями доставляє чимале задоволення, допомагає розслабитися і відпочити. Багато людей хочуть доповнити інтер'єр акваріумом, але їх зупиняє брак часу на догляд за ними. Нерідко купити акваріум просять діти, в результаті турбота про рибок лягає на плечі батьків. Саме тому, коли постає питання, яких мешканців для свого акваріума вибрати, багато хто віддає перевагу невибагливим рибам.

Умовно «невибагливість» базується на певних параметрах: риба повинна бути не надто чутлива до показників і температурі води, задовольнятися невеликим акваріумом, не вимагати особливих умов годівлі і так далі. Пропонуємо вашій увазі рейтинг найбільш невибагливих вихованців для новачка акваріума.

1. Гуппі

Гуппі

В акваріумі гуппі доростають до довжини не більше 5-6 см, ця південноамериканська рибка здатна жити в різних умов. Для пари цілком достатньо резервуара, об'ємом 1,5-2 літри. Якщо це велика різновид або екземпляри з вуалево хвостами, обсяг збільшується до 4-5 літрів. Оптимальний рівень води - 35-40 см, зверху акваріум потрібно накрити склом. Температурний режим може варіюватися від 15 до 36 градусів. Однак варто пам'ятати, що при більш високій температурі і розвиток риб відбувається швидше. Оптимальний варіант - 20-25 градусів, вода повинна бути чистою, акваріум прибирають приблизно раз в тиждень. Вагітних самок відсаджують в окрему банку, де потім і вигодовують з'явилися мальків.

2. Мечоносці

Мечоносці

Одна з живонароджених різновидів акваріумних риб, шляхом селекціонування було виведено чимало варіацій форм і забарвлень. У самців на хвостовому плавці є характерний «меч», власне цим і пояснюється назва породи. містять мечоносців зграйками в акваріумах 30-50 літрів, температура води становить 20-26 градусів. Виростають мечоносці до 78-12 см. Щотижня міняйте 30% від обсягу води в акваріумі, не можна утримувати мечоносців з вуалево рибами. Добре переносять мечоносці зниження температури, в разі необхідності риби можуть поголодувати 1-2 тижні без особливого збитку для здоров'я.

3. Даніо

Даніо

різновидів даніо дуже багато: рожевий, перловий, леопардовий, Чопра, оранжевоплавнічная, смарагдовий, Фаргаді і інші, так що ваш акваріум буде красивим і яскравим. Даніо - миролюбні риби, вони доростають до 12 см (в залежності від виду). Даніо краще утримувати зграями, хоча б 5-6 рибок. Акваріум потрібен довгастий, зверху накритий склом. Щотижня потрібно міняти 10-15% від загального обсягу води, температура 20-25 градусів. Даніо харчуються різними видами корму, можуть жити практично з усіма миролюбними рибами.

4. Неон

Неон

Це стайня риби, назвою своїм вони зобов'язані блискучою блакитний смузі, яка проходить уздовж всього тіла. Різновиди забарвлення - блакитний, чорний, червоний. краще містити неонов по 8-10 рибок, триматися вони вважають за краще ближче до дна. Вони миролюбні, тому сусідами можуть стати тільки спокійні невеликі рибки. Розмір акваріума може бути і невеликим: 10-15 літрів, температура 10-15 градусів, більш висока призводить до швидкого старіння. До числа кисню і складу води неон не надто вимогливі, проте в акваріумі має бути багато живих рослин і укриттів, корм допускається як сухий, так і живою.

5. Півник

Півник

Дуже красива акваріумна рибка до цього бійцівським характером. виростають півники до 4-5 сантиметрів в довжину, забарвлення може бути різною, стає яскравішим під час розмноження або при бійці. Це лабірінтовие риби, дихають атмосферним повітрям, так що не можна щільно закривати акваріум. До обсягу резервуара вони малочутливі: півника можна утримувати навіть в трилітровій банці, рівень кисню для рибки теж не важливий. Якщо в одному акваріумі кілька самців, бійки неминучі: в цьому випадку краще розділити резервуар прозорими скляними стінками. Оптимальна температура - 25-28 градусів, годувати можна живими, сухими і морозивом кормами.

6. Макропод

Макропод

Макроподія - рибки досить невибагливі, пару рибок цілком можна утримувати в 15-ти літровому акваріумі. Діапазон температури води - 15-30 градусів. При зниженні температури забарвлення риб стає менш яскравим, активність знижується. Найкрасивіший зовнішній вигляд у макроподов під час нересту, взагалі представники цього виду доростають до 12,5 см, вони досить агресивні і територіальні, так що не рекомендується утримувати їх з іншими видами. Дихають риби атмосферним повітрям, якість води для них не дуже суттєво, годувати можна сухими сумішами або живим кормом.

7. Коридорас

Коридорас

Це невеликі панцирні сомики, які відрізняються невеликими розмірами: від 3 до 12 сантиметрів. Особливістю цього виду є здатність до атмосферного диханню, тому облаштовуючи акваріум потрібно передбачити вільний доступ сомиків до поверхні води. Найкраще містити коридорасов групами, подбайте про наявність рослин і укриттів. До якості води не надто вимогливі, температура може становити від 17 до 32 градусів. Це донні риби, тому корми потрібно підбирати так, щоб вони падали на дно. Регулярно потрібно міняти 30% від загального обсягу акваріума.

8. Таракатум

Таракатум

Це один з представників сімейства сомів, прекрасний санітар акваріума і миролюбна риба. Таракатуми прекрасно сусідять з миролюбними рибами. Для їх утримання потрібен акваріум з водоростями і укриттями, до параметрів води вони не надто вимогливі, головне - щоб вона була теплою, 24-28 градусів. Будова кишечника дозволяє таракатумам також дихати атмосферним повітрям, але оскільки соми можуть вистрибувати, добре б прикрити акваріум щільним склом. Дорослі особини доростають до 13-15 см, краще утримувати сомів зграйками, по 5-6 риб. Годувати сомів можна як живими, так і сухими кормами.

9. Гурамі

Гурамі

Досить миролюбні рибки, доростають максимум до 12 сантиметрів. найбільш поширена перлова , Мармурова та плямиста варіація гурамі. Біля черевних плавників знаходяться довгі промені - це свого роду органи дотику риб. Акваріум для гурамі потрібен 30-40 літровий, освітлення яскраве, рослин не надто багато, але обов'язкові плаваючі рослини. Аерація не повинна бути сильною, ці риби звикли до стоячій воді. Температура становить 24-28 градусів, корми - будь-які, головне -мелкогранулірованние. Гурамі можуть переносити голодування 1-2 тижні без шкоди для здоров'я.

10. Скалярия

Скалярия

Граціозні і привабливі рибки також вважаються невибагливими, вони ведуть спокійний і розмірений спосіб життя, відрізняються миролюбним вдачею. При гарному догляді можуть доростати до 15 сантиметрів, тому розмір акваріума повинен бути відповідним. скалярии люблять теплу воду - 24-26 градусів, однак різких перепадів температур краще не допускати, обов'язкова наявність в акваріумі укриттів і рослин, де скалярии можуть сховатися. Для годівлі скалярій підходить як живий, так і сухий корм, утримувати їх можна тільки з миролюбними рибами.

Відео Найпопулярніші і невибагливі акваріумні рибки

Читайте також:

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация