Самі зачаровують занедбані місця і недобудови Росії

  1. 2. Алмазний кар'єр «Мир», Якутія
  2. 3. Садиба Храповицького, Володимирська область
  3. 4. Хальмер-Ю, Комі
  4. 5. Млин Ґергардт, Волгоград
  5. 6. Маяк на мисі Анива, Сахалін
  6. 7. Залізниця Чум - Салехард - Ігарка
  7. 8. Телевежа заввишки 350 метрів, Галич

Подивитися перед сном фільм жахів - справа нескладна. А ви спробуйте взяти, та й відправитися туди, де його можна було б знімати. Безлюдний маяк на краю світу, будівля зі слідами снарядів, безлюдна садиба, забута залізниця посеред тундри - Скайсканер вибрав десять моторошнуватих занедбаних місць в Росії, де кожному стане не по собі. Подивитися перед сном фільм жахів - справа нескладнаФото: Andre Belozeroff CC BY-SA 3.0 , Wikimedia Commons

Найглибша діра в землі, коли б то не було вирита людиною, знаходиться в Мурманської області. В СРСР освоювали не тільки космічний простір, але і підземне: в 1970 році в тундрі під містом Заполярний почали буріння Кольської надглибокої свердловини. Чи не для видобутку нафти, а виключно науки заради.

Бурили в кілька етапів, з аваріями і довгими перервами, вивчали глибинне будова Землі і робили важливі відкриття. Одного разу свердловина потрапила в жовту пресу: говорилося, ніби радянські буровики на глибині більше 14 км наткнулися на порожнину, опустили туди мікрофони і почули крики мучеників, які страждають в пеклі. Насправді, досягти вдалося лише 12 262 метрів, але і це був рекорд. У 1992 спроби пробитися далі припинили, а потім через нестачу фінансування і зовсім закинули свердловину, залишивши її повільно руйнуватися. Зараз на місці амбітного проекту - купи металобрухту.

Як дістатися: літаком або поїздом до Мурманська , Потім на автобусі або таксі до Заполярного (2,5 години).

2. Алмазний кар'єр «Мир», Якутія

Фото: Staselnik CC BY-SA 3.0 , Wikimedia Commons

Колосальна воронка в землі прямо на краю міста - так виглядає відпрацьований алмазний кар'єр «Мир» в Якутії. Корінне родовище алмазів (друге в СРСР) відкрили тут у 1955 році. У Москву полетіла знаменита радіограма «Закурили люльку миру, тютюн відмінний. Авдєєнко, Єлагіна, Хабардіним », і через два роки почався видобуток дорогоцінного каменю, а поруч з кар'єром виріс місто Мирний. «Мир» пропрацював 44 роки і досяг неймовірних 525 метрів в глибину і 1 200 метрів у діаметрі. З 2001 в кар'єрі нічого не добувають, зараз працює тільки підземний рудник. Спуститися на дно не вийде, але можна заглянути в земні надра з оглядового майданчика, яка зроблена на основі ходової частини екскаватора.

Як дістатися: літаком до міста мирний

3. Садиба Храповицького, Володимирська область

Фото: Gavrilichev CC BY-SA 4.0 , Wikimedia Commons

У Росії залишилися сотні розорених дворянських гнізд. Вони лякають пробоїнами вікон і моторошною контрастом між колишньої розкішшю і нинішньої розрухою. Садиба, побудована в кінці XIX століття для Володимира Храповицького, незвичайна своєю архітектурою: в середній смузі Росії, у Володимирській області варто середньовічний європейський замок. І зовнішній, і внутрішній декор садиби був розкішним - це помітно навіть зараз, коли замість підлог зі складального паркету і мармурових камінів - пилові руїни. Кілька років тому з'явилися проекти реконструкції садиби, її передали Володимиро-Суздальського музею-заповідника, але відреставрували поки тільки човновий павільйон. Головна будівля обнесли парканом і всередину не пускають, але воно все одно варто того, щоб на нього подивитися.

Як дістатися: садиба Храповицького знаходиться в селищі Муромцево в декількох кілометрах від міста Судогда. Найзручніше добиратися на машині, але можна і поїздом до Володимира, далі на маршрутці до Судогда і пішки або на таксі до Муромцево.

Кращі пам'ятки Золотого кільця Росії

4. Хальмер-Ю, Комі

Вицвілі вивіски порожніх магазинів. Осколки скла у віконних рамах. Вітер розносить по вулицях обривки газет двадцятирічної давності. Хальмер-Ю в республіці Комі - колишнє селище, скасований в 1996 році після закриття вугільної шахти. Назва «Хальмер-Ю» в перекладі з Ненецького означає «річка в долині смерті». Посеред безмовних будинків, купкою стоять в тундрі на тлі далеких силуетів Уральських гір, воно не здається дивним. Втім, військових забобони не лякають: час від часу вони використовують селище-привид як випробувальний полігон. Відвідують селище і колишні мешканці, які до сих пір люблять Хальмер-Ю і захоплено розповідають про особливу красу місцевої природи.

Як дістатися: Літаком чи поїздом до Воркути , Далі по грунтовій дорозі на позашляховику. Любителі спортивного туризму, що не бояться суворої погоди, влаштовують піші і велопоходи з Воркути в Хальмер-Ю.

5. Млин Ґергардт, Волгоград

Дах провалилася. Криваво-червоні цегляні стіни суцільно вкриті шрамами від осколків снарядів. Через порожні вікна дме вітер. Значний будинок парового млина Ґергардт в Волгограді було знівечене під час Сталінградської битви, але вистояло. Його не стали відновлювати спеціально, залишивши в місті живе - і вельми вражаюче - нагадування про війну.

Кажуть, до 80-х можна було потрапити на млин з екскурсією, але пізніше їх скасували: ходити по будівлі, що складається з суцільних провалів і ненадійно висять залізобетонних брил, занадто небезпечно. Завдяки недоступності для художників, що працюють в стилі «тут був Вася», млин добре збереглася - практично в тому ж вигляді, в якому була взимку 1943 року.

Подорожі по містам-героям Великої Вітчизняної війни

6. Маяк на мисі Анива, Сахалін

Старий маяк на острівці посеред бурхливого океану. Ніч. Доглядач бореться зі стихією і самотністю і врешті-решт божеволіє від страшних таємниць, які йому довелося зберігати. Маяки здаються жахливо романтичними і в той же час лякають, ніби це найкраще місце для трилера. А вже якщо маяк занедбаний ...

У 1939 році, коли південна частина Сахаліну належала Японії, на мисі Анива (або Нака-Сиретоко-Мисак, як його називали японці) з'явився маяк. Будувати його було важко і небезпечно, обслуговувати - теж. На початку 90-х його перевели на автоматичний режим роботи від сонячних батарей, нечисленний персонал роз'їхався, і маяк почав поступово руйнуватися. Ходять чутки про можливу реконструкцію, але поки він так і стоїть - забутий похмурий ідол посеред неспокійного моря.

Як дістатися: до Південно-Сахалінська - на літаку . До маяка плавають на моторних човнах . Чи вдасться висадитися на скелястий мис Аніва і побачити легендарний маяк поблизу, питання випадку: море в цих краях відрізняється бурхливим вдачею.

14 приводів з'їздити на Далекий Схід Росії

7. Залізниця Чум - Салехард - Ігарка

Ще один містичний образ з фільмів, книг і страшних снів - поїзд. З проржавілого вагона, що стоїть на покручених рейках, так і чекаєш несамовитого людського крику. А якщо поруч з'являється барак за колючим дротом, кіно стає схожим на один з грандіозних сталінських проектів - одноколійна залізницю «Чум - Салехард - Ігарка». У 1947-53 роках її називали будівництво 501 (ділянка від Чума до річки Пур) і 503 (Пур - Ігарка) і тримали під великим секретом. Працювали в основному ув'язнені, відбиваючись від гнусу влітку і замерзаючи взимку.

У березні 1953 року Сталін помер, була оголошена масштабна амністія. Будівництво залізниці спішно згорнули, коли із запланованих 1 500 км було готово близько 900. Окремі частини стали використовувати (наприклад, Чум - Лабитнангі довжиною 195 км і відновлений в 70-х ділянку від Надима до Нового Уренгоя довжиною близько 300 км), але більшість просто кинули. Зараз ентузіасти влаштовують піші та автоекспедиції на занедбані ділянки, щоб побачити покоси полотно посеред дикої природи, паровози, залишки мостів і селищ та інші сліди знаменитої будівництва.

9 доріг в Росії, від яких захоплює дух

8. Телевежа заввишки 350 метрів, Галич

У Костромській області варто покинута 350-метрова телевежа. Підйом небезпечний, на верхньому майданчику немає огорож, але все одно залазять. Хтось - за хорошими кадрами з висоти, хтось - для перевірки своїх нервів і спортивної форми, інші хочуть зустріти нагорі світанок або зізнатися в любові. Швидше за всіх повертаються на землю відчайдушні Бейсджампери. Як не дивно, місце це популярне: в групі ВКонтакте по кілька повідомлень в день від тих, хто збирається на вишку або вже на ній побував. Там же можна подивитися відео стрибків - особисто ми цим і обмежилися. Ми не рекомендуємо приїжджати до цього «недобудови» - як би не вийшло, що ви зійдіть навіть швидше бейсджамперів.

Ми не рекомендуємо приїжджати до цього «недобудови» - як би не вийшло, що ви зійдіть навіть швидше бейсджамперів

У кожного древнього міста є серце. Навколо російських кремлів і європейських замків завжди вирувало життя і хвацько закручувалося події історії. У Кенігсберзі (нинішній Калінінграді) все починалося традиційно - з фортеці, яку побудував в 1255 році король Чехії Оттокар II Пржемисл, який прибув в ці землі на допомогу хрестоносцям. Згодом фортеця перетворилася на значний замок, який служив резиденцією керівників Тевтонського ордена, а пізніше - герцогів прусських і місцем коронації прусських королів.

Під час Другої світової війни замок сильно постраждав. У 1967 році все ще вражаючі руїни злетіли на повітря, а приблизно на їх місці з'явився монстр - Будинок рад, так і не добудований до кінця. Небайдужі до долі замку раз у раз обговорюють можливість його відновлення, але далеко поки не просунулися. Перед поїздкою варто подивитися старі фотографії , Тоді прогулянка по пам'ятки, якій немає, придбає хоч якийсь сенс.

13 речей, які треба зробити в самому Калінінграді і поруч з ним

Шикарний п'ятизірковий готель, який не прийняв жодного постояльця. Покинутий, коштує він посеред великого міста, і по стінах повзе цвіль. Зав'язка для хоррора? Ні, знаменитий пітерський недобуд - готель «Північна корона». Будівництво комплексу на 247 номерів почалося в 1988 і було заморожено в 1995 році. Змінювалися власники, призначалися нові дати урочистого відкриття, але «Північна корона» так і не запрацювала. Зараз нещасливий готель охороняють, але деякі все ж примудряються потрапити всередину .

Самі незвичайні пам'ятки Санкт-Петербурга

Знайти дешеві авіаквитки Вибрати недорогі готелі

НЕ пропустіть:

15 дивовижних занедбаних аеропортів світу

Десять місць в Росії, які потрібно побачити своїми очима

12 незвичайних видів туризму

Зав'язка для хоррора?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация