Саміт G20: США знову нав'язують світу конфлікти замість вирішення фінансових проблем: Аналітика Накануне.RU

Саміт G20: США знову нав'язують світу конфлікти замість вирішення фінансових проблем

І двосторонні зустрічі президентів мало що змінять?

Відкривається 7 липня саміт G20 традиційно є одним з найважливіших дипломатичних подій року. Крім власного порядку, на полях заходи пройдуть двосторонні зустрічі глав держав, в ході яких може бути вироблений цілий ряд рішень з ключових проблем міжнародної політики. У Гамбурзі вперше зустрінуться керівники США і РФ, в той час як американська модель глобалізації поступово заходить у глухий кут і зустрічає конкуренцію з боку Китаю, де в травні вже пройшов саміт альтернативної "великої двадцятки" - "Одного пояса - одного шляху". Подробиці - в матеріалі Накануне.RU .

Читайте також:

Саміт G20 - це масштабний захід за участю країн, які представляють більше 50% світового ВВП. У його рамках відбудеться велика кількість зустрічей глав держав. Основна увага в Росії, звичайно ж, приверне зустріч президентів США і РФ, але основна повістка G20, хоча і трохи загубиться за двосторонніми зустрічами, але в цілому буде дуже насиченою ..

З основних питань саміту, як зазначає президент Центру стратегічних комунікацій Дмитро Абзалов, очікується серйозне протистояння.

"Перше - це питання екології, він вже дуже проблемний, так як Трамп заявив про вихід з Паризького угоди. Друге - це торговельні відносини. Це основний напрямок протистояння Німеччини та США. Трамп заявив про те, що збирається повертати робочі місця в США і активно вступає в суперечки з цього питання саме з канцлерін, там були ворожі заяви, наприклад, щодо заводу BMW в Мексиці. у цьому ж контексті не до кінця закрита проблема з Китаєм. І третє питання - це міграція. Тут фундаментально різні підходи між Германие , Що є мозковим центром міграційної політики Євросоюзу з усіма витратами, і Дональдом Трампом, що пропонують кардинально іншу політику, яка передбачає закриття кордонів і споруду стін. Причому різні країни по-різному до цього ставляться ", - вважає Абзалов.

Що стосується двосторонніх зустрічей російського президента, то Володимиру Путіну чекають переговори з прем'єр-міністром Японії Сіндзо Абе на тлі посилення претензій на освоєння Курил і загострення ситуації в КНДР. Також по слідах візиту китайського лідера Сі Цзіньпіна в Москву, в рамках якого були підписані угоди на 12 млрд доларів, Японія хоче не допустити активізації зближення Москви і Пекіна і запропонувати свої економічні ініціативи.

Важливою може бути і зустріч з главою Австралії Малкомом Тернбуллом, політика країни традиційно знаходиться в контурі Великобританії, попередній австралійський прем'єр Тоні Еббот виступав з дуже жорсткою критикою Москви. Зараз буде перша зустріч на високому рівні з новим керівництвом Австралії. Тим більше, що з цією країною останнім часом активно взаємодіє Китай, який здійснює там ряд видобувних проектів.

Варто відзначити також зустріч Путіна з Раджеп Ердоганом і очікуваний сніданок за участю глав Німеччини, Франції та РФ. Природно, буде обговорюватися ситуація навколо України. Париж і Берлін роблять ставку на завершення військової фази протистояння і тому акцент буде на перших трьох пунктах мінських угод. Пройде і зустріч з главою Євросоюзу. На ній обговорюватимуться питання, пов'язані з економічною взаємодією з Європою. Поки що у Єврокомісії немає мандата на те, щоб вести переговори з питання російських газопроводів, Франція і Німеччина виступають взагалі проти переговорів на рівні ЄС, так як це комерційний проект, який повинен вирішуватися в рамках двосторонніх переговорів, але Польща і країни Прибалтики виступають за те , щоб цей мандат ініціювати.

Але найбільше уваги прикуто до "довгоочікуваної" зустрічі Путіна з Дональдом Трампом. Трамп, швидше за все, представить свою позицію з КНДР. Росія і Китай вже виступили зі своєю ініціативою з цього приводу, що має на увазі відмову Північної Кореї від ядерних і ракетних випробувань в обмін на припинення великомасштабних військових навчань Вашингтона і Сеула в регіоні. Найсерйозніший прорив ми можемо отримати по Сирії, тому що штурмувати Ракка, не перетинаючи західний берег Євфрату, досить складно з точки зору географії. Американські літаки не можуть цього робити після того, як ми вийшли з меморандуму і тому відновлення меморандуму і фактичне відкриття неба на захід від Євфрату для американських літаків стане одним з основних досягнень в рамках зустрічі двох президентів. З американської сторони в рамках аналогічних поступок можна очікувати повернення російським дипломатам доступу до нерухомості, зняття останнього пункту санкцій, накладених Бараком Обамою. Хоч це не стратегічні рішення, але взаємообмін поступками може статися.

Варто відзначити, що зустріч "нормандської трійки" без України відбудеться, швидше за все, після обговорення з Трампом, а це, в свою чергу, означає, що рішення, представлені в рамках російсько-американської зустрічі, Москва може інтегрувати в ці переговори.

Варто відзначити, що зустріч нормандської трійки без України відбудеться, швидше за все, після обговорення з Трампом, а це, в свою чергу, означає, що рішення, представлені в рамках російсько-американської зустрічі, Москва може інтегрувати в ці переговори

Втім, генеральний директор Центру політичної інформації Олексій Мухін вважає, що зустріч Трампа з Путіним мало що здатна змінити. Саміт двадцятки важливий тим треком, який розробляється міністрами фінансів різних країн і, власне, організація створена для того, щоб формувати конкретні прагматичні рішення, які якщо і не доведуть світову систему до досконалості, то виправлять існуючі невідповідності і збої. Зустрічі політиків в рамках цього саміту не мають першорядного значення, а, як правило, носять ритуальний характер.

Саміт проходить на тлі того, що модель глобалізації, яку США нав'язують всьому світу, в тому числі і через G7, неуспішна і, по суті, сприяє руйнуванню фінансової системи, оскільки несправедлива спочатку. Спроби її реформувати, регулярно вживаються на саміті G20, також ще не приводили до успіху. Тому, як зазначає експерт: "Країни, що представляють інтереси виробників значної кількості світового ВВП, такі як Китай, Індія, Росія та інші, що входять до складу двадцятки, будуть поступово відходити від цього і пропонувати альтернативні шляхи вирішення всіх цих проблем, що, звичайно, не сподобається США. Тому вони нервують і провокують велику кількість конфліктів, щоб відвернути увагу світової спільноти від вирішення фінансових проблем, м'яко кажучи, надуманими питаннями на кшталт погрози з боку КНДР ".

Крім того, експерт не згоден з точкою зору про яку просуває Китаєм моделі альтернативної глобалізації, на його думку, КНР дотримується принципово іншої ідеї - виступає за реалізацію власних національних інтересів в рамках проектів, які цікаві йому, серед них і Новий Шовковий шлях, і найрізноманітніші більш справедливі варіанти розподілу фінансових ресурсів.

Політолог Олександр Жилін зазначає, проте, що саме особиста зустріч російського президента зі своїм американським колегою може мати вирішальне значення для всієї подальшої міжнародної політики: "Ми бачимо, скільки сил було витрачено для того, щоб ця зустріч взагалі не відбулася або, принаймні, щоб затьмарити її всілякими неприємностями. Для цього [американці] йшли на крайні форми провокацій: це і удар по аеродрому в Сирії, і чутки про нібито підготовлюваний застосуванні хімічної зброї, загострення ситуації навколо Кореї і багато друг е речі. Чого бояться в Вашингтоні? Вони бояться того, що Путін зможе пояснити просту, але складну для розуміння Трампа річ: у них одні й ті ж вороги, це глобальні фінансові спекулянти, тому якщо вдасться достукатися до свідомості [Трампа], то тоді можлива консолідація зусиль, нехай і неявна, але, по крайней мере, без конфронтації. Все інше - це вже деталі. Якщо цього не вдасться досягти, то ні по Кореї, ні по Сирії, ні з якихось інших речей домовленостей досягти не вдасться . Чому? Тому що військова компонента США працює, минаючи президента, і ми переконувалися в цьому не раз. Так було і за попереднього президента, так і зараз. Коли Трамп зустрічався з лідером Китаю, в цей же час американці вдарили по аеродрому і поставили Трампа перед фактом. Він змушений був в присутності голови КНР взяти це на себе і сказати, що удар стався з його згоди ".

Відзначимо, що американські провокації напередодні зустрічі лідерів двох країн не припиняються - так, сьогодні стало відомо про арешт американською владою російського громадянина Юрія Мартишева. При цьому про пред'явлених йому звинуваченнях поки нічого не говориться, а російське посольство в США вже розцінило дії Вашингтона як викрадення.

Чого бояться в Вашингтоні?
Чому?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация