«Самопоміч» в Дніпрі: як секретар міськради В'ячеслав Мішалов і його родичі крадуть гроші на тендерах

21:03

В'ячеслав і Дмитро Мішалова досить відомі особи в Дніпрі. Перший - секретар міськради міста, другий - видатний підприємець регіону.

Вони родичі - син і батько. І обидва, з недавнього часу, в центрі уваги корупційного скандалу.

Сімейство Мішалова - класична зграя нуворишів. Їх абсолютно не цікавить добробут дніпрян, але, - безумовно цікавлять гроші, які можна вкрасти у жителів міста.

Приклад тому - багатомільйонні махінації з тендерами на будівництво, капітальний ремонт або ж проектування. Про найбільш кричущих фактах афер розповімо докладніше. З цифрами і доказами. Але, спочатку з'ясуємо - звідки з'явилася на політичному небосхилі Дніпра це прізвище - Мішалов.

31-річний бізнесмен В'ячеслав Мішалов пройшов в Дніпровський міськрада від «Самопомочі». Партія набрала в місті аж цілих 5% голосів і, відповідно, 5 представницьких місць в місцевому органі влади. Цього результату людині виявилося досить, щоб опинитися на посаді секретаря Дніпровського міськради. Сталося це лише в минулому році . Місцеві журналісти розповідають: сталося все внаслідок домовленості з Борисом Філатовим. Саме цих п'яти душ не вистачало нинішньому меру для створення коаліції в міськраді.

Крім того, ще одному депутату від «Самопомочі» (главі місцевого осередку) Артему Хмельнікову відрубали жирне крісло глави бюджетного комітету.

Офіційна біографія В'ячеслава Мішалова складена дуже барвисто і по-чудернацьки. Дотримуючись сказаного там - бізнес він почав в 15 років, пізніше отримав освіту в Америці. І само собою, слідуючи цій казці, розбагатів, займаючись IT-технологіями та інвестуванням.

Інша річ, що в прості обивателі в Дніпрі прямо вказують: перші кроки В'ячеслав робив на кошти батька Дмитра Мішалова, пов'язаного з групою «Приват». А великі гроші почав «заробляти» після співпраці з одіозним дніпровським мафіозі , Власником корпорації «Алеф», Вадимом Ермолаєвим.

На хвилі вимог простих людей оновити владу - Мішалов і потрапив у владу. Подейкують, що майстер «чистих рук» Андрій Садовій особисто пригледів молодого і перспективного дніпрян. Чи не складно собі уявити яким чином від «Самопоміч» бізнесмена до міськради «обрали». Розберемо, краще, що сталося далі. А далі було наступне. Отримавши т.зв. «Золоту акцію» в міськраді, Мішалов отримав від мерії пропозицію зіграти в надзвичайно вигідну партію. А саме: Філатов бореться за свій імідж (через жагу більш високих, державних посад), а Мішалов, натомість, отримує на відкуп частину грошових потоків Дніпра (гарантуючи чітку і своєчасну підтримку мера міста). Карти лягли на стіл - і все залишилися «при козирі». Тим більше, що «Оппоблок» до тих пір Філатову розколоти вже вдалося, а Вілкул загруз у проблемах з київськими силовиками.

Саме таким чином, рік тому - в березні 2016 року - на небосхилі Дніпра, в секретарях міськради намалювався висуванець «Самопоміч» В'ячеслав Мішалов. Грати з грошима, другий після мера людина, як показав час, почав хвацько. Тут все просто: Дніпро - місто величезний і бюджетні надходження, відповідно, далеко не мізерні.

Аналізуючи підсумки тендерів в місті, журналісти звернули увагу: з призначенням В'ячеслава Мішалова секретарем міськради, багатомільйонні будівельні тендери від мерії почали отримувати тільки фірми, що належать його батькові - Дмитру Мішалова .

Наприклад: «Завод Майстер-Профі» виграв замовлення на ремонт моста, а структура «Мастер-строй» отримала солідний куш у вигляді капремонту Набережній Перемоги. Дісталися сімейства Мішалова і багатомільйонні підряди на підключення відеоспостереження і установку Інтернету в бюджетних організаціях міста, в т.ч школах.

В кінцевому підсумку, за підрахунками журналістів, після появи В'ячеслава Мішалова в дніпровському міськраді, фірми його батька отримали від влади на «освоєння» порядку 466 мільйонів гривень. Нагадаємо, це - гроші платників податків, які місто віддало фірмам, що зобов'язується будувати, ремонтувати, покращувати інфраструктуру.

А тепер, на конкретному прикладі, ознайомтеся в деталях - як «пиляли» для сім'ї Мішалова бюджетні кошти.

Найпростіший приклад - закупівля послуг з проектування шляхопроводу на вулиці Передовій. В тендері брало участь шість компаній ТОВ «Укренергостандарт», ДП «Державний інститут по проектуванню підприємств гірничорудної промисловості« Кривбаспроект », ТОВ« Мостстройком », ПП« Технотранспроект », ПП« НВФ «Мостопроект», і ТОВ «Завод« Майстер-профі »( Дмитра Мішалова). торги проходили 16 лютого 2017 року.

Чотири з шести компаній виставили кошторис за послуги 350-390 тисяч гривень, ще одна 650. І тільки ТОВ «Завод« Майстер-профі »Мішалова загнув ціну в 960 тисяч. Тобто, майже в два-три рази дорожче інших. Але, саме цієї компанії, сім'ї Мішалова, місто і віддав гроші!

Навіщо економити, чи не так? Живемо ж, розкошуючи!

Розбираючись глибше, варто згадати, що фірми Мішалова були помічені в непрозорих тендерах ще за часів режиму Януковича.

Саме топ-менеджмент групи компаній «Майстер», підконтрольних Дмитру Мішалова, виступав підрядником будівництва вертолітного майданчика для «легітимного» втікача під Каневом. Та афера обійшлася країні в 10 мільйонів доларів. Є їх сліди в афері з будівництвом вічного недобудови «Охматдиту». І навіть фінанси на дах НСК «Олімпійський» під ЄВРО-2012 вони встигли крою. Там були взагалі фантастичні гроші - близько 727 мільйонів. Нагадаємо, нещодавно Генпрокурор України повідомив про корупцію і крадіжці на тендерах Євро-2012: "Як доводять вилучені документи - крали з розмахом", - написав Луценко на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

Тепер уже й не дивно, що Дніпровські влади, в особі секретаря міськради В'ячеслава Мішалова, недавно були готові допомогти в «сміттєвій справі» меру Львова Андрію Садовому перевозити відходи в свій регіон. В рамках «братньої допомоги» ці ділки з «Самопоміч» роздерибанили б ще не одну сотню бюджетних мільйонів.

Чому то здається, що збільшується останнім часом інтерес Генпрокуратури і Служби безпеки до перших персон «Самопоміч» не випадковий. Сподіваємося, що правоохоронці візьмуть до уваги нашу інформацію щодо справ цієї партії не тільки у Львові чи Києві, а й Дніпропетровську.

Навіщо економити, чи не так?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация