Самотність і як з ним боротися

Напевно, кожна людина хоча б раз у житті відчував себе хоч на мить нікому непотрібним, марним, нецікавим, нещасним, самотнім Напевно, кожна людина хоча б раз у житті відчував себе хоч на мить нікому непотрібним, марним, нецікавим, нещасним, самотнім. Навіть якщо навколо знаходиться величезна кількість людей. Цей стан пригнічує, давить, з'їдає душу, заважає отримувати задоволення від життя , Викликає відчуття порожнечі і часто призводить до апатії або депресії.

Які ж причини самотності?

Егоїзм. Багато людей завдяки своїм рисам характеру самі відштовхують від себе колег, рідних, друзів, знайомих. Адже мало хто захоче терпіти чийсь егоїзм, грубість, нахабство, небажання знаходити спільні точки дотику. В результаті людина залишається один. І найімовірніше навіть не розуміє, що тільки він сам в цьому винен.

Невпевненість у собі. Дуже багато стають самотніми в силу своєї закомплексованості, невпевненості в собі. Їм здається, що їх не зрозуміють, засудять, засміють, що вони чимось гірші за інших. Вони часто настільки стурбовані тим, що думають про них інші, що це заважає бути самим собою і жити в гармонії з оточуючими їх людьми. Щоб уникнути цього, такі люди цураються спілкування з іншими.

Обставини. Хтось стає самотнім в силу обставин, що склалися: смерть близьких, розлучення. Втрата близьких часом ввергає людей в стан заціпеніння, пригніченості. Розлучення для багатьох здається кінцем життя. А хтось просто не зміг зустріти в житті близької людини.

Для кого-то позитивним моментом самотності може стати можливість жити в своє задоволення, відсутність необхідності з кимось щось узгоджувати. Для кого-то самотність є певним порятунком від вічної суєти, скандалів, чвар, але це лише тимчасовий стан. Відчуття порожнечі рано чи пізно наздоганяє таких людей.

Так як же боротися з самотністю?

Для людини немає нічого неможливого. Варто тільки трохи поміркувати над своїм станом, його причинами, але тільки не шкодувати себе. Немає сенсу сидіти і плакати про свою нещасну долю. Потрібно тверезо оцінити свої можливості і постаратися виправити все, а можливо і кардинально змінити. Розкладіть все по поличках, поставте мету і впевненими кроками рухайтеся до неї. Не бійтеся змінитися - як раз потрібно зробити все можливе, щоб позбутися від тих рис характеру, звичок, способу життя, манери спілкування, які привели вас до самотності.

Інтернет. Багато хто знаходить порятунок від самотності в інтернеті. Адже там можна бути самим собою, а можна постати перед іншими таким, яким хотілося б бути. Саме там можна знайти друзів по «нещастю», ділитися з ними радощами і бідами. Правда, не варто підміняти вашу реальне життя віртуальної. Спілкування має бути справжнім і живим. Спілкування в інтернеті може допомогти на першому етапі, трохи розслабитися, зняти страх спілкування, стати впевненіше , Але наступним етапом потрібно переносити спілкування в реальне життя, нехай навіть і з новими віртуальними друзями.

Церква. Частина одиноких людей знаходить порятунок в залученні до церкви. Духовна близькість з богом заспокоює, допомагає жити.

Робота. Не дарма кажуть, що «робота лікує». Занурюючись з головою в роботу, людина здатна відсунути все тяжкі думки. Особливо, якщо це улюблена робота.

Допомога іншим. Можна спробувати знайти спосіб бути корисним для оточуючих. При цьому можна отримати почуття задоволення від усвідомлення своєї корисності людям. Крім того, допомагаючи іншим, ви обов'язково знайдеться багато нових друзів, можливо таких же самотніх.

Тварини. Мабуть, один з приємних спосіб боротьби з самотністю - завести якусь домашню тварину. Улюблений вихованець може виявитися набагато кращим і надійним співрозмовником (нехай навіть мовчазним), ніж людина.

Алкоголь. Слабкі люди вважають найкращим методом позбавлення від всіх проблем споживання спиртних напоїв. Випив - забувся, і немає проблем. Але результатом такого захоплення, як правило, є повна деградація особистості, незворотні зміни в організмі.

Спілкування. Нічого не може бути краще, ніж спілкування з друзями, близькими, рідними. Проведення якихось спільних заходів (свята, походи, посиденьки) відверне від будь-яких, навіть найгірших, думок.

Культурні заходи. Відвідування театрів, виставок може принести багато нових вражень і знайомств. Читання книг, перегляд кінофільмів не тільки відверне від негативних думок, а й наповнить життя новими переживаннями, знаннями.

Наслідки самотності.

Якщо не спробувати що-небудь змінити в своєму житті , Стан самотності може цілком поглинути людину. Неприємні наслідки можуть проявитися у вигляді заниження самооцінки, що виявляється в почутті марності свого існування. Як наслідок - депресія , Озлобленість, хвороби, а іноді і суїцидні думки.

Які ж причини самотності?
Так як же боротися з самотністю?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация