Санкції Росії проти України - наскільки це серйозно

  1. Експерти не вірять в військове співробітництво України з Росією, але ця інформація закрита
  2. Хто з українців "загрожує Росії"?
  3. За що "покарали" підприємства українського військово-промислового комплексу
  4. Санкції проти українського системного банку - небезпечні вони для економіки
  5. АВТОР:
  6. Орфографічна помилка в тексті:

27 грудня 2018, 7:51 Переглядів:

Експерти не вірять в військове співробітництво України з Росією, але ця інформація закрита

27 грудня 2018, 7:51 Переглядів:   Експерти не вірять в військове співробітництво України з Росією, але ця інформація закрита   Росія піднесла Україні на католицьке Різдво подаруночок у вигляді   розширення списку санкцій проти українських громадян і юридичних осіб

Росія піднесла Україні на католицьке Різдво "подаруночок" у вигляді розширення списку санкцій проти українських громадян і юридичних осіб . У нього додатково внесені імена 245 людей і назви 7 компаній, проти яких запроваджуються обмежувальні заходи. Як написав у Твіттері російський прем'єр Дмитро Медведєв, санкції вводяться "для захисту російської держави, компаній і громадян Росії".

попередній раз Росія розширювала "антиукраїнські" санкційні списки 1 листопада цього року . Тоді список фізосіб налічував 322 пункту, список юридичних осіб - 68 пунктів. Тепер в цих списках 567 і 75 пунктів відповідно.

Хто з українців "загрожує Росії"?

Якщо говорити про список фізосіб, то майже дві третини його займають прізвища депутатів Верховної Ради - таких 347 осіб, є представники всіх політичних сил, а також позафракційні депутати. Санкції не торкнулися ще тільки 76 народних депутатів, при тому також з різних фракцій.

Ще третина списку санкцій фізосіб займають непарламентські політики, керівники центральної виконавчої влади, підприємств, внесених до списку санкцій, і т.д.

Що стосується юридичних осіб, то 25 грудня перелік доповнився всього 7 українськими компаніями. Туди потрапили НВО "Вертикаль", яке займається, зокрема, виробництвом електрообладнання для нафтовидобувної галузі, страхова компанія "ІНГО", "Перша логістична компанія", що спеціалізується на залізничних перевезеннях. Також санкції введені проти ПАТ "Центренерго", яке забезпечує електрикою Київську, Харківську і Донецьку області та яке мало стати флагманом нової "великої приватизації" в Україні, але все ніяк не стане.

Але набагато більш несподіваним стало потрапляння в "антиукраїнський" списку санкцій РФ державного "Укрексімбанку", державного концерну "Укроборонпром" та державної компанії "Укрспецекспорт". З одного боку, сама думка про те, що ці стратегічно важливі державні підприємства досі продовжують співпрацю з державою-агресором, викликає подив. А з іншого боку - не менш дивує і той факт, що ці підприємства потрапили до списку санкцій тільки зараз, на п'ятому році російської агресії проти України.

У постанові уряду РФ значиться, що під санкціями (спеціальними економічними заходами) слід розуміти "блокування (заморожування) безготівкових грошових коштів, бездокументарних цінних паперів і майна на території Російської Федерації і заборона на перерахування коштів (виведення капіталу) за межі території Російської Федерації". Втім, для деяких осіб і компаній зі списку будуть надавати "тимчасові дозволи на проведення певних операцій", якщо міністерство фінансів РФ визнає це можливим або необхідним і подасть відповідні пропозиції в уряд.

За що "покарали" підприємства українського військово-промислового комплексу

Чи продовжується співпраця українських оборонних підприємств з Росією? Як позначаться російські санкції на економіці України? Ми поцікавилися думкою експертів з цього приводу.

З приводу того, співпрацювала Україна з Росією останнім часом в тих галузях, в яких працюють "Укроборонпром" і "Укрспецекспорт" - експерти не мають однозначної відповіді.

"Зовнішньоекономічне взаємодія в спеціальному експорті - такому, як експорті озброєнь або інших товарів військового призначення - непублічно. Тому складно сказати, було чи ні така взаємодія. Теоретично воно могло бути. Якщо, наприклад, існували якісь довгострокові контракти, які були укладені, умовно кажучи, ще в 2011 або 2012 роках і які мали на увазі великі штрафні санкції за невиконання умов ", - говорить економічний експерт, засновник і президент ІГ" УНІВЕР "Тарас Козак.

Директор по аналітичній роботі Інституту суспільно-економічних досліджень, президент "Центру антикризових досліджень" Ярослав Жалило також не зміг однозначно відповісти на питання про те, чи продовжується співпраця України з Росією в оборонній або суміжних сферах.

"Це дуже специфічні речі. Потрібно знати, які є контракти, що відбувається, знати зв'язки між підприємствами з початку до кінця ланцюжка. Я, чесно кажучи, не думаю, що в даний момент можливі якісь контакти" Укроборонпрому "з Росією", - каже експерт.

При цьому Тарас Козак висловив здивування, що "Укроборонпром" і "Укрспецекспорт" включені до списку санкцій РФ тільки зараз, а не з "першою хвилею" введення санкцій. Але вважає малоймовірним співпрацю у військовій сфері.

"У нас є взаємодія в Росією. Наприклад, наші атомні електростанції працюють на російському ядерному паливі. Такі взаємовідносини тривають. І до нинішнього часу Росія залишається найбільшим торговельним партнером України. Підприємств, які торгують з Росією, багато. Але оскільки в сьогоднішніх умовах цей факт є, так би мовити, токсичним фактором, все намагаються не поширювати, а приховувати подібні речі. Але я не думаю, що продовжується співпраця у військовій сфері. Якщо між державами йде війна, то компанії, кото риє торгують зброєю, не повинні брати участь у зовнішньоекономічних відносинах між цими країнами ", - говорить економіст.

В "Укроборонпрому" сайт "Сегодня" запевнили, що в даний час підприємство не має ніяких взаємин з Російською Федерацією. Співпраця була припинена ще в 2014 році. Відповідна інформація була опублікована і на сайті "Укроборонпрому".

Санкції проти українського системного банку - небезпечні вони для економіки

Що стосується держбанку, з ним ситуація інша. Як уже згадувалося, санкції в тому числі передбачають блокування грошових коштів, які знаходяться на території Росії, і заборона на виведення цих коштів з території Росії. Крім того, вони припускають блокування майна українських підприємств, яке перебуває на території Росії. А значить, "Укрексімбанк" може на час дії санкцій втратити частину грошей. Також існує загроза, що майно банку, яке знаходиться на території РФ, може бути конфісковано. Однак на надійності банку і на економіці країни це не відіб'ється, запевняють експерти.

"Якщо мова взагалі про співпрацю, т. Е. Про переведення грошей через цей банк, то, звичайно ж, гроші йдуть. Але я не думаю, що припинення цієї співпраці якось помітно відіб'ється на економіці України", - говорить Ярослав Жалило.

"Колись, на початку 90-х, коли банки ще не вміли працювати з закордоном, цей банк дійсно спеціалізувався на зовнішньоторговельних операціях. Але сьогодні все банки мають валютні рахунки, можуть проводити валютні платежі, і частка" Укрексімбанку "в цій діяльності не така вже істотна. Якщо і є супровід "Укрексімбанком" зовнішньоекономічної діяльності з Росією, то воно становить незначну частину всіх операцій. і вважати, що цей банк стане якимось менш надійним або збитковим, точно не варто ", - говорить Тарас Козак.

Економічний експерт Тарас Загородній також вважає, що українській економіці російські санкції не зашкодять .

"Для нас це ні холодно, ні жарко. Відсутність співпраці з оборонними підприємствами України більш критично для Росії. В Росії зараз припинені багато програм, в тому числі по модернізації озброєння, через брак запасних частин або конкретних агрегатів з України. Наприклад, підприємство "Укроборонпром" поставляло установки для російських військових кораблів. Зараз ця співпраця припинилася, і росіяни змушені продавати кораблі до Індії, щоб потім Індія могла закупити силові установки, щоб поставити у себе. Те ж до -саєти співпраці в технічній сфері, наприклад, з "Южмашем". Тому припинення співпраці більше вдарить по Росії. У нас є вихід на західні компанії, ми можемо замінити російські комплектуючі ", - говорить Тарас Загородній.

Нагадаємо, Рада національної безпеки і оборони України на засіданні 26 грудня ввів додаткові санкції проти Росії .

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "" Антиукраїнські "санкції Росії: чим вони нам загрожують". інші Новини економіки дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Олександра Романюк

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Хто з українців "загрожує Росії"?
Як позначаться російські санкції на економіці України?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация