Санки-нормаль. Проект конструктивістських зимових саней Володимира Татліна

У листопадовому номері журналу «Рабіс» за 1929 рік вийшла стаття «Художник: організатор побуту» під авторством живописця, дизайнера і родоначальника конструктивізму Володимира Евграфовича Татліна.

Відомий своїми масштабними утопічними проектами - пам'ятника III Інтернаціоналу (Башта Татліна) і безмоторного літального апарату «Летатлін» - Володимир Татлін розглядає в своїй статті меблі «нового побуту» 1920-х років. Частина матеріалу присвячена - саней з кленових брусів, розробленим учнями Татліна. Художник зазначає переваги їх конструкції - економічність, витривалість, легкість і відповідність суворих кліматичних умов.

«Новий побут вимагає нових речей. Але в цьому відношенні робиться дуже мало. Зокрема, щодо меблів це питання залишається гострим і в даний час. Все, що робиться у нас зараз в області конструкції нових меблів, - лише спроба наслідувати Заходу. Там зараз у великій моді реформа меблів шляхом конструювання її з велосипедних трубок. Були спроби і у нас йти цим же шляхом. Але тут ми зіткнулися з нестачею самого матеріалу - залізних трубок. Для подолання цього ми, як колись, прагнули винаходити нові кольори і їх комбінації, тепер детальнейшим вивчаємо явища матерії. Ми повинні розширити діапазон нашого мислення в області матеріалів і їх взаємин. Група моїх учнів виробляє досліди на різних взаєминах матеріалів, в самому матеріалі відшукуючи передумови до форми. І з різних матеріалів добиваємося одних і тих же предметів. Візьмемо, наприклад, з саньми. Сани з велосипедних трубок, поширені в Америці, для нас, в СРСР, не придатні. І ось художник, який організовує нові форми побуту, повинен вміти знайти і необхідний матеріал для речі стосовно наших кліматичних і економічних умов. Санки з гнутих велосипедних трубок в наших умовах не придатні по ряду причин: сувора зима робить надзвичайно неміцним матеріал, вони дуже важкі, дороги і т.д. Ми замінили трубки - кленовим брусами, гнутими за принципом віденських меблів. Переваги їх для нас - очевидні. Матеріалу - цілі ліси, обробка його не складна і недорога, вони набагато дешевше. Крім того, вони набагато простіше металевих (їх легко нести на одному плечі) і взимку не неприємні на дотик, тому що не мерзнуть, як металеві. «Витривалість» їх дуже висока ».

«Витривалість» їх дуже висока »

Прочитати статтю «Художник: організатор побуту» Володимира Татліна можна в журналі «Рабіс» в електронній бібліотеці Некрасовки .

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация