Санкт-Петербург. Юсуповський палац. Обговорення на LiveInternet

Цитата повідомлення Трііночка Юсуповський палац.Санкт-Петербург

Юсуповський палац, розташований на набережній річки Мийки, - один з найкрасивіших в Санкт-Петербурзі пам'ятників класицизму. В його основі - двоповерховий кам'яний будинок, що колись належав графу Шувалову. У 1760-х роках будівля була надбудовано і розширено за проектом архітектора Ж.-Б. Валлен-Деламота. У 1830 році палац став власністю князя Н. Б. Юсупова, одного з найбагатших людей Росії. За його наказом, до будинку був прибудований флігель з великим білоколонний залом і перероблена анфілада парадних приміщень другого поверху. У 1858-1859 роках в переплануванні інтер'єрів палацу брали участь такі архітектори, як І. А. Монігетті, А. А. Степанов, А. П. Вайтенс і інші. У палаці збереглися справжні інтер'єри 19-початку 20 століть.

Люстра над парадними сходами в Юсуповському палаці Люстра над парадними сходами в Юсуповському палаці.

Червона вітальня. Червона вітальня (також відома як Малинова, Золота, Імператорська вітальня). Панно на стінах виконані з малинового шовку з золотим візерунком. Розпис стелі - сцени з "Іліади" Гомера художників П.Скотті і Б.Медічі. Позолочена меблі (28 предметів) була придбана в 1840-і роки спеціально для Червоної вітальні.

Синя вітальня в Юсуповському палаці Оздоблення 1830-х рр., Архітектор А.А. Михайлов. Стиль пізнього російського класицизму. Один з найбільш вишуканих інтер'єрів Юсуповського палацу. Оформлену в синіх тонах вітальню, доповнює люстра, прикрашена кобальтові (синім) склом, російської роботи. Кажуть, що тільки російські майстри так вміло використовували кольорове скло. Витонченої графіку плафона відповідає геометричний візерунок складального паркету Живопис плафона: худ. Б.Медічі і П.Скотті, 1830-і рр., Італія. Штофні панно в різьблених золочених рамах: 1830-і рр., Імовірно російська робота. Паркет: набір з цінних порід тропічного дерева. люстра: позолочена бронза, кришталь, кобальтове скло, поч. XIX ст., Росія. Меблі: гарнітур з 16 предметів, в стилі Людовика XVI, 40-ті рр XIX ст., Росія.

Стіл (в центрі): позолочена бронза, розпис по фарфору, Севрський мануфактура, Франція, сер. XIX ст. Три І нічка

Юсуповський палац. (Прециоза зал)

В оформленні залів палацу були використані мотиви різних історичних стилів: наприклад, домашній театр оформлений в дусі бароко, Турецький кабінет - в східному стилі, парадні зали - в стилі ампір, частина приміщень першого поверху отримали обробку в стилі неокласицизму. Оздоблення залів вражає своєю пишністю: розпису, різьблення, мармур, дзеркала, блискучі позолотою люстри, дорогі шовку, витончені меблі. Князі Юсупова зібрали в палаці багату колекцію живопису, скульптури і предметів прикладного мистецтва. Частково ці збори представлені в експозиції музею. Юсуповський палац цікавий не тільки своїм архітектурним своєрідністю, а й тими подіями, які в ньому відбувалися. Саме тут в грудні 1916 року змовники на чолі з Феліксом Юсуповим вбили лідера імператорської сім'ї Григорія Распутіна. В тому самому підвалі, де розгорталися події цієї кривавої драми, в даний час працює виставка "Григорій Распутін: сторінки життя і смерті", на якій серед інших експонатів представлені воскові фігури учасників трагедії.

Нічого не підозрюючи, Распутін, готується "покуштувати" отруєні тістечка .... Юсуповський палац

Змова.

Розпис стелі в танцювальному залі

Парадна спальня княгині. Приміщення спальні княгині на відміну від парадних розкішно декорованих спалень XVIII століття більш затишно і інтимно. Інтер'єр прекрасно доповнюють зберігся камін з оніксу в стилі «Луї Філіп», двері червоного дерева з бронзовим декором і штофна тканину стін, відновлена ​​з дотриманням старовинною технологією. Камін: мармуровий онікс, кінець XIX ст., Росія. Гарнітур: диван, 6 стільців, 2 крісла. Середина XIX в., Росія. Столик дамський: фанеровка червоним деревом, техніка «маркетрі», кінець XVIII ст., Росія. Столики (біля ліжка): черепаха, латунь, позолочена бронза, друга половина XIX ст., Росія. Столик дамський для рукоділля: горіх, друга половина XIX ст., Росія. Столик з круглою стільницею: дерево, перегородчатая емаль, середина XIX ст., Зап. Європа. Скульптура «Дівчинка на подушці»: мармур, кінець XIX ст., Росія. Скульптура «Сміюся амур»: мармур, кінець XIX ст., Росія. Картина «Дівчина з амуром», невідомий художник, кінець XVIII ст.

Штофна тканину стін відновлена ​​з дотриманням старовинною технологією.

Приміщення спальні княгині на відміну від парадних розкішно декорованих спалень XVIII століття більш затишно і інтимно. Інтер'єр прекрасно доповнюють зберігся камін з оніксу в стилі «Луї Філіп», двері червоного дерева з бронзовим декором і штофна тканину стін, відновлена ​​з дотриманням старовинною технологією. Камін: мармуровий онікс, кінець XIX ст., Росія. Гарнітур: диван, 6 стільців, 2 крісла. Середина XIX в., Росія. Столик дамський: фанеровка червоним деревом, техніка «маркетрі», кінець XVIII ст., Росія. Столики (біля ліжка): черепаха, латунь, позолочена бронза, друга половина XIX ст., Росія. Столик дамський для рукоділля: горіх, друга половина XIX ст., Росія. Столик з круглою стільницею: дерево, перегородчатая емаль, середина XIX ст., Зап. Європа. Скульптура «Дівчинка на подушці»: мармур, кінець XIX ст., Росія. Скульптура «Сміюся амур»: мармур, кінець XIX ст., Росія. Картина «Дівчина з амуром», невідомий художник, кінець XVIII ст.

Камін з онікса в стилі "Луї Філіп" в парадній спальні княгині Зінаїди Миколаївни Юсупової.

Архітектор І.Монігетті керував оформленням Мавританській вітальні в східному стилі (1858-1860 рр). Наприклад, вітальню прикрасили мармуровим фонтаном, а верхні частини стін приміщення були покриті арабською в'яззю по золоченому фону. У невеликих фігурних нішах розташовувалися судини для благовоній.Строкі з Корану, золотом виведені на стінах і мармурові скульптури, створювали в вітальні мавританський колорит, нагадує про знаменитого палаці Альгамбра в Іспанії. Мавританська вітальня була улюбленим місцем відпочинку князя Юсупова.

З музичної вітальні, в якій починається екскурсія по палацу князів Юсупових і зокрема половині князя, попдаем в вітальню Генріха II (Названа так тому, що в оздобленні використано елементи стилістики Ренесансу, розквітлого в роки царювання короля Генріха II.). Архітектор архітектором якої є І. Монігетті оздоблення вітальні відбувалася з 1858-1860 рр .. Родзинка цієї вітальні - меблевий гарнітур з грушевого дерева. Монігетті обробляє стіни і стелю такими ж дерев'яними панелями. Навершя над каміном виконано з картон-П'єра, і є копією з навершя каміна з замку де Вілеруа, що знаходиться в Луврі. Дерев'яні панелі в нижній частині стін, різьблені двері, карнизи, віконні прорізи і гарнітур м'яких меблів, що належав Юсуповим виконані з масиву груші. Оббивка меблевого гарнітура - єдина в палаці справжня, ручної роботи вовняна тканина середини XIX в.

Домашній театр Домашній театр

На набережній Мойки в старовинній частині Санкт-Петербурга розташований блискучий Юсуповський палац, що зберіг інтер'єри XIX-початку XX ст. Резиденція Юсупових на Мойці відноситься до типу міської садиби. Побудований в 1771-і роки фр. архітектором Ж.-Б. Валлен-Деламот, палац був придбаний в 1830 році Юсуповими, одним з найбагатших дворянських родів Росії. Колосальні доходи сім'ї частково йшли на формування колекції, почасти на оздоблення їх основної резиденції - палацу на Мойці, який, будучи сам унікальним витвором мистецтва, поступово акумулював настільки ж унікальні творіння. Необмежені фінансові можливості дозволяли реагувати на віяння моди, запрошувати відомих архітекторів для оформлення інтер'єрів. Відкриті для огляду парадні сходи, зали, вітальні в анфіладі другого поверху, мініатюрний затишний домашній театр, історичні кімнати, пов'язані з убивством Григорія Распутіна, особисті кімнати господарів палацу. У палаці організовуються різноманітні культурні програми, прийоми, презентації, в концертному залі і театрі проходять вистави і концерти.

Дякую за фотографії і опис lady.ir-pa2011

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация