Сарафани та нарядні сукні з льону для вагітних

  1. Підготовка до вагітності
  2. Сучасниць - як вибрати свої обереги
  3. На кордоні світів

Вагітність, особливо перша, була для слов'янської жінки від давнини до першої третини ХХ століття не тільки звичайним бажанням мати дітей, дарувати їм свою любов, але умовою життя. Бездітність - перша підстава для чоловіка вигнати дружину, взяти в будинок іншу - плодову. А що траплялося з покинутої? Кувала одна століття на краю села, прибивають в монастир, бувало - ставала відьмою ...

Тому ще в дівоцтві готувала вона наряди, які зараз би назвали нарядні сукні для вагітних : Стільки на них було символів родючості, оберегів від злих сил, здатних позбавити її материнства або наслати порчу на плід. Тому, будучи вагітною, дотримувалася десятки різних прийме, умовностей - берегла і себе, і дитя. Вражаюче, але багато хто з них живі зараз і активно використовуються: значить, не все виявилося фантазією беззахисного перед Природою стародавньої людини, адже марне скоро забувається ...

Підготовка до вагітності

Життя в ту пору була сувора і проста. Якщо ти жінка, то твій обов'язок - народити в будинок працівників, синів. Чим більше синів, тим більше у батька помічників, то багатша будинок, спокійніше старість. Селянин так описував своє життя: «Борг віддаю, в борг даю да за вікно кидаю». Борг віддавав - старих батьків годував, в борг давав - синів ростив, за вікно кидав - дочкам придане збирав.

Все назване змушувало жінку проявляти надзвичайну турботу про те, що стосувалося дітонародження. І наряди свої заздалегідь (завчасно) шила, прикрашала як сарафани для вагітних - широкі (не як у дівки), багато вишиті з переважанням червоного і чорного кольорів, де червоний - символ вогню, чоловічої енергії, а чорний - знак родючої землі, готової до народження.

Як вагітніла, колір вишивок змінювався - «згасав», з'являлося багато синього, коричневого різних відтінків, «глиняного». Колір - пристрасть - поступався місцем знаку - розуму. Багато-багато невеликих сонячних знаків, знаків вогню, роженіц- «жаб», знаків засіяної землі, Мокоші прикрашали тоді плаття з льону для вагітних - горловину (намисто), оплечье, поділ, поясок, спідню сорочку і верхній одяг.

Вчені вважають, що в давнину жінка сама складала з оберегів візерунки, вкладаючи в орнамент свою «молитву» про щастя в родині, здоров'я, довголіття, достатку. Що робити нашій сучасниці, яка розуміє, що злий чуже око (пристріт), погані думки і сили - не порожні слова? Як захистити себе, не знаючи всіх секретів обережний вишивки?

Сучасниць - як вибрати свої обереги

Ми навіть не підозрюємо, скільки стародавнього знання, чуття дрімає в нас до пори. В особливих випадках воно проявляється, і люди починають передбачати майбутнє, виявляють дивовижну силу. Вагітність - особливий випадок, чарівництво зародження нового життя, нової душі. У цей момент важливо слухати свій внутрішній голос - і він завжди каже правду.

  • Стародавні сільські баби в середині ХХ століття радили вже цивілізованим онукам-правнучка: вибирай той наряд на живіт, який тобі гляне - він тебе і збереже. Не обов'язково, як слов'янки-язичниці, шити самій - можна просто купити плаття для вагітних , Яке виявиться особливо до душі. Головне - нове, ніким не ношене.
  • Вибираючи обережні символи, також покладайтеся на внутрішній голос. Той, що особливо милий, вам і потрібен. Кого-то притягують дрібні зубчасті коловороти - їм необхідна додаткова сонячна енергія, особливий захист від зовнішніх сил. Іншим здається, що Мокоша прямо до них простягає руки: значить, жінці потрібна внутрішня підтримка здоров'ю, плоду.
  • Якщо станете самі вишивати, стежте, щоб у вишивці не було жодного вузлика - закріплюйте нитки під інші стежки. Коли нитки починають плутатися, терпляче їх розплутує, не пориваючи - так ви розплутувати безліч можливих проблем, очищаєте своє майбутнє.
  • Якщо хочете виготовити перший, дуже сильний оберіг для немовляти, поступите просто: придбайте плаття з льону для вагітних або косовротку (в залежності від статі дитини) і носіть (косоворотку - чоловік) якомога частіше. Народиться дитинка, ваш наряд стане для нього першою пелюшкою, захистом від хвороб і поганих очей.

Далі ми розповімо про інших прикметах, повір'ях при вагітності. Можливо, деякі з них виявляться корисними і вам.

На кордоні світів

Вагітна жінка мала в давнину особливий статус. З одного боку, з нею пов'язано безліч щасливих магічних прийме, які в селах живі й донині.

Вагітну запрошували скуштувати яблучка молодий яблуні, пригощали молоком корови-первотёлкі, пирогами з борошна нового врожаю, недавно відкачали медом. Так селяни подібне притягували подібним (як зараз психологи і коучі радять притягувати удачу позитивними думками): беремо жінки обіцяло молочність корови, багаті врожаї хліба і яблук, достаток меду в майбутньому.

Якщо корову вели на злучку, неодмінно заходили в будинок, де є молодиця при надії. Вона знімала фартух, тричі вдаряла їм корову, щоб «не переламали», а відразу понесла. Коли поля випікала посуха, вагітна жінка одягала ошатне плаття для вагітних - широкий сарафан, сорочку з багатою вишивкою, всім «прикладом» (поясами, поневи, головним убором) - і її обливали водою, закликаючи дощ. При пожежі вона обходила будинок, щоб вгамувати полум'я.

Заборони і обереги при вагітності

З іншого боку, вагітність - час «нечисте», небезпечне взаємодією зі злими силами, чарами. Вважалося: жінка в цей період дуже слабка перед всякою нечистю, надзвичайно близька світові потойбічному, хиткому переходу між життям і смертю. Про неї говорили: «череватим ходити - на коміру смерть носити».

Що заборонялося майбутньої матері?

  • Сидіти, стояти на порозі, межі, притулившись до одвірка (опалубці дверного отвору);
  • перебувати на кладовищі, перехресті;
  • підходити до будинку, який будують, переробляють;
  • виходити з дому після заходу сонця;
  • працювати навіть чисту роботу (приготування їжі, полив городу, годування домашньої худоби), трудитися в свята;
  • є подвійні (зрощені) плоди - щоб не народилися близнюки;
  • не їсти на ходу - дитина буде плаксивим, болючим;
  • не їсти заячого м'яса - дитя буде полохливим;
  • не їсти крадькома: народиться син, буде красти.

Які обереги допомагали жінці уникнути небезпеки?

  • Червоні нитки, шнурки, стрічки - не ті, що прикрашали сарафани для вагітних або сорочки, а окремі: їх зав'язували на зап'ясті, на животі поруч з натільним пояском, шиї, пальці;
  • тріску від дерева, розбитого блискавкою;
  • пучки пряжі різного кольору, пов'язані «Наузен» (дивіться фотографії).

Червоні нитки, шнурки, стрічки - не ті, що прикрашали сарафани для вагітних або сорочки, а окремі: їх зав'язували на зап'ясті, на животі поруч з натільним пояском, шиї, пальці;   тріску від дерева, розбитого блискавкою;   пучки пряжі різного кольору, пов'язані «Наузен» (дивіться фотографії)

Нерідко слов'янські магазини, що пропонують купити плаття для вагітних , Продають готові наузи. Однак для дійсного захисту потрібно використовувати вузол, зав'язаний своїми руками.

А коли приходила черга пологів, жінку забирали в баню, розв'язували на ній зав'язки, пояси, розплітали коси, в будинку відкривали двері, скрині. Це повинно було відчинити породіллю, звільнити дитині прихід в світ.

Пелюшками новонародженому служили виключно слов'янські сорочки : Хлопцю - батькова, дівчині - материн. Ще довго він буде ходити в батьківських перешитих «лахмітті», якщо є старші брати-сестри - то в їх одежинах. Справа не в одній економії, як думають зараз: одяг старших увібрала в себе силу, витривалість дорослого організму, здатність протистояти стихіям, людям. Тому берегла чадо в кожну мить життя, коли батьківських очей і рук поруч не було.

А що траплялося з покинутої?
Як захистити себе, не знаючи всіх секретів обережний вишивки?
Що заборонялося майбутньої матері?
Які обереги допомагали жінці уникнути небезпеки?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация