Шашлики - рецепти приготування шашлику і маринаду 2018

  1. Рецепти до свят / Шашлики - рецепти приготування шашлику і маринаду 2018
  2. правильний шашлик
  3. Шашлики - рецепти
  4. Як приготувати шашлик
  5. Шашлик з баранини
  6. шашлик зі свинини
  7. Шашлик з яловичини
  8. Шашлик з курки
  9. Шашлик з риби
  10. Овочі на мангалі
  11. Маринад для шашлику
  12. оцтовий маринад
  13. кефірний маринад
  14. лимонний маринад
  15. Як маринувати шашлик
  16. правильний шашлик
  17. Як зробити шашлик

Рецепти до свят / Шашлики - рецепти приготування шашлику і маринаду 2018

Травневі свята 2018

Ось і травневі свята, а які травневі свята обходяться без шашликів? І звідки ці шашлики взагалі до нас прийшли, і, що це за традиція така пішла, як перше травня відразу все на вулицю смажити м'ясо на шампурах? :)

правильний шашлик

Для наших предків м'ясо на відкритому вогні це була необхідність. Війни брали м'ясо з собою в похід і поміщали його в бурдюк з вином, там м'ясо добре зберігалося, вино скисало і перетворювалося в оцет, а як тільки був час на стоянку воїни нанизували м'ясо на шаблю чи палицю і обсмажували його на відкритому вогні.

Шашлики - рецепти

Шашлик - це традиційне блюдо з м'яса, його підсмажують на металевих або дерев'яних прутах (шампурах). Саме слово шашлик має перські коріння, як "шиш-лик", що в перекладі м'ясо на вертелі. У сучасному світі з'явилася велика кількість пристосувань для приготування шашлику, як мангали, барбекю, гриль і багато іншого. Дуже зручно відразу з шашликом готувати і овочі, гриби і все що захочете запекти.

Як приготувати шашлик

Шашлик - це ритуал, вибору м'яса, приготування маринаду, вибору мангала, дров і сам процес смаження. Почнемо з вибору того, що ж ми все-таки хочемо посмажити?

Шашлик з баранини

М'ясо - це може бути баранина, найкраще використовувати баранячу ногу або реберця, але головне в приготуванні баранини, що її треба їсти відразу після смаження і не давати їй охолонути.

шашлик зі свинини

Свинина. Найпоширеніший вид шашлику, звичайно ж зі свинини, так як м'ясо досить швидко смажитися, виходить ніжним і швидко маринується, на відміну від яловичини або баранини. Свинину вибирають дуже ретельно, необхідно, що б вона була і не пісної, але і не занадто жирної, в найкращий варіант - ошийок, тобто та частина, яка вздовж хребта на шиї.

Шашлик з яловичини

Яловичина. Багато хто віддає перевагу яловичину свинині, але її треба вміти готувати, що б вона не була жорсткою і вийшла дуже смачною. У цьому випадку головне маринад, якщо яловичину правильно замаринувати, то проблем з приготуванням шашлику у вас не буде, найкраще додавати мінеральну воду з газом при маринуванні яловичини, але про це пізніше.

Шашлик з курки

Якщо ви вибираєте птицю (курка).
У курки, звичайно, хто що любить. Багато хто любить кісточки і роблять шашлики з крилець, а хтось більше ніжки. Грудку для шашликів рекомендувати не можу, так як навіть в хорошому маринаді, вона все одно виходить сухуватою, найголовніший ворог курячого шашлику. Вибирати курку дуже просто, головне, що б вона була не замороженої, а охолодженої. З цієї курки вийде відмінний шашлик.

Шашлик з риби

Вибираємо рибу.
Звичайно, вибираючи рибу відразу ж можна сказати, що такі сорти як сьомга, форель, осетр вийдуть у вас обов'язково, але можна вибрати рибку і менш дорогу, але шашлик з неї вийде чудовий. Можна взяти таку рибу, як карась, короп, вугор, тріска, судак, якщо у вас буде дрібна рибка, то її можна запекти у фользі. Класичний варіант смаження передбачає змазування риби розтопленим вершковим маслом і прожарювання по 8 хвилин з кожного боку, якщо шматок риби товщиною 3 сантиметри, але все треба дивитися самому, звичайно.

Овочі на мангалі

Багато мені говорили, що овочі треба обов'язково смажити разом з м'ясом так смачніше і тд, але ця теорія не вірна, так як м'ясо не прожаритися, а овочі згорять, при виборі овочів дивіться на їх свіжість і однаковий розмір. Овочі можна брати будь-які, такі як томати (краще Целікова - черрі), баклажани, болгарський перець, гриби, картопля і багато іншого.

Маринад для шашлику

А тепер найважливіше, готуємо маринад.
Маринади бувають різні, найпоширеніші: винний, оцтовий, кисломолочний, гранатовий сік, лимонний сік, майонез і багато іншого. Від величини шматка і жирності м'яса, маринування триває від 2 годин до декількох діб. Самий головний інгредієнт маринаду - це, звичайно, ріпчаста цибуля, перець горошком і сіль. Наведемо кілька варіантів маринаду.

оцтовий маринад

Оцтовий маринад одойдет для будь-якого м'яса і птиці (на 1 кг м'яса):
Оцет - 1 склянка
Вода - 1 склянка
Лук - 3 штуки
Сіль - 1 ч. Ложка
Лавровий лист - 1 штука
Цукор - 0,5 ч. Ложки
Перець мелений і перець горщиком - за смаком

кефірний маринад

Кефірний маринад підійде для будь-якого м'яса і птиці (на 1 кг м'яса):
Кефір - 1 літр
Лук - 4 штуки
Зелень - 3 ст. ложки
Рослинна олія - ​​2 ст. ложки
Сіль - 1 ч. Ложка

лимонний маринад

Лимонний маринад підійде для будь-якого м'яса і птиці (на 1 кг м'яса):
Лимон - 1 штука
Цибуля - 1 штука
Часник - 4 зубчики
Сіль - 1 ч. Ложка
Лавровий лист - 2 штуки
Перець мелений - 1 ч. Ложка

Як маринувати шашлик

Ну, звичайно, маринади у кожного свої і у кожного є свій секрет, тому треба просто пару раз спробувати різні маринади і вибрати, то що вам до душі. А щодо риби є таке поняття, якщо не хочеш зіпсувати рибу, то її краще взагалі не маринувати, просто натерти сіллю і перцем, можна зелені додати будь-якої і смажити. Риба готуватися швидко, а коли буде смажитися, можна поливати гранатовим соком - це додасть їй ніжний аромат і тонкий смак. У будь-якому випадку є одне правило маринування, не використовувати алюмінієвий посуд, так як окису алюмінію можуть вступити в реакцію з маринадом і м'ясом, а потім викликати харчове отруєння.

правильний шашлик

Зараз дуже модним стало використання готового вугілля, але все ж смажити шашлик найкраще на виноградній лозі, але так само добре підійдуть дрова берези, дуба, липи та інших дерев, головне, що б це не були дрова хвойних дерев, вони можуть надати шашлику смак "ялинки". Мангал може бути будь-який, тут ви вже самі подивіться, як вам зручніше смажити шашлик, можна хоч самому скласти з каміння або купити одноразовий, як вам зручніше.

Як зробити шашлик

Смажимо шашлик на шампурах, які попередньо змастили олією, що б м'ясо не прилипало до шампури, так само можна Покалів шампур над вогнем. Сам шашлик необхідно смажити над вугіллям без відкритого полум'я, повертаючи так, що б м'ясо рівномірно прожарювалося. Готовність можна перевірити ножем, необхідно надрізати шматочок шашлику і подивитися, якщо сік йде рожеві, значить необхідно смажити далі, якщо сік прозорий, то шашлик готовий. Найголовніша умова будь-якого шашлику - це хороша погода і ваше настрій, приємного вам відпочинку і смачних шашликів.



І ще рецепти по темі


ПОПУЛЯРНІ покроковий рецепт:

І звідки ці шашлики взагалі до нас прийшли, і, що це за традиція така пішла, як перше травня відразу все на вулицю смажити м'ясо на шампурах?
Почнемо з вибору того, що ж ми все-таки хочемо посмажити?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация