Савченко Надія Вікторівна

  1. дата і місце народження
  2. Освіта
  3. Кар'єра
  4. політика
  5. Персона
  6. сім'я
  7. Компромат і чутки

14:48

Українська військова льотчиця, штурман-оператор вертольота Мі-24, старший лейтенант, народний депутат України восьмого скликання, делегат Парламентської асамблеї Ради Європи, Герой України.

дата і місце народження

Надія Савченко народилася 11 травня 1981 року в Києві. З дитинства мріяла освоїти професію льотчика бойових літаків. Мати Савченко Марія Іванівна відзначає , Що старша дочка закохалася в літаки в чотири роки.

Всі новини та згадки про Савченко на FaceNEWS

«Ми з сім'єю літали в Крим на літаках, і Надя весь час сиділа біля вікна і заглядалася на хмари. Вона хотіла літати і говорила, що її душа в небі », - розповідає Марія Савченко.

Надія Савченко не заперечує, що пристрастилася до неба з дитинства, однак каже, що остаточне рішення про професії прийняла в сімнадцять років.

«Скільки себе пам'ятаю, мені завжди подобалася висота і швидкість. У мене таке відчуття, що я любила небо завжди, вперше близько побачивши його ще чотирирічною дівчинкою. А мрію про польоти мені передав один знайомий, який все життя хворів небом, але сказав, що його не візьмуть в льотне училище, тому що у нього шість пломб в зубах. Уявляєте, які раніше були вимоги до стану здоров'я майбутніх льотчиків ?! Шість пломб в зубах - і ти вже не годен. Так ось, мій друг захопив мене небом в 17 років. Саме тоді я вирішила, що хочу стати льотчиком », - підкреслює Савченко в одному зі своїх інтерв'ю.

Освіта

Закінчивши школу, Савченко здобула освіту модельєра-дизайнера. Після майбутня льотчиця вирішила здобувати вищу освіту і поступила на факультет журналістики в київський Університет «Україна». Там Савченко провчилася рік.

Весь цей час вона все ще мріяла стати льотчиком і робила декілька спроб здобути профільну освіту.

«Дуже довго за різними довідниками шукала, в яких інститутах їх готують. І знайшла Харків - університет повітряних сил. Приїхавши подавати документи, почула від чоловіків з великими зірками на погонах: «У тебе є одна проблема - ти дівчинка». Я відразу відповіла: «А за штурвалом літака ніж потрібно думати - головою або тим, що між ніг?». «Ах, ти ще і хамка. Все до побачення. Вам тут не місце ». Після цього я їздила в цей інститут чотири роки поспіль. На КПП говорили: «У армії дівчат немає, тим більше в авіації». На що я відповідала: «Неправда, є». І на четвертий рік все ж домоглася прийому у генерала, який мене попередив: «Якщо хочеш вчитися, відслужи рік в армії», - згадує Савченко.

Кар'єра

Спочатку Надія за контрактом вступила до лав Збройних сил України, де служила радистом в залізничних військах. Пізніше Савченко підписала контракт на проходження служби в 95-ї аеромобільної бригади.

Сама Савченко каже, що брати її в 95-у бригаду не хотіли, проте довелося.

«Спочатку мене відправили служити радисткою, і чотири місяці працювала, по суті, автовідповідачем. Але така служба абсолютно не для мене. Вирішила, що ніде, крім як у десантних військах, не зможу опинитися ближче всього до неба. І пішла проситися до командира батальйону. Тоді формувався перший контрактний батальйон, в якому жінки, як ви самі розумієте, були взагалі не потрібні. Щоб від мене відв'язатися, комбат сказав: «Дівчинка, 15 кілометрів полігону з 15-кілограмовим рюкзаком десантника. Біжиш разом з хлопцями, по снігу. Чи не відстанеш від них - візьму ». Я сказала йому: «Добре» - і через тиждень вже перевелася з одного роду військ в інший », - зазначає Савченко.

У період з 2004 по 2005 рік льотчиця входила до складу українського миротворчого контингенту в місії в Іраку. Служила 6 місяців в 72 окремому механізованому батальйоні стрільцем 3-й роти.

«В Іраку ми були півроку. Я зрозуміла, що це єдине місце, де солдат може виконувати свою пряму роботу - там не потрібно збирати недопалки або ходити в наряди по туалетах », - розповідала кілька років тому журналістам Надія Савченко.

По поверненню з Іраку Надія Савченко надійшла до Харківського університету Повітряних Сил. Кілька разів Савченко відраховували з ВНЗ, проте кожного разу вона наполегливо відновлювалася.

Після служила в місті Броди в Повітряних силах України в 3-му окремому полку армійської авіації.

З початком збройного конфлікту на сході України в 2014 році, Савченко записалася добровольцем в батальйон «Айдар». Спочатку брала участь в конфлікті під час двох відпусток, але потім написала рапорт і звільнилася з лав Збройних сил України.

«На роботі її не відпускали на схід. Їй довелося писати рапорт. Я її відмовляла від цього. Але вона сказала, що повинна поїхати і захищати українську землю », - відзначає Марія Савченко.

Під Луганськом, у селища Металіст під час бою в ніч з 18 на 19 червня 2014 року потрапила в полон. Надалі Надія була вивезена з України на територію Російської Федерації, де містилася в СІЗО. Українці було пред'явлено звинувачення в пособництві у вбивстві журналістів з РФ.

Інформація про те, що Надія Савченко знаходиться на території РФ, з'явилася 8 липня. Російський МЗС тоді стверджував, що жінка «при невідомих поки обставин» перетнула кордон під виглядом біженця, а затримали її під час перевірки документів.

У вересні Слідчий комітет Росії підтвердив , Що Савченко пройде психіатричну експертизу в Москві. Внаслідок судово-психіатричної експертизи українку визнали осудною і перевели в СІЗО.

13 грудня Савченко оголосила безстрокове голодування, аргументуючи це тим, що їй не надавали медичної допомоги. Незабаром вона продовжила голодування, вимагаючи зміни запобіжного заходу. Голодування тривала 83 дня. За цей час Савченко схудла більше, ніж на 20 кілограм.

У лютому з боку захисту почали надходити заяви про алібі підзахисної. Стверджувалося, що в момент загибелі журналістів вона вже перебувала в полоні.

На початку березня Савченко частково припинила голодування, однак через кілька днів знову її відновила.

В результаті суди тривали майже півтора року, після чого російський суд визнав Савченко винною і засудив до 22 років ув'язнення за вбивство журналістів і зобов'язав виплатити штраф у 30 тисяч рублів за перетин кордону.

Українська сторона наполягає на звільненні Савченко.

«Ми максимально координуємо дії з міжнародним співтовариством, щоб забезпечити тиск на Росію для звільнення Надії Савченко», - зазначив Петро Порошенко під час зустрічі з Марією Савченко, мамою Надії.

Раніше ж президент України заявив, що готовий обміняти льотчицю, відзначивши , Що «готовий використовувати свої конституційні повноваження, щоб забезпечити обмін, про який говорили представники російської сторони».

політика

Політична діяльність Савченко почалася на території України в 2014 році без її присутності в країні.

14 вересня 2014 рік партія «Батьківщина» провела з'їзд, на якому одноголосним рішенням українська льотчиця була прийнята до лав партії.

На тому ж з'їзді Надія була висунута в кандидати в депутати Верховної Ради України. У партійному передвиборному списку вона зайняла перше місце.

В рамках своєї парламентської «роботи» Савченко стала делегатом в ПАРЄ. Поки вона з об'єктивних причин не може виконувати свої обов'язки як європейський парламентарій в Раді Європи, льотчицю замінює колега по партії Сергій Власенко.

Персона

Любить займатися рукоділлям: гончарство, вишивка, художній вітраж, декоративний дизайн.

сім'я

Надія Савченко незаміжня, дітей у неї немає. Сім'я Савченко складається з мами Марії Іванівни і сестри Віри. Хоча під час служби в Іраку Савченко неодноразово пропонували руку і серце, наприклад, арабська поліцейський і принц Ес-Сувейри.

Льотчиця каже, що внутрішня сила передалася їй від матері.

«Коли моя мама носила мене, до останнього дня працювала в колгоспі, причому важко - рубала капусту. І коли її починали лаяти за це, то вона відповідала: «Мати працює, батько працює, нехай і дитина працює». Я знаю, що моя мама взимку під кригою збирала очерет, щоб топити грубку в будинку. Як я можу після такого прикладу вважати, що мені в житті важко? Не розумію, як можна плакати, коли берци натерли ногу? Коли ми бігли ладом, я ніколи не падала першої. Останньою - так », - зазначає Савченко.

Компромат і чутки

Надія Савченко як народний депутат України стала ініціатором законопроекту, який в ЗМІ назвали «законом Савченко». Закон підтримала Верховна Рада України.

Документ зобов'язує враховувати засудженим кожен день, проведений в СІЗО, за два дні відбування покарання. У Державній пенітенціарній службі України зазначили, що на підставі «закону Савченко» скорочені терміни ув'язнення 28 971 людини.

Зокрема, внаслідок дії цього закону на свободу вийде Андрій Слюсарчук, більше відомий як «Доктор Пі», що отримав тюремний термін за ненавмисне вбивство пацієнта.

«Суд прийняв рішення зарахувати йому 1 день в СІЗО за 2. Термін скорочений на 3,5 року. Чи зможе вийти на свободу в середині червня », - зазначив адвокат Слюсарчука Вадим Мелько.

Рекомендуємо прочитати досьє на Гаврилюк Михайло Віталійович

Уявляєте, які раніше були вимоги до стану здоров'я майбутніх льотчиків ?
Я відразу відповіла: «А за штурвалом літака ніж потрібно думати - головою або тим, що між ніг?
Як я можу після такого прикладу вважати, що мені в житті важко?
Не розумію, як можна плакати, коли берци натерли ногу?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация