Сценарії проведення жорстких переговорів

  1. стратегія ультиматуму
  2. Стратегія ультиматуму під кінець розмови
  3. стратегія заплутування
  4. стратегія використання
  5. внесок учасника

Матеріал з ВікіПро: Галузева енциклопедія. Вікна, двері, меблі

Сценарії ведення жорстких переговорів - це попередньо спланована тактика побудови діалогу, націлена на отримання конкретного результату. У структурі таких переговорів продумано кожне слово, сценарій розігрується таким чином, щоб не залишити опонентові іншого вибору, окрім як прийняти умови «жорсткої» сторони переговорів. Нижче наведені стратегії ведення жорстких переговорів і способи подолання впливу співрозмовника.

стратегія ультиматуму

Одна зі сторін переговорів відразу ж заявляє про свої остаточні умови, інформує про свою сильної позиції і акцентує увагу опонента на своїй незамінності в спільній справі. У опонента немає можливості заперечити, подібні спроби відразу відкидаються, залишається лише вибір: прийняти умови або розірвати угоду. Даний сценарій ефективний в умовах наявності у «жорсткого» переговірника реальних ресурсів, фактів або можливостей, якими володіє тільки він або необізнаності опонента про відсутність певних ресурсів або можливостей, при переконливої ​​аргументації і сильної психологічної позиції «жорсткого» переговірника. Другий хід становить певну небезпеку, тому що існує ймовірність втратити в процесі переговорів партнера, а якщо обманний маневр розкриється, то ще й авторитет.

Вихід з положення:

  • Погоджуватися на висунуті умови можна тільки після боротьби за свої інтереси. Зустрічні пропозиції:
  • Сказавши «Ваші умови нас зацікавили, давайте їх обговоримо ...», ви отримаєте можливість в мирному руслі висловити свої пропозиції. Якщо ж співрозмовник їх відкидає, варто вести бесіду жорсткіше. Промацати грунт допоможе фраза: «Ваша пропозиція нас не влаштовує, слід пошукати компромісні варіанти»;
  • Можна погодитися на одну вимогу, а коли співрозмовник розслабиться, змінити інші умови договору. «Ми згодні з пропонованою ціною, але умови поставки нас не влаштовують».

Стратегія ультиматуму під кінець розмови

Одна зі сторін до закінчення переговорів всіляко демонструє лояльність і готовність до компромісу, але в момент, коли опонент вже впевнений в успішному для себе результаті бесіди, «жорсткий» парламентер різко спростовує всі домовленості і висуває свої вимоги. Ефект несподіванки веде до того, що опонент втрачається і не може відобразити «напад».

Вихід з положення:

  • Не можна здавати позиції і піддаватися на провокації, слід продовжувати наполягати на раніше отриманих угодах, так як важливі для себе моменти інша сторона спробувала б відстояти відразу, без згоди на ваші умови.
  • Можна спробувати вивести такого парламентера на чисту воду, запитавши його безпосередньо про цілі такої різкої зміни позиції.

стратегія заплутування

«Жорсткий» парламентер збиває опонента з пантелику, ведучи переговори нелогічно, перемикаючись з теми на тему, він не дає можливості підвести проміжні підсумки бесіди. Також можлива спроба збільшити кількість обговорюваних тем, до яких опонент не готовий.

Вихід з положення:

  • Не давайте себе переривати, будьте послідовні і наполегливо продовжуйте свою аргументацію: «Дозвольте, мені закінчити думку».
  • Якщо деякі теми ви обговорювати не готові, перенесіть їх на іншу зустріч;

стратегія використання

Стратегія полягає в прагненні однієї зі сторін під прикриттям можливого укладення договору вивідати у опонента (експерта в якійсь галузі) цінну інформацію професійного та консультаційного характеру. Щоб підтвердити свою компетентність опонент охоче ділиться порадами, будучи впевненим, що угода ось-ось відбудеться, але після закінчення деякого часу його чекає відмова і розчарування.

Вихід з положення:

  • Заздалегідь уточніть мети зустрічі, під час бесіди проявляйте ініціативу, постарайтеся залишати «якоря» у вигляді домовленостей про завдання і терміни.
  • Не давайте відповідей на каверзні питання, а записуйте їх, щоб надалі скласти комерційну пропозицію.

Дані сценарії і протидію їм актуальні для будь-якої вашої ролі в переговорах.

внесок учасника

Марія Нікітіна

Матеріал з ВікіПро: Галузева енциклопедія Зворотній зв'язок Автору

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация