Секрети рецептів здорового харчування: сім змін блюд

  1. Кладіть в фарш більше овочів замість хліба
  2. Запікайте, а не обсмажують овочі і коренеплоди
  3. Готуйте каші в глиняних горщиках
  4. Заморожуйте овочі, бульйони і соуси
  5. Стати трохи Сироїд
  6. Переходьте на домашню випічку
  7. Розберіться з маслом, оцтом, сіллю і спеціями

Каша в духовці, а не на плиті, вівсяні пластівці і зелень для фаршу замість хліба, запечені овочі замість смажених - ці кулінарні дрібниці допоможуть кардинально поліпшити здоров'я, не жертвуючи смаком їжі.

© Corbis / Fotosa.ru

ru

Якщо ви дали собі слово краще харчуватися в новому році, це не зовсім не означає, що тепер доведеться їсти тільки варене, знежирене і без солі. Пропоную освоїти сім перевірених прийомів, які зроблять ваш звичний раціон більш здоровим, а смак улюбленої їжі при цьому тільки покращиться.

Кладіть в фарш більше овочів замість хліба

© Picvario / Russianlook.ru

ru

Багато вже давно відмовилися від промислової ковбаси і сосисок, а тепер взялися модернізувати котлети. Щоб оздоровити рецепт і зробити фарш більш соковитим, замість хліба в нього можна класти вівсяні пластівці, змолоту в блендері капусту (тільки попередньо обшпарте листя), терту моркву і свіжу зелень.

Рецепт конкурсу ланч-боксів «ЖИВИ!»: курячі битки на пару .

Запікайте, а не обсмажують овочі і коренеплоди

© sophistechate / flickr.com

com

Пасеруємо овочі в олії на сковорідці, ми непомітно для себе отримуємо масу зайвих калорій і канцерогенів. Насправді овочі для борщу, вінегрету, баклажанної ікри, теплих салатів і рагу стають смачніше і ароматні, якщо їх запекти в духовці. А заодно зберігають більше корисних речовин і не шкодять фігурі і здоров'ю. Почніть з картоплі - запечена, вона не в приклад смачніше і здоровіше смаженої.

Рецепти конкурсу ланч-боксів «ЖИВИ!»: парової рататуй з індичкою ; картопля з прованськими травами .

Готуйте каші в глиняних горщиках

© Picvario / Russianlook.ru

ru

Приготована в порційних горщиках гречана, перлова, ячна каша з овочами і грибами виходить більш розсипчастою і зберігає багато вітамінів і мікроелементів. До того ж чудово пахне: трошки горіхами, трошки лісом і багаттям. Все, що потрібно, - поставити крупу нема на плиту, а в духовку, накривши горщик фольгою замість кришки. 10-15 хвилин (за цей час можна зробити соус з обсмаженого лука, грибів, перцю і натурального йогурту ) - і готово. З гречкою взагалі можна обійтися без горщика і термообробки (див. Рецепт нижче).

Рецепт конкурсу ланч-боксів «ЖИВИ!»: супергреча за п'ять хвилин .

Заморожуйте овочі, бульйони і соуси

© pingu1963 / flickr.com

com

Помідори можна заморожувати в сезон і потім використовувати взимку для супів і гарнірів: найпростіше облити заморожений фрукт окропом, зняти шкірку і цілком відправити в каструлю або на сковороду. Зелень, а також домашні бульйони і соуси теж можна заморожувати в формах для льоду і пластикових контейнерах. До речі, м'ясний бульйон з допомогою холоду легко знежирити: поставте його в холодильник, дочекайтеся, коли жир на поверхні рідини замерзне, і акуратно зніміть верхній шар ложкою.

Рецепт конкурсу ланч-боксів «ЖИВИ!»: салат «Східний експрес» .

Стати трохи Сироїд

© Picvario / Russianlook.ru

ru

Якщо просто порізати овочі і фрукти і красиво викласти різнокольорові шматочки на тарілку, до кінця трапези вона неодмінно спорожніє. Діти і дорослі з задоволенням хрумтять морквиною, болгарським перцем, свіжими огірками, часточками яблук.

Додаючи в салати печериці, спробуйте наслідувати приклад жителів Середземномор'я - вони часто використовують ці гриби сирими. Отруїтися ними неможливо, а смак і аромат значно багатшими, ніж виходить при смаженні.

У програму схуднення відмінно впишуться паштети з овочів (буряк, морква, авокадо, гарбуз) і бобових. Ситні, некалорійні, з мінімумом термообробки і швидко готуються. Їх можна їсти як окрему страву або намазувати на хліб.

Рецепт вегетаріанського ланч-боксу «ЖИВИ!»: хумус і овочі на пару .

Переходьте на домашню випічку

© Alamy / Photas.ru

ru

Промисловий хліб не радує ні смаком, ні складом: незрозумілого походження борошно, поліпшувачі, розпушувачі і дуже багато солі. Спробуйте замість нього піч домашній хліб з всякими корисними добавками - оливки, в'ялені помідори, терта сира буряк, банани. Буханки вистачить мінімум на три дні. А якщо немає часу чекати, коли підійде дріжджове тісто, можна приготувати велнес-коровай без дріжджів за 20 хвилин .

Рецепти конкурсу ланч-боксів «ЖИВИ!»: бурякові булочки ; банановий кекс-хліб .

Розберіться з маслом, оцтом, сіллю і спеціями

© Picvario / Russianlook.ru

ru

Якщо рослинне масло - то краще оливкова, першого холодного віджиму. При запіканні і в салатах можна замінити його лимонним соком. Якщо оцет - то яблучний або виноградний. Сіль - морська або чорна, в ній більше вітамінів і мікроелементів. Для солі і перцю краще використовувати ручну млин і приправляти вже готові страви - так ви не переборщіть з кількістю. Спеції має сенс купувати в вагу - в них зберігається більше смаку і аромату.

Рецепт конкурсу ланч-боксів «ЖИВИ!»: форель в овочах .

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация