Секрети роботи української розвідки: не користуються GPS і вміють знімати замасковані розтяжки

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

19 березня 2015 року, 8:20 Переглядів: 19 березня 2015 року, 8:20 Переглядів:   Спецагенти

Спецагенти. Вивчають карти, не вірять сучасним GPS-навігаторів і скаржаться на проблеми зв'язку. Фото AFP.

За час бойових дій на сході України силовики активізували набори в диверсійно-розвідувальні підрозділи. У навчальних центрах на базі відомих українських вузів і на передовій кандидатів в розвідники навчають базовим навичкам справи, також вчать користуватися спецтехнікою. Наші діючі розвідники на Донбасі розповіли "Сегодня" про специфіку своєї роботи і про те, якими якостями треба володіти бійцеві, щоб успішно діяти в тилу ворога.

Як розповіла нам командир 11-го добровольчого батальйону "Правого сектора" Маруся Звіробій, до роботи в зоні бойових дій ними була підготовлена ​​не одна РДГ. "Розвідників вибираємо по уму. У людини повинен бути високий рівень кмітливості. В процесі тренувань групи інструктор виділяє тих, хто найбільше підходить на роль розвідника. Далі працюємо вже з ними. Ми моделюємо можливі ситуації, коли стає видно, як людина поведе себе в небезпечних умовах. Наприклад, закидається група як би сепаратистів, розвідники повинні знайти їх і знешкодити. При цьому "Сепар" будуть оборонятися на рівних. А одного разу нам зателефонували і повідомили, що в селі з'явилося 14 якихось незрозумілих людей. аши хлопці зробили туди вилазку і запакували цих людей. У них були нові паспорти, і цих людей здали в СБУ "- пояснила командир. - Упор в навчанні робиться на топографію і уміння поводитися з картами. Так, зараз є сучасні GPS-навігатори, але вони можуть привести до серйозних проблем, тому що не завжди показують правильний маршрут. Одного разу навіть я потрапила всередину на 40 кілометрів на ворожу територію, користуючись таким пристроєм ". Одне з головних професійних вимог до розвідника - знання саперного справи. "Знімати замасковані розтяжки доводиться дуже часто. Але в будь-якому випадку, основна навчання йде на передовій. Зараз останні новинки мінування змушують дивуватися навіть дуже досвідчених інструкторів", - резюмувала Звіробій. Навчання одного розвідника займає близько місяця. За цей час він вчиться, як непомітно пробратися на територію, підконтрольну бойовикам, з'ясувати розташування і кількість військ, і повернутися назад.
Крім того, нашим активно допомагають місцеві жителі, які спеціально проїжджають або проходять повз блокпостів, після чого передають інформацію військовим.

Один з ефективних способів дізнатися про скупчення техніки і живої сили ворога - це аеророзвідка. 26-річна Марія Берлінська потайки від батьків пішла в зону бойових дій і стала оператором безпілотника. Вона скаржиться, що у ВСУ практично немає спеціальних військових безпілотників і операторів-професіоналів. "Канали нашої зв'язки не закриті. Ми працюємо на відкритих частотах, і нас легко пеленгувати. Часто розвідники гинуть, тому що точку їх старту засікає за допомогою потужних комплексів радіоелектронної боротьби, які є у супротивника, - пояснила Берлінська. - Крім того, є проблема з дальністю польоту наших БПЛА. Якщо російські розвідники можуть за 100 кілометрів від лінії фронту сидіти і пити каву, то нам постійно доводиться перебувати на лінії фронту, а іноді навіть перетинати її, щоб збільшити дальність польоту. У мене було кілька ра зведвиходов, з яких я думала, що вже не повернуся ". Щоб поліпшити ситуацію з кадрами в аеророзвідка, в Києві на базі НаУКМА Берлінська організувала курси операторів БПЛА і вже випустила 20 розвідників.

Заступник начальника МВС України в Донецькій області Ілля Ківа додав, що і правоохоронці регіону ведуть активну контррозвідувальну роботу. "Ще з травня на Донбасі залишилося величезна кількість так званих" сплячих "РДГ - розвідники бойовиків, які живуть, як звичайні мирні жителі. Щоб виявити їх членів, міліцією відпрацьовуються зв'язку, телефонні розмови і діяльність в соцмережах десятків тисяч людей. Велику допомогу надають і координаційні центри АТО. Через них проходять сотні людей щодня. Людина приходить туди вже з документами. Так, запеклий терорист не прийде отримувати пропуск, але ми можемо виявити його зв'язки з терористичними організаціями і навіть зв'язку знакі мих його знайомих. Завдяки цьому запобігається величезна кількість терактів ", - резюмував Ківа.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Секрети роботи української розвідки: не користуються GPS і вміють знімати замасковані розтяжки". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Артур Гор

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация