Self made Леонтьєв: 6 дивовижних фактів з біографії артиста

  1. «Стій, як все»
  2. Знятий з ефіру в новорічну ніч
  3. У Москву пускати не велено, а в Ленінград - будь ласка
  4. «Співай на стільці»
  5. Через ультиматум на сцену
  6. До нагороди в Монте-Карло

11 листопада в столичному Палаці Республіки виступить Валерій Леонтьєв. Напередодні концерту згадуємо, як гартувався його талант.

Таких людей називають self made man - «людина, яка зробила себе сама». Життя весь час підкидала Валерію Леонтьєву випробування, але він вийшов переможцем і в підсумку став таким, яким сьогодні його знає кожна людина на пострадянському просторі.

«Стій, як все»

Леонтьєв не може стояти на місці - і в цьому він весь. Ще в шкільному хорі, де майбутній відомий співак починав то підскакувати, то пританцьовувати в такт, Валерія постійно зупиняли: «Леонтьєв, стій, як все і не блазнюй!» У хорі ветеранів праці на льнопрядильная фабриці, куди голосистого хлопчиська взяли заспівувачем, він теж постійно чув на свою адресу: «Стій, як все».

Він намагався! Прилаштовував неслухняну шевелюру, що стирчала в різні боки, не як у прилизаних хлопчиків-хористів, давав собі слово, що буде стояти не рухаючись під час виступу. Але лише лунали перші акорди, як він забувався і знову починав підтанцьовувати.

Знятий з ефіру в новорічну ніч

Кілька років Валерію Леонтьєву забороняли співати в столиці СРСР: Нічого не пояснюючи, знімали його виступу з ефірів, скасовували концерти. Нерідко сам артист дізнавався про це в останню хвилину: «У 1979 році я знявся в новорічному« Блакитному вогнику »з піснею Давида Тухманова« Крутяться диски », - згадує співак один з численних епізодів. - А 31 грудня о 23:50 дзвонить мені дружина Тухманова Тетяна і повідомляє, що мене в програмі не буде ».

У Москву пускати не велено, а в Ленінград - будь ласка

У 1982 році все той же Давид Тухманов запросив Леонтьєва взяти участь в своєму авторському концерті, ім'я співака навіть фігурувало на афіші. Але коли Валерій прийшов в концертний зал, швейцар на службовому вході перегородив дорогу: «А вас впускати не дозволено!» Леонтьєву нічого не залишалося, як розвернутися і піти геть.

При цьому в Ленінграді артист збирав повні зали: за один тільки 1981 рік Валерій Леонтьєв дав в місті на Неві 18 концертів. І кожен з аншлагом!

І кожен з аншлагом

«Співай на стільці»

Чим і кому в Москві не догодив співак Леонтьєв, для нього самого і до цього дня залишається загадкою. Кажуть, Валерій не подобався партійним бонзам і особисто члену політбюро Єгору Лігачову. Артист був «не як усі»: занадто яскравий, незвичайний, не співав про партію, не стояло, як інші виконавці, по стійці смирно, а постійно носився по сцені. Якось на початку 80-х Леонтьєва запросили на «Блакитний вогник» з піснею «Ненаглядна сторона», і щоб не крутився по сцені в своїй манері, змусили встати на стілець. Ту пісню Валерій виконував на стільці, відчуваючи себе дошкільням перед Дідом Морозом.

У своїх інтерв'ю Валерій розповідає, як йому було плисти проти течії: «Скільки разів мені хотілося просто відгородитися від усього зовнішнього світу років на п'ять-сім. Я лягав, повертався обличчям до стіни ... А через пару годин схоплювався і працював далі незважаючи ні на що, всупереч усьому ».

А через пару годин схоплювався і працював далі незважаючи ні на що, всупереч усьому »

Через ультиматум на сцену

І ось мінливий світ прогнувся, нарешті, під неймовірного трудівника. На московську сцену Леонтьєв потрапив завдяки Раймонду Паулсу. У 1984 році Валерій записав в Ризі альбом з композитором, і коли пізніше Паулс почав готувати в Москві свій авторський вечір «Свята до музики любов», він віддав Валерію друге відділення. Композитор висунув ультиматум: або на вечорі виступає Леонтьєв, або концерт не відбудеться зовсім.

Офіційно Леонтьєва визнали тільки в 1985 році, коли виконавцю вручили премію Ленінського комсомолу. З тих пір кар'єра загартувати в випробуваннях артиста стрімко пішла вгору.

До нагороди в Монте-Карло

За 40 з гаком років на сцені він здобув любов мільйонів шанувальників. Суммapний тіpaж плacтінoк і CD c пecнямі виконавця досяг 30 мільйонів (і етo не рахуючи піpaтcкіx копій) і був oтмeчeн пpecтіжнoй музикaльнoй пpeміeй в Мoнтe-Кapлo.

«Людина в чорному сюртуку з годинником на руці йде з століття в століття ...» - сьогодні здається, що відома рядок з пісні Леонтьева немов про нього самого - артиста, над яким не владні ні час, ні доля. Валерія Леонтьєва люблять і чекають в кожному місті колишнього СРСР.

До Мінська Валерій Леонтьєв приїде 11 листопада і дасть концерт в Палаці Республіки.

Початок о 19-00. Інфолінія: (029) 716 11 77, (029) 106 000 2.

Ціни квитків: Br35-Br170.

Купити квитки можна на сайті організатора заходу - http://www.atomenter.by/ (без комісії), в касах міста, а також на сайтах квиткових операторів.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация