село Молчадь на мапі

  1. адміністративна приналежність Продати будинок, або здати котедж в оренду в селі Молчадь. Купити...
  2. Залишити повідомлення

адміністративна приналежність

Продати будинок, або здати котедж в оренду в селі Молчадь. Купити будинок, або зняти житло в селі Молчадь на сайті "Будинок на Радзіме".

фотографії

З альбому архівних знімків фотографії додав (а) Капкін Людмила

З альбому архівних знімків фотографії додав (а) Капкін Людмила

З альбому архівних знімків фотографії додав (а) Балаева Людмила

З альбому архівних знімків фотографії додав (а) Балаева Людмила

З альбому фотографій з сучасними видами фотографії додав (а) Капкін Людмила

Молчадь - село в Барановицькому районі Брестської області Республіки Білорусь. Для цього населеного пункту на сайті Radzima.net є наступні дані:
- географічні координати місцевості і розташування села Молчадь на докладної старій карті початку ХХ століття і сучасних картах, а також місцезнаходження на знімках з супутника Google Maps - Google Карти; Молчадь - село в Барановицькому районі Брестської області Республіки Білорусь
- адміністративно-територіальна приналежність місцевості в складі Російської імперії, Польщі (Другої Речі Посполитої), Республіки Білорусь (2017);
- католицька парафія (парафії), до якого належала / ставився село Молчадь на початку ХХ століття;
- за які роки збереглися метричні книги про народжених, взяли шлюб і померлих даного приходу;
- адреса архіву, в якому зберігаються метричні книги;

Ця інформація доступна для зареєстрованих користувачів з Premium планом .

Залишити повідомлення

повідомлення:

Szukam informacji o moim ojcu Zygmuncie Rutkowskim, urodzonym w Mołczadzi, jego ojcu Antonim Rutkowskim i rodzinie. Szukam wszelkich informacji o rodzinach o tym nazwisku z rejonu Mołczadzi.
Dziękuję i pozdrawiam Stefania Przyborowska z Rutkowskich, Słonim Szukam informacji o moim pradziadku Antonim Staniewiczu (1836-1916), który mieszkał w Mołczadzi. Jego syn Ignacy (mój dziadek) zamieszkał w pobliskiej wsi Pohulanka.
Za informacje z góry dziękuję. Перша документальна згадка назви Молчадь, як населеного пункту, ставитися до 1545 році.
1545.VIII.15, індикт 3. Вільно. Король Польщі, великий князь Литовський Сигізмунд Август стверджує дворянина Васілея Даниловича Чечета в держання семи пустовщізн в Молчадской волості Слонімського повіту і п'яти служб людей двору господарському був Молчадского. Дані володіння свого часу подарував король Сигізмунд I втікачеві з Смоленського воєводства, захопленого московитами, Яну Бєлику. Чечет (теж Смоленський утікач) одружився з дочкою Бєліка, а оскільки свого часу не отримав нового маєтку в обмін на свою смоленську "вітчизну", то просить затвердити за ним володіння тестя. Володіння затверджені за Чечетов до "очищення вітчизни його" в Смоленську.
Оригінал: Пергамент, залишки друку на червоному воску. Доставлений для публікації ксьондзом прелатом Мамерто Гербуртом з Фульштина.
Мова: ст. бел.
Публ. 1 (за оригіналом): Zrzodla do dziejow Polskich. T. 2 / Wyd. przez M.Malinowskiego i A.Przezdzieckiego. Wilno, 1844. P. 402-403 (транслітерація Латник).
Molchadz разом з усіма невеликих поселеннями в окрузі, в той час, адміністративно включена в Слонімський (Брестський) регіон. Селянам був центральним містом в цей період.
В1566 році Молчадь була передана в оренду Берестейському єврею Самоелю. Ось, що свідчать Метрики Великого князівства Литовського - 1566.VII.01. Оренда Берестейському єврею Самоелю Іюдічу на побори малі в місцях Слонімі, Молчаді і Локонніце. "Які побори на до потреби мови посполите уфаление, то їсть Млинова від солоду і від иншого всякого збож'я, шінковое від пива і меду прісного, кгди хто на шинку ситіт, від пальника і від Жорнів местскіх".
Копія 1: РГАДА, ф. 389, кн. 48. 48-я книга записів Метрики ВКЛ, лл. 66 об. - 67.
Мова: ст. бел.
Безсумнівно це назва має більш давню історію. В околицях Молчаді ще ні так давно знаходили кам'яні сокири, які були представлені в історичному музеї Молчадской середньої школи. Це вказує на наявність стоянок первісних людей в цих місцях ще в кам'яному столітті. Місцевість дуже схильна до поселення людей. Численні джерела, річка, заплавні луки, ліси - все це допомагало древньому людині вижити. І не дивно, що в такій місцевості виникло постійне поселення спочатку скіфів, а потім і слов'ян. (В околицях розташовані кілька курганів. Імовірно вони відносяться до скіфського періоду.)
Називають різні версії походження слова Молчадь і виникнення поселення з таким названіем.Но автор схиляється до того, що ця назва походить від слова "мовчати, мовчання" (Нічого не говорити, не вимовляти ніяких звуків; мовчати).
Є дві легенди, які пояснюють використання цього слова для назви місцевості. Перша - в результаті події колись в цих місцях кривавого бою стародавні воїни винищили один одного і поле битви замовкло. Друга - в результаті пожежі поселення спорожніло і все покрилося мовчить. (Друга, більш імовірна оскільки пожежі в Молчаді відбувалися не рідко і в більш пізній період. Наприклад в 1654р. Поселення повністю вигоріло і проживають там люди були звільнені від сплати податків протягом чотирьох років. У 1879р. Дві третини поселення згоріло знову) .
У 1765 році громада Молчаді складалася з 369 чоловік, які сплачували податки. Отже загальне населення могло становити від 1000 до 1500 людей. Географічне положення місцевості зумовило спільне проживання в цих місцях різних народів - росіян, білорусів, литовців, татар, євреїв і поляків.
У більш пізній період за даними зі словника географії Королівства Польського [Slownik Geograficzny Krolestwa Polskiego], який був опублікований в 1889 році в Молчаді загальна чисельність населення склала ... "1128 осіб - саме 524 чоловіків і 604 жінок. З них 702 євреїв. Молчадь перебувати на Вільно-Румунської залізничної лінії між Новоельня і Барановичі. 25 верст відстань між двома містами, 162 верстах від Вільно, 63 верстах від м Ліда, 189 верстах від Пінська і 301 верстах від Кобрина ... "У той час було вже поштове і телеграфне сполучення між станціями. До цього ж часу ставитися споруда і підстава в Молчаді церкви Свв. апп. Петра і Павла 1869-73 (1880).
Містечко Молчадь об'єднувало навколо себе довколишні невеликі поселення (Подлозяни, Міцкевича, Івановичі-Савцевічі, Своротва, Белогурно) і безліч невеликих хуторів.
В кінці 18 століття в Молчаді активно почала розвиватися промисловість. Цьому сприяла наявність залізничного транспортного сполучення. У Молчаді з'являються шкіряний завод, млин, в подальшому і водяна електростанція. Серйозний вплив на розвиток надавав ринок містечка, який працював щосереди тижні. Проводилися і ярмарки - 29 червня, 20 липня і 14 вересня. http: //барановічі.net/publ/baranovichskij_rajon/molchad/istorija_mestechka_molchad/306-1-0-1961
Szukam wszelkich informacji dotyczących mego ojca Kazimierza Cyrana urodzonego 03.05.1932 wKRUPLANACH..Proszę o kontakt Marek Cyran My maternal grandmother's family emigrated from Molchaxdz to the USA in 1913. Their surname was Korzon. An additional family name is Rabets but I'm not sure about the spelling. If anyone has any ancestors with these surnames please contact me. Mołczadź - w 1880 roku urodził się Dionizy Kućko (Куцка) syn Antoniego. Szukam wszelkich informacji o rodzinach o tym nazwisku z rejonu Mołczadzi.
Молчадь 225340
БРЕСТСЬКА ОБЛАСТЬ
Барановичский район
Молчадскій селищна рада
Начальник поштового відділення Загорська Таїса Миколаївна
Зам. начальника поштового відділення
тел. 445231
факс
телефонний код міста 8-0163
телефонний код міста в міжнародному форматі +375 163
Molczadz było miasteczko (małe miasto) i miasto gmina w zależności Bialodolna, Bialogorna, Blosznia Mała, Dobrypol, Dukrowo, Iwiezianka, Ko'esniki, Kruplany, Luszniewo, Lotwicze, Podloziany, Sagajlowszczyzna, Siarki i Zwierowszczyzna. To był siedzibą urzędu rady Molczadz. Sędziego pokoju było Horodyszcze i sądu sprawiedliwości w Nowogródku. 1928 mieszkańców było 483. Kolejowy 4 km away on line - Baranowicze, Lida. Poczta i telefonicznych w Molczadi i telegrafu w Nowojelnia. Molczadz zawarte w biurze rady, jeden Kościół, jeden Cerkiew, Spółdzielnia Office, a Stowarzyszenie Polski Szkole Podstawowej kadr. Rynki były w środy. Targi były 29 czerwca, 20 lipca i 14 września Molchadz miała elektrownię - garbarnia, fabryka boisku i młynów. Miejscowość była w przeszłości miasteczkiem. W latach 1921-1939 była siedzibą gminy wiejskiej Mołczadź w powiecie słonimskim, a od 22 stycznia 1926 w baranowickim. Mołczadź, dawniej Mołczadnia (biał. Моўчадзь, jidysz: Meitshet) - wieś na Białorusi w rejonie baranowickim obwodu brzeskiego, nad rzeką Mołczadź (Mołczadka). Wchodzi w skład mołczadzkiej rady wiejskiej, stanowiąc zarazem jej centrum administracyjne.

Прізвища, зареєстровані учасниками

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация