Семенов Вадим. Вітаю юрисконсультів з закінченням кар'єри


Сьогодні Верховна Рада остаточно проголосувала за зміни до Конституції в частині правосуддя.

Ці зміни торкнулися і адвокатури. По суті, вводиться «адвокатська монополія».

Раніше я висловлювався проти цих змін:

http://dumskaya.net/post/pochemu-hotyat-vvesti-monopoliyu-advokatov/author/.

Звучать зміни до Конституції в такий спосіб:

«Виключно адвокат Здійснює представництво Іншої особини в суді, а такоже захист від крімінального обвинения».

А далі найцікавіше:

«Законом могут буті візначені віняткі относительно представництва в суді у трудових спорах, спорах относительно захисту СОЦІАЛЬНИХ прав, относительно віборів та референдумів, у малозначніх суперечках, а такоже Стосовно представництва малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, Які візнані судом недієздатнімі чи дієздатність якіх обмежена»

І зверніть увагу: в ці винятки нічого не сказано про юридичних осіб, в т.ч. державних органах.

Це означає, що підприємства і державні органи зможуть звернутися до суду лише скориставшись послугами адвокатів. Представляти підприємства і держоргани в судах юрисконсульти і директора більше не зможуть.

Багато адвокатів недалекоглядно зараз плескають у долоні. Я ж вважаю це великим кроком назад. Юрисконсультів не заважали правосуддя.




Пост розміщений стороннім користувачем нашого сайту. Думка редакції може не збігатися з думкою користувача

У нашій країні вже нічому не дивуєшся. Країною керують олігархи а тепер ще й адвокатська гільдія монополізує свій ринок. Ой бідні нещасні всі звичайні юристи останній шматок хліба відбирають. Пропоную подати петицію. Може є якийсь спосіб визнати ці поправки неправомірними і такі що не відповідають національним і міжнародним НПА. Як цікаво держоргани будуть оплачувати з бюджету послуги адвоката? Я думаю якщо всім разом підняти бучу то може м скасують

Відповісти

Раніше адвокат був юристом «вищого» рівня. Зараз всіх юристів фактично зобов'язують стати адвокатами.
І все б нічого, якби не такий великий в грошовому вираженні поріг входу. Якщо провести аналогію з лікарями, то там інтерну набагато простіше стати лікарем і підтверджувати кваліфікацію.
А на сьогоднішній день система адвокатури, в т.ч. органів адвокатського самоврядування більше нагадує систему для викачування грошей: плати за іспит і стажування, плати щорічно, плати за семінари та практикуми ...

Відповісти

Так що ви соплі розливаєте. Там же зазначено, що є випадки-винятки з правил. Наприклад, «малозначущі суперечки». Коли дійде до змін в ЦПК та інші кодекси встановлять якісь критерії значимості спору. Наприклад, встановлять суму, яка визначає значимість спору. Наприклад, в суперечці до 2 млн. Гривень представляти інтереси може юрист.

Відповісти

Може, все не так страшно? Може, в даному випадку «особа» в Конституції має на увазі виключно фізична особа, а?

Відповісти

Не спокушайтеся. «Особи» це і «Юридичні особи» теж. Пропонувався більш м'який варіант, але Порошенко подав найжорсткіший законопроект.
Сьогодні керівництво адвокатури вже обмірковують як ускладнити доступ до професії.

Відповісти

Вибачте, а Ви «перехідні положення» читати не пробували? :) Для госов адвокатська монополія буде введена в дію тільки з 2020 року. Достатній термін, щоб «серйозні» госи відправили своїх провідних юрисконсультів вчитися і здавати іспит і запросити потім їх же, але вже на договірній основі. Як не дивно, я виступала теж проти адвокатської монополії, тому що юрист невеликого приватного підприємства часто сильніше в госп і адмін право, ніж відомий адвокат. Але це все можна виправити, адвокатська професія була і залишається досить досутпной для юриста з головою. Те, що госи зобов'язали теж залучати адвокатів - я рада. Вони і раніше їх залучали, тільки потім мали масу неприємностей на тему «навіщо це ви маючи юр відділ запросили адвоката ....» Думаю, що ефективність представлення інтересів держ структур стане вище (має шанси стати, якщо адвокатів будуть запрошувати за кваліфікацію а не за « відкати »)

Відповісти

Подивимося як "серйозні" госи) кого-то відправлять здавати іспит, оплатять стажування та іспит, а потім запросять працювати :)
Так зроблять тільки великі приватні компанії. І то, судячи з обговорюваних законопроектів про адвокатуру, працювати юрисконсультом на підприємстві, маючи адвокатське свідоцтво, стане не вигідно.

Відповісти

Коли ввели поняття "арбітражний керуючий" і відповідні іспити, ДАК "Хліб України", наприклад, відправило отримувати ліцензію десятки своїх юристів. І не далеко не тільки вони. Не думаю що з адвокатською монополією всі сядуть на попу і не будуть робити ніяких дій. Хто шукає, вихід, той його знайде.

Відповісти

Я ось згоден з Вадимом ніякі держ структури не будуть власним коштом навчати своїх юристів. Mata Hari вам напевно не відомі розцінки по адвокатському свідченням. В цілому все обійдеться мінімум в 30 тис. Грн. це якщо не вирішувати питання за іспит.

Відповісти

Mata hari: Ви як юрист (якщо ви взагалі таким є) хоча б грамотно юридично висловлюватися. Ліцензія термін не застосовний до адвокатуру. В адвокатуру отримують - свідоцтво на право на зайняття адвокатською діяльністю. А ліцензію отримують згідно встановленого переліку в законодавстві підприємства на той чи інший ліцензований вид діяльності. Я абсолютно згоден з автором на рахунок адвокатської монополії. Це питання набуло в 2018 році просто маревний характер. Адвокат згідно закону це незалежна персона. А з адвокатів фактично зробили залежних від роботодавців рабів. Подивіться вакансії на сайтах роботи - рясніють в пошуку адвокатів роботодавці, щоб найняти їх за трудовим договором також як наймають і звичайних юристів. Не можна навіть потрапити на змішану вакансію - якщо наприклад в переліку функціоналу є договірна, корпоративна робота (там де адвокатське не потрібно) але + ще судова - то без наявності адвокатського роботодавець навіть не дзвонить і не готовий розмовляти з тобою незалежно від наявності практичного досвіду (а досвід є хороший). Тут просто кричущі порушення іншої норми Конституції - право на працю. А одна норма конституції не може суперечити інший - зазначено в самій конституції. Але цим порошенсковскім дибілів, які приймають закони, для самих же закон не писаний - у них свій закон. Все життя юристи ходили представляли підприємства за дорученням - а тепер їм до цього ще треба і адвокатське. Поняття «адвокат» взагалі стало непрестижним - його знецінили. Якщо тебе наймають на роботу за 15 тис грн - то ти не незалежна персона, ти - раб. Тобто потрібно купу сил, часу і бабла вкласти в отримання цього адвокатського - щоб влаштуватися на роботу за 15 тис грн. Це взагалі ПОЗОРИЩЕ. Тепер немає адвокатського - тебе на роботу зараз не беруть. Ось і вся чергова «порошенківська реформа». Вони просто знищили і споганили все в цій країні: обікрали людей, зробили жебраками, угробили економіку і обклали «реформами» так що вже і голови не підняти і не сунутися нікуди на роботу. 50% вакансій вимагають адвокатське. Яка взагалі незалежність тепер адвоката. Це раб. А ви схожі - на порохобота. Дуже сподіваюся що народ в наступному році легально знесе всю цю владу і всіх цих реформаторів - щоб ми забули про них як про страшний сон.

Відповісти Правила
Записи в блогах:

Як цікаво держоргани будуть оплачувати з бюджету послуги адвоката?
Може, в даному випадку «особа» в Конституції має на увазі виключно фізична особа, а?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация