Серафим Саровський і Грузія

Палали боржомські лісу. Двохсотлітня дружба, любов і вірність двох православних народів розпиналися на хресті війни. А в цей час на казковій галявині неподалік від Боржомі і Лікані, де колись відпочивав цар-мученик Микола Другий, смиренний іконописець писав фреску з його зображенням в новій, щойно відбудованій церкві св.Серафіма Саровського. Він намагався заглушити ладаном запах гару, і йому це майже вдавалося. Лик царя вийшов сумним, хоча тоді, на відкритті мощей св.Серафіма, здавалося, нічого не віщувало прийдешніх скорбот. Напевно, майбутнє відкидало свою страшну тінь на променисте сьогодення.
Шанування Саровського чудотворця особливо поширилося в Грузії в ХХ столітті. Багатьом людям був старець в найважчі хвилини їхнього життя. Відірвані від Церкви, вони часто навіть не розуміли, хто це був (адже навіть в нечисленних тоді церковних виданнях на ім'я старця була накладена заборона) і лише через роки, побачивши його ікону, дізнавалися того, хто їм допоміг. Грузія відчувала його молитви і захист. Лише потім стало відомо, що святий виступав проти позбавлення давньої Грузинської Церкви автокефалії. Але чи міг йому почути масонський двір Олександра Першого? Не міг і не послухав. А старець говорив, що, як поставишся до Грузії, так до тебе поставиться Богородиця. Адже Грузія - Її доля. Хтось може сказати - все це вигадки. Але якщо він побачить ту любов і благоговіння, яке відчувається по відношенню до св.Серафіму по всій Грузії, швидше за все, передумає. У Грузії храми не замикають. І якщо ви потрапите в будь-який з них, обов'язково побачите там ікону цього святого, будь-то величний кафедральний собор в центрі Тбілісі, або маленька каплиця, загублена в горах.
Нещодавно одній грузинській черниці з'явилася блаженна Матрона і покарала молитися Св.Сергія Радонезького, св.Серафіму Саровського і їй про порятунок Грузії і Росії. І народ молиться!
Кілька днів тому мені довелося побувати в новому храмі. Сльози самі полилися з очей. А потім я побачила настоятельку виник тут жіночого монастиря. Її краса вразила мене. Відчувши спрямований на мене привітний погляд, я наважилася поставити їй запитання: «Жіночий монастир - це, щоб було як в Дівєєві?». Легкий нахил голови і мелодійне «так» у відповідь. Довгі вії опускаються на сірі очі, на мить перегородивши шлях потоку ллється з них світла. Потім - цікава розмова з журналісткою з Боржомі Майєю Ціцкішвілі в тихому присутності черниці. Але мовчання зовсім не заважало їй брати участь в розмові - своєю увагою, своїм благословенням вона очищала і направляла наші мови. Дивне у мене виникло відчуття ...
Як я вдячна тим, хто в розпал війни будував храм св.Серафіма Саровського в Боржомській лісі, розписував стіни, зводив каплицю над каменем - точної копії того, на якому тисячу днів і ночей молився старець. Адже своєю любов'ю вони відновлюють те, що руйнує ворожнеча.


рецензії

Мила Ніна, як я щаслива читати про глибоку взаємну любов Грузії і батюшки Серафима Саровського. Яка в цій любові світла радість і велика добра сила!
Моя сім'я давно і дуже любить славного батюшку. Не раз приїжджали в Дивеево. Бог дасть, ще туди з'їздимо. І тоді, якщо вирівняє мені Господь стояти біля раки з мощами преподобного Серафима, а потім йти по канавки, по якій раз у день обов'язково проходить Пресвята Богородиця, обов'язково згадаю і буду молитися за Вас, моя хороша і про улюблену Грузії.
З поклоном і побажаннями у Водохресний Святвечір добра і Божої благодаті допомогою,
Ольга Суздальська 18.01.2016 17:38 Заявити про порушення В нашій сімейної історії є факти, з переконливістю показують нашу зв'язок зі св. Серафима Саровського. Як це зміцнює і допомагає нам жити! Спасибі Вам велике, дорога Ольга!
Ніна Ізюмова 18.01.2016 19:50 Заявити про порушення Мила Ніна, здрастуйте!
Ми сім'єю намагаємося за будь-якої можливості їздити в Дівєєво. До батюшки Серафима Саровського (спочиває мощами в Троїцькому соборі) в Свято-Троїцький Серафимо-Дивеевский монастир. Якщо Ви, моя хороша, напишете мені імена тих, про кого б Ви хотіли, щоб там помолилися, я обов'язково подам записочки, як тільки Господь, Пресвята Богородиця і славний батюшка знову управи нам дорогу в Дивеєво (чого ми бажаємо всім серцем і дуже чекаємо ).
З поклоном,
Ольга Суздальська 22.07.2016 16:12 Заявити про порушення Спасибі, дорога Ольга! За здравіє: Тимур, Георгій, Катерина, Лаша, Дмитро, Маріам, немовля Георгій і я, грішна, Ніна. За упокій: Володимир, Катерина, Георгій, Віра. Ще раз дякую! З Дівєєвим у нашій сім'я пов'язана дуже важлива історія. Мій племінник був у числі тих, хто привіз звідти ікону святих дівиць Минодора, Митродор І Німфодора, замовлену однієї благочестивої жінкою. Коли ікона була готова, це жінка вже померла, а син не знав, що тепер робити. Тоді йому приснилося, що в Дивеєво приїхали паломники з Грузії і що ікону треба віддати їм, що і було виконано. Всі ці події супроводжувалися зовсім дивними явищами, а ікона привезена зберігається в Тбілісі в спеціально для неї побудованої церкви. З любов'ю, Ніна
Ніна Ізюмова 22.07.2016 16:26 Заявити про порушення Ніночка, Ви розповіли абсолютно дивну історію! Я так зворушена їй! Величезне вам спасибі!
Всі імена переписала. Чи можу уточнити - як буде звучати по-російськи ім'я Лаша? Припускаю - Лев, але раптом помиляюся?
Ольга Суздальська 22.07.2016 16:42 Заявити про порушення Оленька! Лаша і є Лаша. Так звали сина св.царіци Тамари. Можна називати Лаша-Герогія. Це ім'я мого зятя, батька моїх онуків.
Ніна Ізюмова 22.07.2016 17:02 Заявити про порушення Зрозуміла! Спасибі моя хороша.
Красиво як ... Лаша-Георгій ... Дуже красиве ім'я. Воно - наповнене таке. Радію, що дізналася.
Для мене Георгій - дуже дороге ім'я.
Хрещеник мій улюблений і єдиний - Георгій.
А ще - святий Георгій Побідоносець !!! Ми гаряче любимо його всією родиною. І дуже, дуже шануємо.
Ольга Суздальська 22.07.2016 17:11 Заявити про порушення Лаша на стародавньому Лазська мова означає "Світло" - ось Ви і відчули наповненість імені. Герогія звали батька мого чоловіка, справжнього героя. На честь нього названий мій син. А маленький Георгій пересидів в материнській утробі і народився в день св.Георгія.
Ніна Ізюмова 22.07.2016 17:25 Заявити про порушення Але чи міг йому почути масонський двір Олександра Першого?
Відчувши спрямований на мене привітний погляд, я наважилася поставити їй запитання: «Жіночий монастир - це, щоб було як в Дівєєві?
Чи можу уточнити - як буде звучати по-російськи ім'я Лаша?
Припускаю - Лев, але раптом помиляюся?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация