«Серед американської молоді популярна комп'ютерна гра« Золота Орда »...»

16.03.2017

Як ісламські лідери країни шукають духовні скріпи в віротерпимості золотоординського часу

Золота орда - не просто перекази давнини глибокої, але настійно вимагає вивчення духовний і політичний досвід. Тому не випадково присвячений йому круглий стіл, який пройде сьогодні в рамках казанського золотоординського форуму, підтриманий МЗС Росії, а відкриє його керівник апарату президента РТ Асгат Сафаров. Чим тема наукового форуму, заборонена колись Сталіним, привертає увагу чиновників і політиків, дізнавалася кореспондент «БІЗНЕС Online».

16

ЯК У Золотій Орді вирішувалося питання ДОБРОСУСІДСТВА

V міжнародний золотоординський форум «Історія Золотої Орди і татарських ханств» стартував напередодні в Казані, на нього зібралися 113 вчених з 18 країн. Перед відкриттям в актовій залі нової будівлі Інституту історії ім. Марджани спостерігалося пожвавлення, чулася англійська і татарська мова - вчені ділилися відкриттями в області тюркології і в історії Золотої Орди. Ось, хтось виявив раніше невідомий лист Ісмаїла Гаспринського найбільшому російському тюркології Олександру Самойловичу, інший знайшов нові монети періоду Золотої Орди і ділиться з колегами їх фотографіями.

У залі було несподівано багато представників духовенства. Як виявилося, рада муфтіїв Росії на чолі з його головою Равілем Гайнутдіном виступив в ролі співорганізатора круглого столу, присвяченого Великому шовковому шляху. Цікаво, що відкрити обговорення теми повинен керівник апарату президента Татарстану Асгат Сафаров. Такий інтерес саме до цієї частини форуму з боку адміністрації президента не випадковий. Як розповів кореспонденту «БІЗНЕС Online» перший заступник голови СМР Рушан Аббясов, на цей рік в Казані запланована велика конференція, присвячена Великому шовковому шляху. Її проведе СМР за підтримки президента РТ Рустама Мінніханова. «Тема Золотої Орди дуже актуальна і вельми затребуваність, оскільки не вивчена до кінця та віротерпимість по відношенню до різних релігій, яка практикувалася в золотоординський період, і сьогодні ми ведемо велику роботу з відтворення духовного Шовкового шляху, - пояснив" БІЗНЕС Online "ідеологію процесу Аббясов . - Історія показує нам багато важливих прикладів, на які ми повинні спиратися, щоб вибудовувати взаємини на основі багатющого досвіду, який залишили наші предки. Цей круглий стіл передує вересневу конференцію, на яку ми запросимо партнерів з Китаю, Середньої Азії, - всіх тих, кого пов'язував Шовковий шлях ». За словами Аббясова, одне із завдань конференції - показати молоді то, як вирішувалися питання віротерпимості і добросусідства на території Шовкового шляху. Цей досвід може стати основою для протистояння проявам радикалізму, екстремізму та тероризму. «Для нас ці духовні скріпи дуже важливі», - резюмував він.

До слова, круглий стіл проводиться за підтримки МЗС Росії. За словами куратора форуму, завідувача центром досліджень Золотої Орди і татарських ханств ім. Усманова Інституту історії АН РТ Ильнур Міргалеева, завдяки дипломатам все візові питання були вирішені швидко, адже серед учасників - гості з Великобританії, США, Франції, Угорщини, Сербії, Єгипту, Італії, Казахстану, Монголії, Фінляндії, Хорватії та інших країн.

Рафаель Хакимов зазначив, що «з кожним роком форум стає все більш значущим, в тому числі і на державному рівні»

«ІМЕНА ДЕЯКИХ ВЧЕНИХ МЕНІ БУЛО ЗНАЙОМІ ТІЛЬКИ ЯК АВТОРІВ книг, А ТУТ ВОНИ ВСЕ НАЖИВО ...»

Відкриваючи захід, директор Інституту історії ім. Марджани Рафаель Хакимов зазначив, що «з кожним роком форум стає все більш значущим, в тому числі і на державному рівні - в 2019 році Татарстан відзначатиме 750-річчя від дня заснування Золотої Орди як самостійної держави». «Очевидно, що історія не тільки наука, - продовжив думку Хакимова заступник міністра освіти і науки РТ Ільдар Мухаметов. - Людина без історії, як і народ, не має орієнтирів, його можна ввести в оману. Тому керівництво республіки приділяє велику увагу історичній науці. Головний підсумок - завершення роботи над семитомника історії татар. Історію пишуть переможці, історію пишуть ті, хто може писати історію. Національна ідентичність має певні маркери. І нарівні з мовою історія і походження мають ключове значення ». Згадавши про постанову ЦК ВКП (б), яким Сталін заборонив вивчення історії Золотої Орди і татарських ханств, Мухаметов додав: «Якщо кілька десятиліть ця тема була в тіні, то зараз завдяки конференціям, круглих столів, форумів наука доходить вже і до мас. Ваша праця в цьому відношенні для республіки є неоціненним ».

Ваша праця в цьому відношенні для республіки є неоціненним »

Хакимов нагадав, що в Оксфорді в квітні очікується презентація англійського перекладу історії Золотої Орди і семитомної історії татар. До слова, організатор презентації, науковий співробітник Оксфордського університету Марі Фавер - почесний учасник форуму. У Казань також приїхав відомий дослідник Золотої Орди, професор університету Вісконсіна Юлай Шамільоглу - народився і виріс в Америці нащадок татарських емігрантів. «Взагалі, в Америці є інтерес до монгольської імперії, проте серед молоді більше популярна комп'ютерна гра під назвою" Золота Орда ", - розповів учений" БІЗНЕС Online ". - Презентація семитомника історії татар в Оксфорді дуже важлива, але це безперервний труд - років через 10 - 20 потрібно буде написати ще один том ». «У форумі бере участь багато вчених зі світовим ім'ям, - підкреслив Шамільоглу. - Наприклад, тим, чиї імена мені були знайомі лише як авторів книг, які я читав, а тут вони все наживо, тут у мене з'явилася можливість познайомитися з ними. Для Казані, для Татарстану, для татар і історії татар це велика подія ». До речі, за словами вченого, він планує перебратися з Америки в Казахстан (сьогодні він очолює кафедру тюркології в Назарбаєв Університет), але причину зміни ПМЖ назвати не захотів.

До речі, за словами вченого, він планує перебратися з Америки в Казахстан (сьогодні він очолює кафедру тюркології в Назарбаєв Університет), але причину зміни ПМЖ назвати не захотів

Нагадаємо, міжнародний золотоординський форум «Історія Золотої Орди і татарських ханств», організований Інститутом історії ім. Марджани АН РТ, проходить в Казані в п'ятий раз (проводиться раз на два роки). Перший відбувся в 2009-му, в ньому брали участь 80 вчених з 5 країн світу. Учасники форуму представляють такі наукові центри, як Оксфордський університет, Університет Сорбонна, Університет Вашингтона, Вісконсінський університет, Сегедський університет, Інститут російської історії РАН, Інститут сходознавства РАН і багато інших. Нинішній форум приурочений до святкування 750-річчя заснування Золотої Орди. До слова, святкування ювілейної дати внесено в план заходів кабінету міністрів РТ.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация